anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
GX 10 i przejściówka
Właśnie kupiłem sobie korpus z całym osprzętem i pomyślałem sobie a czemu by nie i coś na m42 bo mam 50/2,8 do tego pierścienie jak i soczewki słowem niezłe makro od jakiś 5 cm wręcam a tego wyjąć się nie da... przejsówka siedzi jak nie wiem co szukam na tym forum i okazuje się że to częste gdyż ma ona tą słynną już blaszke. Czytam porady jak to mam robić a mimo tego że da się jej przestawić, cała przejścówka siedzi i nie chce wyjść rusza się tylko o jakieś 15 stopni. Nie chce używać śrubokrętu czy czegoś w tym stylu, ktoś coś wie jak to zrobić? Kombonowałem już ciągnięcie za nakręcany na nią pierścien pośredni i siedzi to nadal...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Może głupie pytanie: naciskasz guzik zwalniający bagnet ?
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
Aż tak głupi to ja nie jestem...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Może głupie pytanie: naciskasz guzik zwalniający bagnet ?
Przecież przejściówka (bez kołnierza) wchodzi wewnątrz bagnetu - bolec zwalniający szkło nie ma z nią kontaktu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
To co Ci się dzieje juz ktoś miał. Niestety nie poszukam, ale wiem, że gdzies na forum jest opis tego problemu [tylko 15* obrotu]. Była tam opis jak się sprawa zakończyła [przejściówka zablokowała się podobnie jak innym obiektyw]. Ale co zostało zrobione, żeby ją odblokować? Nie pamiętam.

Zakładam, ze kluczyka używałeś i nie pomaga, blaszkę też ręcznie dociskałeś i próbowałeś kręcić. Bo jeśli nie, to problemu nie masz, tylko używać nie umiesz.
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
Uf wyszło i mam nadzieje że nie wylecze się m42 bo szkoda nie używać zestawu jaki mam z tym zeissem....
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Po prostu odpuść sobie przejściówki z blaszkami.
Ja używam najzwyklejszego pierścienia, bez bajerów, który ładnie przylgnął do obiektywu i mam teraz Heliosa z bagnetem K :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Przecież przejściówka (bez kołnierza) wchodzi wewnątrz bagnetu
Nigdy nie używałem przejściówek. Poza tym, nie napisał, że jest bez kołnierza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach