grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
pentax 75-300??
ogłoszenie z allegro, a dokładnie ciekawi mnie treść : ......."Przesłona kontrolowana jest automatycznie przez aparat." a dokładnie słowo automatycznie, czyli co Av nie będzie śmigać

http://www.allegro.pl/ite...fv_2_l_gw_.html
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
grohu napisał/a:
Av nie będzie śmigać

Będzie, ale tylko w aparatach ze sterowaniem przysłony z poziomu aparatu, czyli wszystkie cyfrowe, + ist ,+MZ ( bez 5, 5N,10 ), Nie wiem jak Z-ki. To jest FAJ -czyli obiektyw bez pierścienia przysłon.
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
dzięki, ciekawe jak się ma do 50-200, lub 80-320 ten obiektyw
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
podepne sie :)

te obiektywy FAJ czym sie roznia np od kita do k10d/gx10?
bo kit rowniez nie ma pierscienia przyslon.
Chyba ze cos jeszcze zmienili, badz sa np optycznie "gorsze"?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tego nie wiem. Mam : FAJ-18-35 i tego chwalę, FAJ 28-80- taki sobie typowy kit do analoga. Sądzę, że 75-300 będzie podobny. Był robiony jako długi zoom do MZ-x0,więc taki kitowy pewnie będzie.Trzeba pamiętać, że w przypadku wykorzystania go do cyfry pracować będzie bardziej środkiem, więc o tyle może być lepszy. Przeważnie takie obiektywy w środku kadru mają lepsze osiągi.

[ Dodano: 2007-08-02, 20:43 ]
vertiico napisał/a:
obiektywy FAJ czym sie roznia np od kita do k10d/gx10?

To są obiektywy do analogowych Pentaksów. A różnią się m.in ogniskową. :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dada napisał/a:
A różnią się m.in ogniskową

I mają chyba plastusiowy bagnet.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fakt. Ale mam od około 15 lat MZ-10, także z plastikowym gniazdem bagnetu. Teraz jej mniej używam, ale przez kilka lat to był mój jedyny korpus , w którym mieszałem obiektywami równo, M42 z przejściówką także i FAJ-em kitowym też.
I co ? I nic . Żadnych luzów na mocowaniu, nic nigdy nie pękło, ani nawet nie jest wytarty za bardzo. Ten plastik wcale nie jest taki kiepski, a ponadto ma mniejsze chyba tarcie niż metal i jest deczko elastyczniejszy, więc zuzycie też chyba z tego powodu jest znikome.

No i przez te doświadczenia nie mam uprzedzeń do plastikowych bagnetów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach