mazurzyna  Dołączyła: 27 Cze 2007
[mazurzyna] Moje pierwsze portrety
Tak jak w temacie :-) poddaje pod ocene portreciki mojego synka

Zrobione KIT-em F5,6


 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
witaj Mazurzyna.
pierwszy portrecik dla mnie ok. choć zrobiony jakby trochę z góry - moja fragmentaryczna wiedza podpowiada mi tu, że takie foty strzela się z grubsza z wysokości głowy postaci lub nawet "lekko z dołu".
w drugim - centralny kadr, no i łapka w buzi... sam nie wiem... naturalnie to wygląda ale czy mieści się taka "forma ekspresji" :roll: w "kanonach" ;-) tworzenia portretów dzieci - niech się wypowiedzą bardziej obeznani w temacie. :-B
pozdrawiam.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Ogólnie rzecz biorąc jest poprawnie - dobre światło, fajny temat. Ale, gdyby dzieciak patrzył się w obiektyw, mam wrażenie, że byłoby o wiele lepiej. A centralne kadry są fajne, jednak tylko wtedy, kiedy są uzasadnione. W drugiej fotce tego uzasadnienia nie widzę.

Jednak gratulacje za próby, jakby na to nie patrzeć bardzo pomyślne. :-) I polecam zaopatrzyć się w dłuższe/jaśniejsze szkiełko do portretów.
 
mazurzyna  Dołączyła: 27 Cze 2007
Dzieki , wielkie :-B za porady :-)
Co do patrzenia w obiektyw to ... hmm jest to troszke cieżkie do zrobienia przy tak ruchliwym dziecku ;-) i tak cud, ze zmiescił sie w kadrze.
Nastepnym razem spróbuje uniknąć błędów.
Mam 50/1.8, 135/3,5 ale manualne niestety i naprawdę trzeba się namęczyć, żeby zdąrzyć ustawic ostrość. Chciałabym tez jakies lepsze szkiełko ale niestety fundusze nie pozwalaja.

Jeszcze raz wielkie dzieki :-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
No fakt, że ruchliwy obiekt i MF to mordęga ;-) Ale to tylko kwestia wprawy - też na początku nie potrafiłem dobrze ustawić ostrości nawet na dość statycznym przedmiocie. Jednak paręset klatek później szło mi już o niebo lepiej :-) powodzenia!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach