gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Po poście o pozytywnym wydźwięku trzeba trochę ponarzekać.
Eee, znowu okrojony bagnet :-/
Do tego brakuje ISO25 i synchronizacji z lampą na 1/500s :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda nowe menu proszę bardzo:

https://www.youtube.com/w...d&v=z8SJ3VFFcd4
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Dobrze że obudowa podobna do K-5, może żona nie zauważy. Ktoś wie czy D-BG 4 będzie pasował?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, do K-3 będzie D-BG 5.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
jaad75, dla mnie to tragiczne niedopatrzenie, robią bardzo zaawansowaną lustrzankę APS-C a nie wpakują do niej wifi (które jest w wielu kompaktach, bezlusterkowcach i tanich pełnych klatkach), nie wbudowali GPS-a (który jest w smartfonach, kompaktach, itd.) ani nawet slotu na karte sim (czym by wyprzedzili konkurencje, pozwalając na zdalną pracę z bardzo dużej odległości, wysyłanie podglądowych jpg-ów itp.), co czyni ten aparat dobrym ale znów na starcie opóźnionym...

Jeżeli karta wi-fi + 16 gb kosztuje 99$ to samo wifi kosztowało by mniej, a było by dużym usprawnieniem, zarówno w studio, jak i w plenerze. Do stocków można by kontrolować aparat z komputera, zmieniać ustawienia i af i łączyć potem w jedno zdjęcie o dużej głębi ostrości. Natychmiastowy podgląd w lightroomie...

Znając życie okaże się, że i ta karta sd za szybka nie będzie, a z jej dostępnością będzie jeszcze lepiej... :-/

Po co wspierać śledzenie gwiazd i do swojego super hiper pro aps-c nie wbudować gps-a? :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
x4rd napisał/a:
https://www.youtube.com/w...d&v=z8SJ3VFFcd4
K-03 :-)
jakaś sugestia dla producenta :?:
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
darkduch, ciekaw jestem z którego z tych ficzerów-bajerów które wymieniasz byś korzystał. Może wystarczyłoby żeby aparat robił zdjęcia? Dzwonić wolę jednak z telefonu...
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
wyrzykus, wi-fi z chęcią, jak widzisz mam k20d, czyli ostatni aparat z możliwością zdalnego sterowania, tylko to sterowanie nie dość że po kablu, okazało się trochę tragiczne :-/ więc musiałem dać sobie spokój.
 

Sylwester  Dołączył: 26 Lis 2012
zlaskovik napisał/a:
Dobrze że obudowa podobna do K-5, może żona nie zauważy. Ktoś wie czy D-BG 4 będzie pasował?

Widzę, że kombinujemy w podobny sposób.
U mnie żona nie zauważyła przesiadki z m4/3 na Pentax'a, to tutaj nawet nie mrugnie.

Czekam na testy K-3, żeby porównać do K-5, chociaż dla samych zmian w video już ślinka mi cieknie: możliwość wyłączenia autogain, monitorowanie dźwięku i tryb 4k. Widzę, że Pentax zaczął zauważać, że ludzie używają DSLR też do video.

Ciekawi mnie jeszcze to:


RAW video? Chyba coś im się pomyliło....
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Jedno trzeba powiedzieć: ta puszka to krok milowy w naszym systemie i nie dziwi mnie to, że są prawie same ochy i achy nad tą puszką.

Ja wciąż czekam na testy czułości matrycy i celności AF oraz porównaniu tego do 5Dmk2/mk3...

Bo jeśli różnicy w ISO matrycy względem FF nie będzie, to nie wiem czy dla potencjalnego fotografa ślubnego nie lepiej do foto ślubnej zainwestować właśnie w K-3 +18-35/1.8 Sigmy + Sigma 50/1.4 + Sigma 85/1.4
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sylwester napisał/a:
RAW video? Chyba coś im się pomyliło....

Dolny wiersz to dla zdjęć.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
jaad75 napisał/a:
pierwsze wrażenia z DPreview:
"The third kit is the 'premium silver edition' shown above, of which only 2000 will be made."

O, to mój target... za dwa lata.
:-P

x4rd napisał/a:
będzie możliwość robienia poklatkowych filmów (interval recording) 4k.

Te 4k to ilość klatek (4000)? Bo wcześniej piszesz "od 2 do 2000 zdjęć".
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
BTW: a te dwa sloty kart SD to są TYLKO do zapisu JPG i RAWów na osobnych kartach, czy można ustawiać, że po zapełnieniu jednej karty same RAWy idą automatycznie na drugą? Wie ktoś?
DeTe napisał/a:
Te 4k to ilość klatek (4000)?

klik
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
zlaskovik napisał/a:
Dobrze że obudowa podobna do K-5, może żona nie zauważy.

Hihi, w ten sposób zamieniłem K-7 na K-5 :mrgreen:
Może jeszcze raz się uda :evilsmile:
 

Sylwester  Dołączył: 26 Lis 2012
plwk napisał/a:
Dolny wiersz to dla zdjęć.

Faktycznie.

DeTe:
Cytat
Interval Shooting Still Image:
Interval:2s. to 24h.
Number of shots:2~2000images
Start Interval:Now/Set Time

Movie
Recorded size:4K/FullHD/HD

Interval:2s. to 1h.
Recording time:14s.to 99h.
Start Interval:Now/Set Time

 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
hitman1986, dzięki, nie znałem tego.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja uczciwie kupując K-5 IIs oddałem żonie K-7.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
DeTe napisał/a:
Hihi, w ten sposób zamieniłem K-7 na K-5
Może jeszcze raz się uda

zlaskovik napisał/a:
Dobrze że obudowa podobna do K-5, może żona nie zauważy.

Współczuję Wam bo to w sumie trochę smutne jest... :-/
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
hitman1986 napisał/a:
Współczuję Wam bo to w sumie trochę smutne jest... :-/

Akurat u mnie to się odbywa bardzo radośnie - ja nie zauważam nowych torebek żony, ona nie zauważa moich nowych obiektywów i aparatów ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
hitman1986 napisał/a:
BTW: a te dwa sloty kart SD to są TYLKO do zapisu JPG i RAWów na osobnych kartach, czy można ustawiać, że po zapełnieniu jednej karty same RAWy idą automatycznie na drugą? Wie ktoś?
Dual SD slot: Sequential Use, Save to Both, Separate RAW/JPG, Image copy between slots possible
Czyli: najpierw zapis na jedna a pozniej druga; równoczesny zapis na dwie; RAW na jedna JPG na druga; kopiowanie miedzy kartami.

Synchro 1/180s wygląda biednie, dla mnie punkty AF mogłyby pokrywać większy obszar kadru. Nie zmienia to faktu, że jest moc w K-3 :-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach