powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Problem z SMC F 70-210
Zauważyłem problem z ostrzeniem na nieskończoność przy ogniskowych od ok. 170mm wzwyż. Obiektyw nie ostrzy na odległe przedmioty (brak potwierdzenia ostrości). Dzieje sie to tylko z K-5. Inne, tzn. moje analogi nie mają takich problemów. Po wprowadzeniu korekty +10 niewielka poprawa, ale nadal na dalekich obiektach brak potwierdzenia i możliwości wyzwolenia migawki (tzn. obiektyw kręci do końca i potrzebowałby jeszcze trochę. Takie mam wrazenie). Po przełączeniu na AF.C można oczywiście strzelić fotę i jest ona nawet ostra. Na krótszych ogniskowych wszystko działa poprawnie. Coś doradzicie? Pzdr.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Klasyka w każdym wiekowym obiektywie, bo każdy obiektyw z czasem ulega rozregulowaniu.
A Ty masz szkło które ma już 20-25 lat, a każdy obiektyw zoom wymaga przeglądu i smarowania co pięć, a manuale co dziesięć lat. Znając życie Twój nigdy takiej operacji nie przeszedł co tylko świadczy o jego jakości.
Regulacja to dość prosta sprawa, no może z 20 minut roboty, niestety bez klucza może być trudno. Smarowanie i regulacja i spokój na kolejne 10 lat.
Przy okazji sprawdź czy działa Ci wszystko bez nadmiernych luzów i bez hałasu i czy na drugiej grupie soczewek od przodu nie podchodzą Ci takie kręgi od krawędzi.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grzechotnik, jutro obejrzę go dokładnie, ale nic podobnego nie zauważyłem. Dziwi mnie tylko, że korpusy: Z1p, MZ7 czy też Z70 pracują z tym obiektywem poprawnie. Gdyś się chciał podjąć tej regulacji to daj znać na PW. Pzdr.

 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Ja już cicho podpytywałem Grzechotnika a ew. regulację mojego P 28-70 - nic nie odpowiedział. Aż strach napisać na PW.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Zawsze lepiej zapytać na priw.
Nie zawsze dostatecznie szybko wracam do wątków w których coś pisałem.
Regulacja 28-70 jest o wiele prostsza, bo nie trzeba do tego żadnych narzędzi.
70-210mogę wyregulować, kłopotu nie ma.
 
waldar37  Dołączył: 21 Sie 2012
Grzechotnik napisał/a:
Zawsze lepiej zapytać na priw.
Nie zawsze dostatecznie szybko wracam do wątków w których coś pisałem.
Regulacja 28-70 jest o wiele prostsza, bo nie trzeba do tego żadnych narzędzi.
70-210mogę wyregulować, kłopotu nie ma.


Złotych rąk brakuje na rynku, we Wrocławiu szczególnie. Z chęcią bym skorzystał z takowych.
Może fachman Grzechotnik mógłby rozkręcić nieduży interes na telefon, np. nie tylko za :-B :-B :-B :-B
Amatorów starych obiektywów jest chyba jeszcze sporo i zainteresowanie tematem odnowy by wspomogło budżet fachowca.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
A po co na telefon?
Masz wiadomości prywatne to wystarczy napisać o co chodzi to zobaczymy co da się zrobić.
 
waldar37  Dołączył: 21 Sie 2012
Grzechotnik napisał/a:
A po co na telefon?
Masz wiadomości prywatne to wystarczy napisać o co chodzi to zobaczymy co da się zrobić.

Nie myślałem tylko o sobie, takie moje gdybanie : jeśli by była np. baza chętnych i utalentowanych fachowców w poszczególnych miejscowościach, to każdy w potrzebie, zerknął by tam, wykręcił numer i umówił się na oględzino-naprawę i zakończył dobrymi :-B :-B czy czymś tam jeszcze.
Moje małe kłopoty są do zniesienia, ale może skuszę się na szczegóły na PW
Pozdrawiam i dzięki , na razie wirtualne :-B za odzew

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach