GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
[GrzehooFR] Kilka zdjęc do oceny
Witam,
Po dwóch tygodniach oswajania sie z lustrzanka cyfrowa i zrobieniu "kilku" zdjęć proszę o ocenę poniższych fotek. Wszystkie zdjęcia robione Kasetką z kitem lub z Tamronem 75-300. Część poddana obróbce w PS. Link do strony http://grzehoo.blogspot.com/
Pozdrawiam i z góry dzięki za uwagi.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
ładne podobają mi się
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
to z łodka i psem bardzo fajne, wręcz wyborne; ale reszta słaba
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Gringo napisał/a:
to z łodka i psem bardzo fajne, wręcz wyborne; ale reszta słaba


Ja powiem, że byłoby bardzo fajne, gdyby nie to, że pies spadł na krawędź kadru, a łódka w centrum.. Z prawej zostało dużo miejsca "zmarnowanego". To oczywiście moje zdanie.

[ Dodano: 2007-08-08, 21:58 ]
Bardziej podoba mi się to z dwoma łódkami i pomostem centralnie..

[ Dodano: 2007-08-08, 22:00 ]
Wszelkiego rodzaju widoczki staraj się nie robić pod słońce bo poza niebem wszystko przepalone/niedoswietlone jest. Pozatym do zdjęć z niebieskim niebem przydałby się polar.
Podoba mi się jeszcze to z burzą w oddali tylko chyba ciut za nisko nad ziemią robione. Pierwszy plan skupia uwagę bałaganem badyli, kamieni i trawy, a tematem powinna być burza i chmurki :P

[ Dodano: 2007-08-08, 22:04 ]
Aaa. Fajne byłoby miami.JPG, ale trzeba było poczekać aż wyjdzie słońce i doświetli glebę.. Bo zginęły całkiem kolory trawy i drzew.. Szaro-czarna plama.

 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Wielkie dzięki za uwagi, wezmę je sobie do serca przy następnych zdjęciach.
Ewentualnie podrobię je nieco w PS.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli mogę coś dodać zza węgła: za mało Ani.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
GrzehooFR napisał/a:
Ewentualnie podrobię je nieco w PS.


Cos tam pewnie mozna w PSie wyciagnac (kontrast, jasnosc, kolory), ale nie domalowuj raczej trawy i lisci jak bedziesz mial #000000 albo #FFFFFF :-P

[ Dodano: 2007-08-08, 22:18 ]
BTW robisz RAWy?
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Michu napisał/a:
za mało Ani.

Spokojnie, kiedys galeria sie wzbogaci:)
Adam Sławomir napisał/a:
BTW robisz RAWy?

Tak, ale na wyjeździe kończyła mi sie karta i musiałem pstrykac w JPG
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
za mało Ani.

No dokladnie to samo pomyslalem i to zanim to przecztalem...
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Moje uwagi:

1. ulubiony temat: konie - hetman piękny koń - dałbym go bardziej w lewo; konik.jpg - umaszczenie konia pokazane świetnie... ostrość super, tylko ta przepalona chmura przeszkadza... odwraca uwagę od głównego tematu.

Co do reszty zdjęć - mnie się podobają :-) są drobne mankamenty kompozycyjne (tak jak i u mnie) ale ogólnie fajne prace :-)

Pozdrawiam!
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Fajne, przyjemnie się ogląda.
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
1. Uuuuu!... dużo tego ;)

2. Ale nie nudzą :)

3. przystań.jpg - super. Ładny kadr, ładna ta symetria łódek, ładnie "schłodzone". Mnie to przepalenie nieba nie razi, fajny akcent robi, taki mocny. Te krzoczki po prawej też mi się podobają, bo wnoszą tę zieleń taką fajną. Nie rozumiem tylko, czemu nie ma opony... ;)

4. Ania na zamku i Ania.jpg - no, niestety nie. Przesadziłeś z tym kontrastem. Jak coś to z Ania.jpg samą twarz bym wyciął w tych czarnych trójkątach, ale to jakieś takie eksperymentowanie się robi naciągane.

5. Burza.jpg - przyjemne. Bez szaleństw, ale jest burza jak trza. Postać jakaś na drodze by dodała dramatyzmu. Ja miałem podobny temat (słońce+burzowe niebo) i tak to ograłem: http://cheshirecat75.fotk...mgp4262-01.html

6. Boćki - nie. No, sorry. Tu czarno, tam przepalone, a bociek jak wklejony. Szkoda bo boćka chwyciłeś w świetnym momencie, ale światło popaprane.

7. Ania2.jpg - całkiem całkiem. Fajnie z tym murem i podoba mi się ta ziarnistość (że o modelce nie wspomnę ;) Tylko ta rączka trochę nie teges. No i gdzie ona patrzy? Na boćka? ;) Chociaż nie, po namysle stwierdzam że fajnie patrzy :)

8. Kłosy - banalne. Dzisiaj każdy ma makro i robi kłosy, muchy i inne robactwo.

9. Ten sąg drzewa (IMGP0853p.jpg) - fajny kolor. Kolor jak u Szopciasa prawie (http://www.szopcias.net/). Tylko troszkę przepalone, troszkę niedoostrzone i te krzoczki z przodu przeszkadzają. Fajnie by było, jakbyś tak mega wyostrzył te kłody na pierwszym planie, a reszta w tym rozmyciu dała te kolorki...

10. Potem od hetmana do Marty nic mi się nie podoba :(

11. Ale lustro.jpg jest fajne, a jakbyś był miał polara, to byłoby zajefajne :)

12. Konik byłby super, ale mu się nos z chmurą zlewa...

13. Kołodziej nie bardzo, a to następne po kołodzieju to przegiąłęś z PSem. Wydziwnione strasznie.

14. Potem znowu nic, a miami.jpg całkiem fajne.

15. Przestrzeń.jpg super, może dałbym jeszcze trochę mniej łąki.

16. Ruiny.jpg udziwnione ale fajne... kadr fajny

17. Przystań1.jpg bardzo fajna, tylko faktycznie pies się juz prawie nie mieści... Gdyby sobie bardziej w Twoją stronę stanął byłoby super.

18. Van Gogh fajny, ja bym ten słonecznik nawet bardziej wysycił, na tym zimnym tle.

19. Uchwycić nieuchwytne - fajna ta kropla. Kranik mógłby być bardziej teges.

20. Żar Niebios - ciekawe kolory, ale kadr marny.

pozdrawiam :)
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Wielkie dzieki za wszelkie uwagi (zwlaszcza te od "Cheshirecat75") , bardzo mi sie przydadza, jako poczatkujacemu. Z czasem postaram sie poprawic. Pozdrowienia dla forumowiczow i ogromny :-B
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
GrzehooFR, uważaj, bo wpadnę do Zabierzowa sobie ten :-B odebrać ;) Mam niedaleko ;) Pozdrawiam :)
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Cheshirecat75 piwko aktualne :)
Dodalem kilka zdjec do galerii. Tym razem bawilem sie manualnymi szklami.
Pozdrawiam
 

cheshirecat75  Dołączył: 04 Gru 2006
GrzehooFR, te nowe są superfajoskie! Cała seria bardzo mi się podoba, zwłaszcza portret Ani:)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Wlasnie sobie zerknalem do Twojej galeri i powiem ze nawet przerobki niektorych fot nie raza mnie tak jak u innych.Chyba potraktowales to z pewnego rodzaju delikatnoscia co spowodowalo ze zdjecia sa ciekawe i oglada sie je z przyjemnoscia, jest tak jak lubie :-B
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Dolozylem troche zdjec, sporo jest "obrabianych", jako ze mialem sporo czasu ostatnio, ale nastepne pewnie beda juz bardziej naturalne bo praca zabiera wolny czas...:(
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
HDR to znaczy robiłeś je ze statywu z różnymi EV?
 

GrzehooFR  Dołączył: 08 Sie 2007
Laczylem 3 zdjecia o skoku ev od -1 do +1. A wszystkie pstryknalem z reki :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach