djweb  Dołączył: 12 Gru 2011
stałka od analoga Yashica fx-d quartz do pentax k-r
Witam!
Jestem początkującym poszukującym amatorem foto więc nie bardzo się orientuję.
Mam pytanko dotyczące stałki od analoga.
Jest jasna bo 1,7 więc chętnie wykorzystałbym w moim kurku.
Styki nie pasują więc czy da się dokupić jakąś przejściówkę by wykorzystać ten obiektyw?
Dziękuję za podpowiedź
Pozdrawia
DariuszJaworski
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Odległość rejestrowa bagnetów jest taka sama, ale każda przejściówka wymaga pewnej różnicy tych odległości (za wyjątkiem przejściówek z M42), więc nie sądzę aby się to udało. Osobiście nie spotkałem się z przejściówką z C/Y na K. I chyba z tego co pamiętam, średnica w C/Y jest nieco większa.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Jeśli ta stałka ma bagnet Contax C/Y to odległość bagnetu od matrycy jest odrobinkę większa niż w K a więc da się ostrzyć na nieskończoność
Niestety nie znalazłem przejściówki K-C/Y więc prawdopodobnie będziesz musiał jakoś wymienić/przerobić bagnet w obiektywie. Styki nigdy nie będą działały. Praca będzie podobna do tej ze szkłami m42 - trzeba zewrzeć styki w aparacie i pracować na przesłonie roboczej

Dada :-B za refleks ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pyciar napisał/a:
Jeśli ta stałka ma bagnet Contax C/Y to odległość bagnetu od matrycy jest odrobinkę większa niż w K

Większa o 0,04 mm ;-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Jeśli autor zapytania dopuszcza przerabianie bagnetu, to proponuję poszukać w:

http://www.pentaxforums.c...-lens-club.html

Pozdrawiam,
Piotrek
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
pyciar napisał/a:
jest odrobinkę większa niż w K a więc da się ostrzyć na nieskończoność
0,04 mm, czyli tyle co nic. Przejściówki z M42 na C/Yi K całkowicie się zagłębiają w bagnecie. Akurat przypadkiem :-P mam i Jaśkę i przejściówkę z M42 na C/Y.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach