DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
tamron 28-75 2,8 uszkodozny - serwis?
Mam już ten obiektyw długo. Pracował w różnych warunkach. Dobrze służył. kilka lat. Popsuł się. Nie działa popychacz przysłony. Normalnie powinien wracać, zamykać maksymalnie przysłonę. U mnie nie wraca. Zostaje w takiej pozycji jak się go ustawi.

Na moje oko może to być wina smaru, sprężynki jakiejś i pewnie do naprawienia.
Pisałem do tamrona. Nie potrafili mi nawet w przybliżeniu podać wyceny. Muszę im najpierw wysłać obiektyw. Znacie inne serwisy, sprawdzone? No i ile to może kosztować? (tak pi razy drzwi).
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Ja z czystym sumieniem polecam p. Szczepana Kostrzewskiego z Poznania. Korzystałem, jestem zadowolony, udziela gwarancji na wykonaną usługę dodatkowo robi przegląd techniczny całego obiektywu. Finansowo też bardzo fajnie. Adres i numer telefonu znajdziesz w wątku z polecanymi serwisami, albo daj znać na PW to znajdę i Ci podeśle ;-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Dembol napisał/a:
znajdziesz w wątku z polecanymi serwisami


Qrde ale się nie popisałem. Nie zwróciłem uwagi, że jest taki wątek. Do kolorowych prośba jakby co: temat w kosmos.
Dembol, dzięki.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Słuchajcie, jest problem, pewnie był omawiany (nie umiem znaleźć), a ponieważ problem pasuje do tematu to lecimy!

Pękł mi pierścień filtrów w Tam 28-75/2.8. Wyleciała też maskownica pierścienia. Pan Bieniek w Warszawie rzekł, że tego nie naprawi, bo nie ma części, a Foto-technika czyli serwis Tamrona w Polsce części nie sprzedaje. A w Foto-technice trzeba:

1. Wysłać obiektyw
2. Zapłacić za diagnozę
3. Zgodzić się na podany koszt
4. Poczekać na naprawę
5. Opłacić przesyłkę zwrotną, koszt wyceny, części i naprawy.

Z góry nic nie chcą mówić co do kosztów. Ktoś może ma jakąś radę? Wygląda, że serwisy Tamrona na całym świecie pilnują interesu?!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Inne serwisy producentów podchodzą podobnie.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Haha, rozumiem.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Ostatnio na allegro trafiłem przypadkiem na taśmę flex do obiektywu tamrona. Okazało się że tych taśm jest sporo i to nowych, nie z demontażów. Na stronie aukcji jest namiar i info:
Cytat
Jeżeli nie znalazłeś potrzebnej części na naszych aukcjach napisz allegro@foto-parts.pl lub zadzwoń tel. 513 571 904 , a postaramy się sprowadzić ją dla Ciebie.

Na stronie http://foto-parts.pl jest jeszcze adres : sklep@foto-parts.pl (sklep niestety w przygotowaniu).
Warto zapytać, może coś poradzą.
 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Dzięki za info!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach