adamussss  Dołączył: 30 Mar 2014
z Pentaxa na FF tylko jakiej firmy?
Witam, jako 7 letni uzytkownik Pentaxa stwierdzam, ze przyszedl czas na zmiany;) Planuje przejsc na system Canona lub Nikona tak sie sklada ze szkla, które mnie interesuja sa w podobnych cenach puszki nad ktorymi sie zastanawia to 5d mk ii,6D lub N d600. Wiem z testow, ze Nikon ma lepsza matryce, lecz mnie interesuje obrazek ktory bedzie ładniejszy z puszki, abym nie tracil duzo czasu na obrobke zdjec.Glownie fotografuje sluby, imprezy oraz ludzi, portrety itp. Mam znajomego fotografa, ktory siedzi juz w fotografi kilka lat, a głównie jego rodzina od wieków lecz jak go pytam o cos to srednio pojecie ma, widocznie z teoria u niego kiepsko,ale zdjęcia robi dobre. ogolnoe używa caly czas Canonow ma tez d700 i twierdzi, ze canon daje zdecydowanie lepszw kolory i nie poświęca tyle czasu na obrobke zdjec co wlasnie w przypadku nikona. Juz w sumie tez spotkałem sie z taka opinia, ze przy nikonie więcej roboty, ale za to można wiecej z niego wyciagnac. A jak to sie ma do nowych matryc Nikona? Nie pytam na forach C i N bo wiadomo beda bronic swojego;) Przegladajac filmy na yt czy ogladajac tv glownie widzi sie Canon, wiec moze jednak generuje lepszy obrazek skoro taki popularny jest?
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Przede wszystkim odpuść N D600 - jeśli już, to D610. D600 ma fabryczny problem z migawką, osadzającą zanieczyszczenia na matrycy, i z niedawnego komunikatu Nikona w tej sprawie wynika, że nawet działania serwisowe nie zawsze likwidują problem.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
puch24 napisał/a:
Przede wszystkim odpuść N D600 - jeśli już, to D610. D600 ma fabryczny problem z migawką, osadzającą zanieczyszczenia na matrycy, i z niedawnego komunikatu Nikona w tej sprawie wynika, że nawet działania serwisowe nie zawsze likwidują problem.


Dokładnie tak http://fotoblogia.pl/411,...-migawek-w-d600 brudna sprawa :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
adamusssss-trolussssss
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
I tu się musze z Benkiem zgodzić.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Atimis napisał/a:
Dokładnie tak
... No właśnie już nie. Nikon przyznał się (pod presją rynku chińskiego) i oficjalnie stwierdził, że był problem, oraz że będzie wymieniał aparaty z tą wadą nawet po gwarancji.
C5DMkII ma matrycę gorszą od K-5 - więc nie wiem jaki byłby sens przesiadki.
C6D - bardzo dobre wysokie ISO.
D600 - świetna matryca zwłaszcza na niższych czułościach.
Fatman z forum NIkona stworzył stronę poświęconą testom, w tym w dużej mierze porównawczej D600 i 6D:
http://lenspro.pl/
W skrócie - AF podobne, kolory nie do odróżnienia, wszystko sprowadza się podczas wyboru korpusu bardziej do indywidualnych preferencji tyczących ergonomii.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
adamussss napisał/a:
jako 7 letni uzytkownik Pentaxa


Mój kolega, oraz jego kolega (we trójkę juz drugi rok z rzędu pojechaliśmy razem na targi foto do łodzi)
przeszli na kakona. Kanoka. Cacana. /Kurczę, jak to się pisze???/

Co ich przekonało? - FF.

==

Ale moja rada:

FF to mitologia z czasów dalej niż greckich.
Znam fotografa, który coraz częściej robi sesje (i modelkom, bjuty) olumpusem (system 3/4; jakiś za pięć tysięcy złotych, nie pamiętam, śliczniutki).
Stawiam orzechy do banana, że może robić ładniejksze zdjęcia niż ci parciarze od kanaków i nikoków.

[ Dodano: 2014-03-31, 15:08 ]
Benek napisał/a:
adamusssss-trolussssss

en-yks-ussssss....
:)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ja bym sobie kupił 645D a nie w jakieś bzdurne FF szedł (na razie dopóki go P nie pokazał) ;-)
 
adamussss  Dołączył: 30 Mar 2014
nikon przyznał się już do błędu i wymienia migawki na nowe nawet jak już skończyła się gwarancja:)
Benek, Wuzet- a wam o co chodzi? w czymś problem widzicie?
Michu- jesteś pewien, że kolory nie do odróżnienia coraz więcej czytam i co chwile komentarze, że Canon produkuje lepszy kolory, a nikon ma zafarb żółci.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Cytat
że Canon produkuje lepszy kolory, a nikon ma zafarb żółci.
w końcu kolor systemu zobowiazuje >> http://www.youtube.com/watch?v=ntpgeMdcdcU

[ Dodano: 2014-03-31, 20:18 ]
adamussss, na prawdę w to wierzysz ? ze Kanun daje lepszy odcień skóry ? no chyba, że prawdziwy profi CiN psrtyka w JPEG, a RAWa nie tyka 8-)

zacytuję kolegę :

philip100 napisał/a:
zawsze się okazuje, że najlepsze efekty daje sprzęt, którego nie mamy
Po zakupie FF i obpstrykaniu wszystkiego wokół siebie, stwierdziłem, że różnicy między crop'em, a małym obrazkiem nie ma żadnej. Za to coraz bardziej podobają mi się sample z MF
 
adamussss  Dołączył: 30 Mar 2014
nie miałem Canona ani Nikona, więc nie wiem;/ rozmawiałem z kolegą na uczelni gdzie jego rodzina od lat zajmuję się fotografią i używają Canona, mają również Nikona, ale podobno kolor surowego rawa jest niezbyt fajny taki cukierkowy i owszem po obróbce wygląda wszystko ok, ale jak to on powiedział, po co tracić więcej czasu na obróbkę w Nikonie jak w Canonie poświęca się zdecydowanie mniej czasu.
Jednak coś w tym może jest faktycznie, bo dlaczego Tyszka i inni znani fotografowie w PL i za granicą używają Canona lub Hasselblada?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
arQ napisał/a:
chyba, że prawdziwy profi CiN psrtyka w JPEG,
I w dodatku na zielonym programie. A żeby obciachu nie było, to zielone na gałce ma zaklejone czarną taśmą :evilsmile: Widziałem na własne oczy. :-D
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Z ostatniego komunikatu Nikona dot. D600 wynikałoby, że nawet działania serwisowe mogą okazać się bezskuteczne i wówczas ma nastąpić wymiana aparatu - więc problem jest poważniejszy. W USA rozważają wystąpienie z pozwem zbiorowym, w Chinach zakazano sprzedaży D600.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa
Nie ma czegoś takiego jak kolor surowego RAWa. Zawsze musi być jakoś demozaikowany.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
adamussss napisał/a:
Jednak coś w tym może jest faktycznie, bo dlaczego Tyszka i inni znani fotografowie w PL i za granicą używają Canona lub Hasselblada?
:mrgreen: no to jak chcesz być znanym fotografem to musisz kupić Canona, nie ma wyjścia...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Albo Hassela... :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Adamussss, obejrzyj link, który wstawiłem. Tam masz masę przykładów. Różnica w kolorystyce to mit związany z D700 i jego nie do końca (czasami) trafnym automatycznym balansem bieli.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa


Coś takiego nie istnieje. Kropka.

edit: nie doczytałem Dada :)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
romeck napisał/a:
adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa

Coś takiego nie istnieje. Kropka.


A ja jak otworzę swojego rawa to kolor mam. No ale może mój raw nie jest surowy - nie mam jak sprawdzić.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Zgodnie z tradycją forum ( od jakiegoś czasu porzuconą ) proponuje nikona d60 ( albo d40 bo to chyba też legendarny model)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach