Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
romeck napisał/a:
FA 35mm F2 is FF
romeck napisał/a:
FA50mm is FF
Trzeba to opić.

Tu masz lepiej i więcej
http://www.pentaxforums.c...ots-thread.html
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Canon 5DIII + Pentax'owe obiektywy
Canon 5DIII + pentaksowe szkła

Z powyższych (tych samych, razem je chyba znaleźliśmy) wątków na hamerykańskim forum.
froeschle zrobił test obiektów pentaxa na CANONIE 5D III
Wątek
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Re: z Pentaxa na FF tylko jakiej firmy?
adamussss napisał/a:
Witam, jako 7 letni uzytkownik Pentaxa stwierdzam, ze przyszedl czas na zmiany;)


Cholera, jak ja miałem siedem lat to nie byłem taki stanowczy... Może z tego powodu, że ja to tylko Smieną starego się czasem mogłem pobawić, jak nie widział...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dobry fotograf to i pełną klatką zdjęcie zrobi.
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
 
wuzet napisał/a:
Dobry fotograf to i pełną klatką zdjęcie zrobi.

Taaak, a więc jednak dobry fotograf musi mieć klatę ;) Taki kanon.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Fotus Tuus napisał/a:
Taki kanon.

Mnie kanon w zasadzie tylko z tym sie kojarzy:

1233 strony za jedynie $235.

 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Przypadkowy posiadacz małoobrazkowej cyfranki canona, czytając ten temat, gotów pomyśleć, że jakiś niedorozwinięty jest :roll:
Ciekawe czy podobnie czuje się posiadacz pentaxa na forum Canona.

arQ napisał/a:
(...)
zacytuję kolegę :

philip100 napisał/a:
zawsze się okazuje, że najlepsze efekty daje sprzęt, którego nie mamy
Po zakupie FF i obpstrykaniu wszystkiego wokół siebie, stwierdziłem, że różnicy między crop'em, a małym obrazkiem nie ma żadnej. Za to coraz bardziej podobają mi się sample z MF

Inny kontekst i tekst z niego wynikający. Z przymrużeniem oka rzecz jasna ;-)

Wiem po co mi większa matryca. Wiedziałem jeszcze przed zakupem 6D.

 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
philip100 napisał/a:
Przypadkowy posiadacz małoobrazkowej cyfranki canona, czytając ten temat, gotów pomyśleć, że jakiś niedorozwinięty jest :roll:
Ciekawe czy podobnie czuje się posiadacz pentaxa na forum Canona.

1. Na forum Canona - nie. Zarejestrowałem się tam kiedyś dla wiedzy fotograficznej.
2. Ale tak się czułem, jadąc z dwoma kanoniarzami na targi w Łodzi...
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Moje wrażenia(jestem amatorem i subiektywnie piszę) po przejściu na system Canona 6d z Pentaxa K5:
Lepszy balans bieli, zdecydowanie lepsze ISO, zdjęcia wydają się ostrzejsze, można większe kropy robić.
Wybór szkieł-mnóstwo.
W cieniach niby minimalnie troszkę gorsza matryca (na pewno więcej szumu kolorowego, który w lightroomie jednym suwaczkiem się kasuje), ale wydaje mi się że w światłach jest jednak lepiej. Kolorki super, trudno powiedzieć czy lepsze niż w k5, ale gorsze raczej też nie są.
Podwójna mikroregulacja dla zoomów (na długim końcu i na krótkim) -super sprawa. Jedna ciekawa rzecz, o której chyba na tym forum nikt nie napisał: kilkadziesiąt złotych kosztuje bardzo precyzyjna przejściówka, z kołnierzem do m42 i można wykonywać mikroregulację konkretnie pod tę przejściówkę/konkretne szkło. Tego akurat mi brakowało w Pentaxie, moje manualne szkła zawsze miały FF/BF.
Wifi- pełne sterowanie telefonem z androidem, na razie tylko sprawdzałem, podgląd na żywo i przesyłanie zdjęć.
Autofokus ciągły bardzo rozbudowany, tyle ustawień że jeszcze się nie połapałem w tym. Na standardowych ustawieniach obiektywem 85/1,8. dzieci w biegu łapałem:)
I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: współpraca z lampą błyskową- bajka w porównaniu z systemem Pentax. Posiadam Metza 52 AF-2, analogiczną posiadałem w Pentaxie (jeszcze wcześniej posiadałem pentaxową). W Canonie system synchronizacji z lampą jest po prostu lepszy, uwzględnia dodatkowo odległość.
GPS- nie używałem.Wizjer bardzo jasny, teraz nie wiem, w którym aparacie lepszy.
Odnośnie minusów to: czas otwarcia migawki 1/4000sec., trochę mniej klatek na sekundę, brak stabilizacji w niektórych szkłach, zakres auto iso tylko do max 1/500 sec. (krótszego czasu na auto iso aparat nie ustawi).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
andremobile napisał/a:
Kolorki super
Dziękuję, nie mam więcej pytań.

[ Dodano: 2014-04-02, 08:11 ]
andremobile napisał/a:
Tego akurat mi brakowało w Pentaxie, moje manualne szkła zawsze miały FF/BF.
No to trzeba się postarać, żeby mieć BF/FF w manualnym szkle. Podobnej wirtuozerii wymaga chyba tylko popsucie katalizatora w trabancie. :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
A jak wszystkie aparaty będa miały FF to wtedy co? E... nie do takiej tragedii nigdy nie dojdzie- ta wiara niech nas trzyma przy zyciu .
 

andremobile  Dołączył: 27 Maj 2008
Benek. Nic nie trzeba się starać żeby mieć problem BF/FF w manualnym szkle. Oczywiście jeżeli w manualnym szkle korzysta się z funkcji potwierdzenie ostrości, czyli sygnał dźwiękowy i punkt ostrości podświetlony na czerwono. Dla mnie to jest super sprawa o ile ostrość trafia w punkt. Co w tym dziwnego?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Benek napisał/a:
No to trzeba się postarać, żeby mieć BF/FF w manualnym szkle.

W moim k-30, przy włączonym potwierdzaniu ostrości, system potwierdzania zawsze pykał trochę przed obiektem, na który ostrzyłem.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Jakieś plotki docierają o nowym Pentaxie Z - czy aby to nie będzie FF Pentaxa/Ricoha?
 
piokra  Dołączył: 12 Maj 2013
To następca 645D
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
piokra napisał/a:
To następca 645D


No nie wiem.
Ale jeśli nawet tak przyjąć to co wtedy korpus FF oznaczą jako Y?
Można by też używać takie Z w trybie crop jako FF o ile korpus byłby mniejszy niemniej cena 645D jest kosmiczna.
Lepiej żeby to Z było FF i kosztowało max. 7tys. PLN
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Będzie niespodzianka tej klasy, co ostatni samyang :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kfan napisał/a:
Z było FF i kosztowało max. 7tys. PLN
i miało magnezową obudowę, pełne uszczelnienia i zintegrowany grip

lol
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Benek napisał/a:

andremobile napisał/a:
Tego akurat mi brakowało w Pentaxie, moje manualne szkła zawsze miały FF/BF.
No to trzeba się postarać, żeby mieć BF/FF w manualnym szkle. Podobnej wirtuozerii wymaga chyba tylko popsucie katalizatora w trabancie. :mrgreen:
:-B :-B :-B

[ Dodano: 2014-04-02, 15:09 ]
opiszon, na moje oko jak będzie <10k to i tak będzie dobrze, bo mówimy tu o aparacie klasy D800/5DMkIII
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Kfan napisał/a:
Z było FF i kosztowało max. 7tys. PLN
i miało magnezową obudowę, pełne uszczelnienia i zintegrowany grip

lol


Nie przeciwnie, może być z plastiku klasy Samsunga NX10 wystarczy PASM żadnych tematycznych bzdur, stabilzacji itp wystarczy migawka, kompatybilność wsteczna optyki i matryca FF nawet tylko 12 MP. byle cena była przystępna.

[ Dodano: 2014-04-02, 15:50 ]
espresso napisał/a:
Kfan napisał/a:
Lepiej żeby to Z było FF i kosztowało max. 7tys. PLN
Lepiej aby nie robili wersji niskobudżetowej za 7 tys... tym bardziej na starcie. Cudów w ekonomi nie ma.


opiszon napisał/a:
zintegrowany grip
to akurat nie jest dobry pomysł.


Jak dla kogo lepiej, ja bym wolał budżetową akurat.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach