sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Właśnie robię małe porządki na dysku
więc kilka sampli się znalazło,
po kliku ciut większe








 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
Ty to nie odpuszczasz ;-)
ale fakt wątek się nieźle rozwinął,
a ja właśnie wrzucam na serwer kolejne sample ... akurat rajdowe,
mam nadzieję że nie będzie odebrane to jako złośliwość.

[ Dodano: 2010-10-28, 20:14 ]
Wspomniane sample, niektóre już pokazywałem ale pomyślałem że powinny się znaleźć także
w tym wątku, ponieważ starałem się wybrać takie które pokazują jak szkiełko zachowuje się
w różnych warunkach, sytuacjach ...










 
Timko  Dołączył: 22 Mar 2010
SAMPLE Pentax SMC DA* 60-250mm 4.0 ED (IF) SDM
Zakładam nowy temat, ponieważ poprzedni wątek samplowy dla tego obiektywu został zamknięty.

F4, 150mm
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Nieco odgrzeję temat sampli z 60-250/4. Czy u was również f/4 jest niczym krochmal? Właśnie dotarł do mnie obiektyw i nieco uszy klapnęły kurcze...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Raziel, pokaż ten krochmal. Najlepiej podaj linka do rawa.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Próbuję załadować paczkę szybkich sampli. Właśnie jak mówi espresso -bez szału. 50-135 mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie. Mam adaptalla 80-200/2.8 i zmęczył mnie już MF, chciałem przeskoczyć na jakiego porządnego AF-a a tu w 60-250 uszczelnienie jeszcze...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam kilka zdjęć z 60-250 Inżyniera i na f4 są, moim zdaniem, bardzo dobre.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Takie kwiatki mnie martwią:


Moze przesadzam kurcze ale jakoś tak...spodziewałem się więcej od tego obiektywu na pełnej dziurze. Warunki w Holandii dziś nieciekawe na zdjęcia. Ciemność przedeszczowa.
Paczka z fotkami tutaj:http://www.tomwasilewski.pl/60-250/60-250.zip
plwk dałbyś radę zaprezentować jakieś przykładowe? Nie wiem czy pakować ustrojstwo i odesłać czy przyjąć że "on tak ma".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wrzuć na PW adres e-mail to wyślę kilka RAW-ów.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
espresso niestety. Zdrowo więcej niż 1500pln. Sigmy szukałem przez czas jakiś ale coś nie mogłem spotkać ani w sklepach ani na rynku wtórnym. Nic to. Powalczę i zobaczę czy się dogadam z tą gwiazdką. W razie W zostaje mi jeszcze 80-200/2.8 adaptallowe. Szkoda że ślepnę w zastraszającym tempie ostatnio. AF i fotografia zaczęły wydawać mi się nierozłączne kurcze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Raziel, no, słabe te zdjęcia.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
:-(
Może jutro słonko jakie to popróbuję jeszcze...
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Raziel, jak chcesz, to mogę Ci wysłać na e-mail parę zdjęć z mojego, w normalnej rozdzielczości. Ja nie narzekam ;-)
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
[quote="kazio"]Raziel, też mogę wysłać kilka fotek do porównania
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeśli to nawet skraj kadru i f4 to raczej kiepsko. Jeśli to na pewno nie jest BF/FF to raczej odesłałbym z powrotem. A szkoda, bo 60-250 mimo wielu wad to jedno ze szkieł, które najmilej wspominam z Pentaksa. Chyba najmilej.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Raziel napisał/a:
Takie kwiatki mnie martwią

Patrząc na te zdjęcia z paczki powiedziałbym, że na 60 mm nie jest źle. Gorzej na 250 mm. Może spróbuj pokazać zdjęcie na 250 mm z jeszcze krótszym czasem migawki zrobione pod kątem ostrym do płaszczyzny z jakimś wzorem. Będzie można wykluczyć ff/bf czy niewielkie poruszenie (chociaż przy obrazkach na 250 mm i 1/400s też niby nie powinno go już być).

Kawałek pierwszego zdjęcia z postu pokazuje fragment, który jest już nieco poza płaszczyzną ostrości, celowałeś w inne miejsce.

 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
harys, kazio, bardzo proszę o sample na emalię tomvas7 [maupa] tomwasilewski.pl. Benek, no też uważam że kiepsko a nawet bardziej niż kiepsko...Sample od plwk pokazują że ja nie wyciągnę z niego podobnych zdjęć. espresso- czuję się właśnie w ten sposób czyli jak przesiadka do taniego auta. 50-135 to dla mnie cud optyczny. Mam porównanie z voigtlanderami slII i tamronami SP jedynie albo aż ale tak jest właśnie. deepee zrobiłęm zdjęcie sznurka i podobny efekt przesunięcia jest w centrum kadru...no nie weim kurcze bo łapę mam pewną jeszcze...:)

[ Dodano: 2014-05-23, 14:19 ]
dziś:
Pentax SMC DA* 60-250mm 4.0 ED (IF) SDM

Tamron SP 80-200mm F/2.8 LD Model 30A:
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Tak to SP.
Bokeh jak bokeh ale te szczegóły kurcze...i bez tej mgiełki sakramenckiej...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wygląda mi to na wadliwy egzemplarz.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Raziel, poszło parę sampli na e-maila

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach