amilczar  Dołączył: 25 Lis 2006
  [obiektyw] Macro Pentax 100/2.8 - problem z pierścieniem ost
Witam, mam na imie Artur.
Od pol roku mam K100D. W miedzyczasie troche go poznalem i kupilem kilka dodatkow.
Dzisiaj dotarlo do mnie nowe szkielko, o ktorym myslalem intensywnie od dawna - macro Pentax 100/2.8. Wszystko byloby swietnie gdyby nie jedna dziwna rzecz, ktora mnie niepokoi. Mianowicie podczas obracania pierscieniem ostrosci - czyli manualnym ostrzeniu - pierscien po dojsciu do konca skali obraca sie dalej. Tzn. nie zatrzymuje sie w skrajnym polozeniu ani przy maks. wysunietym ani przy schowanym obiektywie. Przy wlaczeniu blokady "clamp" jest jeszcze gorzej, bo pierscien sie slizga i wlasciwie nie mozna ostrzyc. Czy to usterka obiektywu czy jest cos o czym nie wiem?
Bede wdzieczny za pomoc.[b]
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
amilczar, wszystko ok. CLAMP jest po to, żeby zablokować położenie ostrości. Pierścień ostrzenia kręci się "poza skalą" z takim chropowatym oporem ale to takie sprzęgło QSFa. W nowych gwiazdkach jest tak samo. Ciesz się świetnym obiektywem.
 
amilczar  Dołączył: 25 Lis 2006
uff, dzieki, odetchnalem. Myslalem, ze bede musial go odeslac z powrotem za Wielka Wode :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
W nowych gwiazdkach jest tak samo.
W starych także.
 
Yariyh  Dołączył: 28 Lip 2008
Witam, podobny problem a raczej pytanie miałem, ale dzięki Wam się wyjasniło. Przypadek dotyczył 50mm Macro. Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach