malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
5-letnia gwarancja na obiektyw Tamron
Witajcie.

Wiele sklepów daje krótszą gwarancję na zakupiony sprzęt, który "jest" na działalność gospodarczą. Przykładowo, obiektyw Tamron, który chcę kupić, normalnie posiada gwarancję 24 miesiące, gdy kupuje się na działalność gospodarczą, gwarancja ta wynosi tylko 12 miesięcy.
Co ciekawe i kuriozalne zarazem jest to, że można przedłużyć gwarancję do 3 lat, dokupując ubezpieczenie, ale w przypadku zakupu na DG ubezpieczenie to ważne jest dopiero po 24 miesiącach od daty zakupu (!).
Dowiedziałem się, że sam Tamron oferuje 5-letnią gwarancję produktu, wymaga tylko rejestracji u siebie.

I teraz pytanie, czy Tamron bierze pod uwagę rodzaj zakupu, czy nie, bo nigdzie tego nie znalazłem.
Oczywiście obiektyw chcę kupić w polskim "autoryzowanym" sklepie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytałeś u polskiego dystrybutora Tamrona?
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
plwk napisał/a:
Pytałeś u polskiego dystrybutora Tamrona?


Zapytałem najpierw tu, bo tu są fachowcy.
;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ale tam jest źródło wiedzy na ten temat.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
plwk napisał/a:
Ale tam jest źródło wiedzy na ten temat.


Czytałem pdfa. Na stronie sklepu też nie piszą o krótszej gwarancji. Dowiedziałem się przez telefon.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Wszystko co kupujesz na firmę jest objęte gwarancją 1 rok, wszystko co kupujesz na osobę prywatną jest objęte gwarancją 2 lata. Nie jestem pewien z czego to wynika, ale przyjmuje się chyba, że firma będzie bardziej intensywnie używała danego przedmiotu/narzędzia. Dłuższe gwarancje, 3-5 letnie, obarczone są najczęściej jakimś ALE. Dopłacasz dodatkową kasę, za którą np. producent kupuje ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia w firmie ubezpieczeniowej. Albo musisz robić odpłatne przeglądy, itp.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
Krzychoo napisał/a:
Wszystko co kupujesz na firmę jest objęte gwarancją 1 rok, wszystko co kupujesz na osobę prywatną jest objęte gwarancją 2 lata. Nie jestem pewien z czego to wynika, ale przyjmuje się chyba, że firma będzie bardziej intensywnie używała danego przedmiotu/narzędzia. Dłuższe gwarancje, 3-5 letnie, obarczone są najczęściej jakimś ALE. Dopłacasz dodatkową kasę, za którą np. producent kupuje ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia w firmie ubezpieczeniowej. Albo musisz robić odpłatne przeglądy, itp.


Ale jak producent na to patrzy?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Krzychoo napisał/a:
Wszystko co kupujesz na firmę jest objęte gwarancją 1 rok, wszystko co kupujesz na osobę prywatną jest objęte gwarancją 2 lata. Nie jestem pewien z czego to wynika
Z niczego. Jest to częsta polityka handlowców, ale nie powszechna. Sam kupuję wiele rzeczy na fakturę i są firmy, które nie dyskryminują klientów prowadzących działalność. To jest jak z karteczką "Po odejściu od kasy, zwrotów nie przyjmujemy". Prawnicy mogą sobie mówić, że to niezgodne z prawem, a sprzedawcy i tak robią swoje. ;-)
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Krzychoo napisał/a:
wszystko co kupujesz na osobę prywatną jest objęte gwarancją 2 lata.

Nie..
O tym czy udzielić gwarancji na produkt decyduje producent,
może dać rok gwarancji, dwa, trzy, pięć, może nie dać wcale.

Konsument może natomiast powołać się w ciągu dwóch lat od zakupu na niezgodność towaru z umową,
w oparciu o "ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej", ale to jest zupełnie oddzielna sprawa..

Dodatkowe ubezpieczenie do którego namawiają sklepy (często fałszywie nazywając to dodatkową gwarancją),
to ubezpieczenie którego warunki ustalił sklep w porozumieniu z wybraną firmą ubezpieczeniową,
producent nie ma tutaj na nic wpływu.
W razie uszkodzenia sprzęt jest naprawiany w serwisie wskazanym przez ubezpieczyciela,
nie musi być to wcale serwis autoryzowany przez producenta.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
plwk napisał/a:
Pytałeś u polskiego dystrybutora Tamrona?

serwis at foto-technika.pl nie ma odwagi odpowiedzieć, albo ma duuużo pracy.
;-)
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ale pisałeś tam, dzwoniłeś ? Doczekać się w naszym kraju czasem odpowiedzi na maila graniczy z cudem. Najlepiej osobiście a jak nie można to telefonicznie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
malezet napisał/a:
I teraz pytanie, czy Tamron bierze pod uwagę rodzaj zakupu, czy nie, bo nigdzie tego nie znalazłem.

Rejestrowałem obiektyw kupiony „na firmę” i otrzymałem certyfikat 5-letniej gwarancji. Tak więc rodzaj nabywcy nie ma znaczenia, a przynajmniej nie miał w zeszłym roku.
 

malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
bakulik napisał/a:
malezet napisał/a:
I teraz pytanie, czy Tamron bierze pod uwagę rodzaj zakupu, czy nie, bo nigdzie tego nie znalazłem.

Rejestrowałem obiektyw kupiony „na firmę” i otrzymałem certyfikat 5-letniej gwarancji. Tak więc rodzaj nabywcy nie ma znaczenia, a przynajmniej nie miał w zeszłym roku.


Dziękuję.
Dzwoniłem, ale chciałem mieć na "papierze".
;-)

[ Dodano: 2014-12-08, 11:32 ]
plwk napisał/a:
Pytałeś u polskiego dystrybutora Tamrona?


Już zarejestrowałem. W formularzu możliwe jest wpisanie dwóch wyrazów.

Dziękuję wszystkim.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach