gregdewal  Dołączył: 09 Lis 2014
  Pentax 50 1,7, Porst 50 1,7, Auto Chinon 50 1,9
Witam... Z bieżących ofert w oczy rzuciły mi się "na oczy" ;) poniższe obiektywki :D

Klasyka - czyli SMC Pentax M 50 1,7
Porst Color 50 1,7
Auto Chinon 50 1,9

2 pierwsze mają powłoki i podobne światło, trzeci ma najniższą cenę :)

Standardowe pytanie - co najlepsze i dlaczego Pentax? :D

A tak naprawdę - czy Porst jest grzechu warty? Bo sporo dobrego o nim poczytałem... Obiektyw dla K-50 do portretówki i trochę krajobrazów.

I co Wy na to?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
gregdewal napisał/a:
Klasyka - czyli SMC Pentax M 50 1,7
Porst Color 50 1,7
Auto Chinon 50 1,


Porst color MC 1,4/50. ;-) W piękny sposób oddaje kolory. Obraz z niego jest taki ...ciepły, miły dla oka.
Teraz serio : jakość optyczna i mechanika na najwyższym poziomie czyli M 1,7/50. Dwu pozostałych nie miałem, więc nie będę ich odradzał ani polecał.
W czasach analogowych chinon był tanią alternatywą dla wielkiej piątki (oly/pent/minol/nikoś/canon) - nie oznacza to, że słabą. Optyka przy parametrach 1,9/50 pewnie nie była zła, ale to moje domniemanie.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Każdy możesz brać śmiało.
Ludzkość w czasach analogów nie upadła jeszcze tak nisko by zrobić złą pięćdziesiątkę czy setkę.
Każda z nich ma swą własną subtelną specyfikę z jaką odwzorowuje obraz, to czy Ci to będzie odpowiadać to już inna sprawa.
Zawsze lepiej jednak dać parę złotych więcej i brać szkiełko serwisowane, chyba, że lubisz sam się bawić.
 
gregdewal  Dołączył: 09 Lis 2014
Grzechotnik napisał/a:
Zawsze lepiej jednak dać parę złotych więcej i brać szkiełko serwisowane


Tylko kto mi zapewni, że droższe szkiełko jest serwisowane? Przy każdym (prawie) jest info, że "Panie igła nówka" :D Więc tak czy siak - ryzyko jest

Ale chyba się na Porsta zdecyduję (żeby konia z innej stacji mieć ;) ), a co do Pentaxa to może kiedyś na A (albo nawet FA) się szarpnę - pożyjemy/zobaczymy
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Myślę że szybciej i lepiej sprzedasz Pentaxa chcąc nabyć np coś z literką A.

[ Dodano: 2014-12-13, 02:47 ]
A może poco się męczyć, akurat w Euro-RtV dają
raty 50x0%
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
Z tego co widziałem to i na fotozakupy są aktualnie raty za 0%. Bez reklamy, tak tylko piszę.
 
gregdewal  Dołączył: 09 Lis 2014
eeee... No bez przesady... Jakbym teraz przed świętami coś >200 PLN to by mi moja lepsza połówka głowę nieźle zmyła :) (niezależnie czy raty czy gotówka)

ps. Nabyłem porst'a - zobaczymy co to będzie :shock:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Takie małe porównanie kilku obiektywów. Sprawdzane na K-5.
http://www.januszmorawski...e-rozmycia-tla/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach