Wybrałbyś znów Pentaxa ?
tak !
62% Complete
218 (62%)
nie !
13% Complete
46 (13%)
sam nie wiem
24% Complete
86 (24%)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
espresso napisał/a:
Nie mam też wątpliwości iż wizjer typu X-T1 nie jest ostatnim słowem inżynierów [...] Ale jest już świetny

Jest. Technicznie na pewno. Ale coś mi się w nim nie zgadzało, nie mogłem się przekonać. Ja tam prostak jestem i możliwość oglądania histogramu czy linii podziału kadru do mnie słabo przemawia, natomiast podbicie kontrastu i jasności podglądu, ergo zmiana barw - jakoś mi rozbija widzenie świata.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
espresso dooobrze mówisz :-B :-B :-B :-B :-B :-B
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Co do filmu, to się zgadza.
Tylko dzisiaj często człowiek jakby mniej cierpliwości do tego ma.
Kiedyś robiło się film 36 klatek nieraz w godzinę, a nie raz w miesiąc.
Potem zabawa w ciemni i takie tam (miło się wspomina, jak w piwnicy miałem ciemnię, a ojciec wino w butlu miał. Jak koledzy zaczęli wspomagać wywoływanie zdjęć, to dziwnie wina ubywało ;) )
Dzisiaj wybierasz to co jest dla Ciebie lepsze, nie znaczy to, że dla mnie też będzie lepsze.
Wizjer w ME jest jak potężne okno i miło się przez takie okno świat ogląda, a w X10 (mam) to taki trochę judasz.

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
A toś narobił ojcu przyjemności :)
Przynajmniej dzisiaj jest co wspominać.

Patrząc na dzisiejszą młodzież zastanawiam się, co oni za 20, 30 lat będą wspominać?
Jaką komórkę miał?
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Mnie ojciec uczył jak robić zdjęcia na aparacie Start 66 (a może Start B?) dwa obiektywy wziernik od góry :-D troszkę większy :-D od obecnych wizjerów, pamiętam też jak zamontował mi w mojej norce drugi aparat telefoniczny. Pamiętam swoje he pierwsze stereo magnetofon kasetowy mk531s miał wzmacniacz i podłączyłem dwie kolumny od radia Amator. To były czasy. Całe popołudnia jak nie na podwórku, to ganianie na rowerze.
A teraz moja córa leży brzuchem do góry grając na komórce i wysyłając smsy i tylko słucha jak jej tłuszcz rośnie. A powiedz jej żeby poszła na spacer... Po co - ma fb. To jest jakiś horror. Ale to taka dygresja ;-)

 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
dargry napisał/a:
Całe popołudnia jak nie na powórku to ganianie na rowerze.
To gdzie Ty miałeś ten rower? :mrgreen:
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
wyczesany napisał/a:
dargry napisał/a:
Całe popołudnia jak nie na powórku to ganianie na rowerze.
To gdzie Ty miałeś ten rower? :mrgreen:


Miało być podwórku już zmieniłem. A rower stał oparty o ścianę przy klatce schodowej i nikt go nie ruszył. Takie czasy były.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach