irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Starocie
Czy któryś z niżej wymienionych obiektywów są warte zainteresowania? Mam okazję coś z nich kupić ale nie wiem czy warto.

Alpex telephoto 2.8 135mm
Brush & lamb 2.8 35mm
Seimar Domex 2.8 135mm
Carl Zeiss Jana 2.8 50mm
Asahi super takumar 3.5 35mm
Asahi super takumar 1.4 50mm
Chinon 1.7 55mm
Schneider kreuznach super angulon 90 mm
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Jasiek Matacz, dziękuję zdecydowałem się na takumar 1.4 50mm i jest to wersja z 8 elementów ponoć lepsza, na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy testowaniu obiektywu przed zakupem ?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Yyyyy dziwne pytanie... no chyba na pewno na soczewki, czy są bez skaz i pewnie czy przysłona reaguje i czy jej listki nie są zawilgocone (smar). Nie wiem czy o to Ci chodziło.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
SlicaR, nie wiem poprostu czy nie trzeba szczególnie na coś zwracać uwagę, wiem że starsze obiektywy trafiają się z grzybkiem w środku. Jeszcze jeśli można wiedzieć to ile taki obiektyw może być wart, oczywiście sprawny. Dzięki za odpowiedź.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
irek83 napisał/a:
Schneider kreuznach super angulon 90 mm

Szerokokątny obiektyw do wielkiego formatu.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Generic, niestety ten to tylko przednia jego część i chyba jest potrzebna jeszcze tylna część do bod.
 

qarabasz  Dołączył: 08 Gru 2011
Cytat
to ile taki obiektyw może być wart

Znane portale aukcyjne udzielą niezawodnej odpowiedzi.
Proponuję skupić się na tym na e...
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Jak się ma obrazek z Auto Revuenon 50mm f1.4 MC? Czy ten obiektyw jakością obrazka dorównuje do Pentaxa Fa 50 1.4?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Większych różnic nie ma, Revuenon daje bardziej naturalne, chłodniejsze kolory.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Zdecydowałem się na takumar 50 i 35 mm ale tego szerszego musiałem oddać bo coś z nim było nie tak i nie mogłem znaleźć ostrości, wszystkie pstryk mydło więc oddałem go i tutaj pytanie do Was bo nadal szukam szerszej stałki może smc 28mm 3.5 lub 35mm. Możecie polecić jakieś dobre szkiełko do krajobrazu?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
28 3.5 seria K - świetne. DA 35 2.4 - to też super szklo. W dziale z samplami są sample z obu.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
SlicaR, bóg zapłać dobra duszo.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Dużo można polecić - kwestia budżetu i dostępności.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Grzechotnik, poproszę w takim razie o propozycje, budżet do 600zł z tym że taniej to lepiej ale jakość ważna i może być K lub M42
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
spróbuj pentax 28 f.28 jest na Adv.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Panowie i panie czy ten obiektyw jest wart swej ceny i czy nada się na ptaszynki ?
http://www.adverts.ie/len...mm-lens/7378795
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Nie wiem, ale mówi się, że ptaszynki zaczynają się od 300
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
irek83 napisał/a:
Panowie i panie czy ten obiektyw jest wart swej ceny i czy nada się na ptaszynki ?
http://www.adverts.ie/len...mm-lens/7378795


Miałem kiedyś podobną Sigmę tylko że z A, miło wspomina obrazek prze nią produkowany, ale raczej namęczy się podczas użytkowania.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Co możecie mi zaproponować do ptaszków żebym się nie musiał męczyć jak to dybon, ujął.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Najtaniej używany Tamron 70-200/2.8
A jeśli cena Cię nie przeraża to szukaj czegoś dłuższego.

Ale..., ... właśnie pamiętaj zanim popadniesz w onanizm sprzętowy... to nie sprzęt robi zdjęcia. Tak więc nie twierdzę że się nie da wspomnianym przez Ciebie obiektywem, wszystko zależ od chęci.

Mój kolega Jakub Spodymek robi wspaniałe zdjęcia ptaków. Ale, sprzęt (pisałem że nie, ale jak się uprzesz), ale ta cała reszta jaką wykorzystuje, też potrafi nie jeden budżet zrujnować.




Autor Jakub Spodymek

Już nie raz GO wspominałem więc GO pokarzę w moim obiektywie



A to ja w Jego


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach