Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
ku pamięci chłopaków
Tak na szybko, nie wycinałem śmieci z matrycy, nie kadrowałem. Chyba jedno z ładniejszych, jakie dzisiaj zrobiłem.


Tu dodałem trochę Gimp'a




 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso, co Ty chrzanisz???
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
espresso, ja za Żorżem??
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
espresso, pomyliłeś bajki, co za brednie o szacunku do życia piszesz?

Ja niestety do Radomia nie pojechałem, mam tylko fotki z Krakowa:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
espresso ma trochę racji. Mam kolegę pilota wojskowego i coś o tym wiem, przy szklance piwa nie jedno mi opowiadał.
Owszem należy współczuć rodziną, zachować pamięć i szcunek dla świetnych pilotów ale ogłaszanie żałoby w całym mieście i odwoływanie wszystkich imprez nawet tych nie związanych z lotnictwem to lekka przesada.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ŻELAZNY


A to zrzut z forum Gruby Akrobacyjnej Żelazny:



Jakże wymowne jest zestawienie - kandydat do naboru wysyła CV, a następna wiadomość mówi już o wypadku. :roll:
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Zdano, ale espresso się nie odnosił nigdzie do żałoby (ogólnie dla mnie ogłaszanie żałoby z byle powodu jest dewaluacją jej znaczenia).

espresso, czy jesteś inspektorem BHP? Czy całe życie spędzasz w klatce i nie wychodzisz nigdy na ulicę? Nie popadajmy w paranoję, wypadki się trafiają, Ci ludzie latają bo kochają ten sport, nikt ich do tego nie zmusza, każdy z nich zna ryzyko, każdy ma pewien bagaż doświadczenia, podobnie jak kierowcy wyścigowi, pisanie w tym kontekście o dresach ścigających się w mieście jest lekkim nieporozumieniem.
 

motomouse  Dołączył: 14 Sie 2007
Podobny w wymowie wątek toczy się na pl.rec.foto.cyfrowa :]
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
motomouse napisał/a:
Podobny w wymowie wątek toczy się na pl.rec.foto.cyfrowa :]


Pooglądajmy zatem zdięcia

 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
aflinta napisał/a:
Nie popadajmy w paranoję, wypadki się trafiają, Ci ludzie latają bo kochają ten sport, nikt ich do tego nie zmusza, (...)

I nikt im tego nie zabrania.
Ale moim zdaniem espresso ma więcej racji. Ludziom się w głowach poprzewracało od tego 'postępu'. Mnie np. od zawsze dziwiło takie coś, jak Formuła 1. Zawody, które wymyślił jakiś nieprzyzwoicie bogaty człowiek (nie mówiąc już, że mógłby te miliardy wydać na chorych i biednych), przyciągają rzesze fanów. A ilu już kierowców zginęło w bolidach? Formuła 1 to wyścig konstruktorów za coraz to doskonalszymi bolidami (nie zawsze bezpieczniejszymi). Ludzie chcą sensacji, emocji na torze. Od oglądania durnych filmów sensacyjnych obniżyła im się granica odczuwalnej przemocy (czy jak to nazwać..). Potrzebują coraz więcej i więcej, bo strzał z pistoletu w głowę bezbronnemu człowiekowi już ich nie rusza. Na dodatek częstotliwość, z jaką nadawany jest obraz w telewizorze, jest optymalna dla ludzkiego mózgu, ale w tym sensie, że człowiek nie może oderwać oczu od ekranu. To brzmi śmiesznie, ale tak jest. Spróbujcie kiedyś patrzeć w te kolorowe kwadraciki, które widać od ostatniego programu w nocy do pierwszego programu rano. Będą równie ciekawe, jak wasz ulubiony film o 20:10.

No... się zdenerwowałem.

Paranoja
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
espresso napisał/a:
czytałeś ile w tym zespole zgineło już pilotów?

Wg informacji podawanych wczoraj w tvn24 od założenia grupy zginęło dwóch jej pilotów. Zginęli w locie patrolowym na granicy w związku z wykonywaną pracą a nie działalnością w grupie.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Matewka napisał/a:
Ludziom się w głowach poprzewracało od tego 'postępu'. Mnie np. od zawsze dziwiło takie coś, jak Formuła 1. Zawody, które wymyślił jakiś nieprzyzwoicie bogaty człowiek (nie mówiąc już, że mógłby te miliardy wydać na chorych i biednych)

Co Ty za głupoty piszesz? Lenina się naczytałeś? Chcesz "sprawiedliwość społeczną" wprowadzać? To co ten gość zrobił ze swoją kasą to jego prywatna sprawa, nam nic do tego. Zresztą czytałeś w ogóle coś o historii F1? Korzenie F1 sięgają znacznie głębiej niż początek transmisji w Polsacie, gdzie zapewne połowa tutaj zebranych cokolwiek o tej serii usłyszała. Ludzie się ścigali od kiedy tylko mieli taką możliwość, czy to na własnych nogach, nogach zwierząt, czy też przy użyciu wymyślonych przez siebie urządzeń. Akrobacje lotnicze istnieją praktycznie od początków lotnictwa. Nie piszcie bzdetów o bezpieczeństwie, ludziom się we łbach poprzewracało od tego co TV pokazuje, te sporty istniały znacznie wcześniej. Co z tego, że były/są niebezpieczne, skoro ludzie robią to z pasją i są świadomi ryzyka. To ich prywatna sprawa. Teraz żyjemy w tak porypanych czasach, że nawet śmierć na wojnie pojedynczego żołnierza jest tak niezwykła, że robi się z tego tragedię narodową - a wojny zdaje się na zabijaniu polegają. Ogólnie wszystkim mniej TV i radia/prasy życzę (które zdają się dramatyzować z byle powodu) a więcej zdrowego rozsądku.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
aflinta napisał/a:
Ci ludzie latają bo kochają ten sport, nikt ich do tego nie zmusza, każdy z nich zna ryzyko, każdy ma pewien bagaż doświadczenia, podobnie jak kierowcy wyścigowi, pisanie w tym kontekście o dresach ścigających się w mieście jest lekkim nieporozumieniem.

Absolutnie się z tobą zgadzam. Gdyby każdy sport w wyniku którego ktoś zginął miałby być zakazany to poza szachami chyba niewiele by tego zostało.
Np.: alpiniści, nurkowie itd. itp.

Matewka napisał/a:
Mnie np. od zawsze dziwiło takie coś, jak Formuła 1. Zawody, które wymyślił jakiś nieprzyzwoicie bogaty człowiek

Bo po prostu nie masz zielonego pojęcia o historii tego sportu i w związku z tym opowiadasz głupoty.

Matewka napisał/a:
(nie mówiąc już, że mógłby te miliardy wydać na chorych i biednych)
A to jest czystej krwi demagogia za przeproszeniem gówno Cię obchodzi co kto robi ze swoimi pieniędzmi. Każdy ma prawo wydawać swój majątek jak mu się podoba i nic Ci do tego.

Matewka napisał/a:
A ilu już kierowców zginęło w bolidach? Formuła 1 to wyścig konstruktorów za coraz to doskonalszymi bolidami (nie zawsze bezpieczniejszymi). Ludzie chcą sensacji, emocji na torze.

Dokładnie 24 pierwszy w 1954 ostatni w 1994:
Ayrton Senna
Roland Ratzenberger
Ricardo Paletti
Gilles Villeneuve
Ronnie Peterson
Tom Pryce
Mark Donahue
Helmut Koinigg
Francois Cevert
Roger Williamson
Jochen Rindt
Piers Courage
Gerhard Mitter
Jo Schlesser
Lorenzo Bandini
John Taylor
Carel Godin de Beaufort
Wolfgang von Trips
Alan Stacey
Chris Bristow
Stewart Lewis-Evans
Peter Collins
Luigi Musso
Onofre Marimon

Jak na taki krwawy i bezsensowny sport do całkiem nie wielu. Każda śmierć jest ludzką tragedią ale Ci ludzie zginęli robiąc to co kochali nikt ich nie zmuszał a F1 to marzenie każdego kierowcy wyścigowego. No to wedle twojej teorii F1 już dawno powinna zniknąć bo od 1994 żadnego trupa czyli nudy.

Matewka napisał/a:
Potrzebują coraz więcej i więcej, bo strzał z pistoletu w głowę bezbronnemu człowiekowi już ich nie rusza. Na dodatek częstotliwość, z jaką nadawany jest obraz w telewizorze, jest optymalna dla ludzkiego mózgu, ale w tym sensie, że człowiek nie może oderwać oczu od ekranu.

Znowu demagogia. Powiem krótko pieprzysz od rzeczy.
 
Lenin
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żeby nie wzniecać kolejnej dyskusji, która nie doprowadzi do żadnej sensownej konkluzji, proszę przyjąć, że w tym wątku:
- wątek zachowuje swój temat: ku pamięci chłopaków
- dalej mogą być tylko dodawane zdjęcia Grupy "Żelazny", niekoniecznie autorstwa Lenina
- uwagi "natury ogólnej" bedą kasowane
- jeżeli powyższe nie będzie respektowane, wątek zostanie zamknięty.

Sorry, ale dyskusje "w polskim stylu" na każdy temat nie uchodzą w pewnych sytuacjach, a taką mamy właśnie w tym wątku. Mam nadzieję, i proszę, abyśmy trzymali pewien poziom.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wątek zamykam.
Wątek może otworzyc każdy moderator. Uwagi proszę kierować na PW moderatorów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach