fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Filtr szary
Chciałbym kupić filtr szary, raczej mocny (500? 1000?). Miałem taki, który minimalnie degradował ostrość, nie zmieniał za bardzo kolorów i kosztował 13$, ale poszedł po zapałki i nie wrócił.
Kupiłem następny, za prawie z wysyłką prawie, ale 100 robi coś strasznego z kolorami i nadaje się co najwyżej na podstawkę pod świecznik.
Szukam czegoś, co mnie nie zrujnuje, co może nieznacznie wpływać na rozdzielczość/ostrość i nie będzie znacząco wpływać na kolory. Jeśli ktoś może polecić jakieś sprawdzone, tanie z dx czy coś w tę mańkę, to słucham uważnie, ewentualnie mogę zaszaleć i wydać z dwie setki. Złotych.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Witam

Wiele to pewnie nie pomogę, ale...

Nie tak dawno zakupiłem do testów trochę filtrów NDxx firm nn celem potestowania jaka wartość by mi odpowiadała.

Numex ND2, ND4, ND8, ND16
Banner ND32
RISE ND1000

Numex - jest różnica pomiędzy poszczególnymi filtrami ale niestety zamówiłem zły rozmiar (58mm) więc sprawdzę dopiero jak dojdzie drugi (ten poszedł na giełdę) wówczas również się okaże czy mają powtarzalność.

BANER ND32 na oko wyglądał podobnie do ND1000 od RISE i w rzeczywistości okazało się że potrzebuje takiego samego czasu jak ND1000 (a nawet ciut więcej) więc tak na prawdę jest to ND1000 z naklejką na chybił trafił.

RISE ND1000 jest ND1000

Na temat ostrości i zafarbu się nie wypowiadam ba na dzień dzisiejszy nie mam jak tego sprawdzić.

Pozdrawiam
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Za 20 dolców na Ali masz komplet filtrów cokin, polecam.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Skończyło się tym, że na urodziny dostałem filtr Hoya Pro ND 1000x :-D



 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
hitman1986, a zapodasz linkiem do tych co polecasz?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
fuen,

Szkoda, że nie podałeś paramdtrów zdjęć...

Pierwsze bardziej mi się podoba.

S.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
1. Ogniskowa 60 mm, Ekspozycja 15 s, Apertura* (wartość F) f/11, ISO 100
2. Ogniskowa 18 mm, Ekspozycja 20 s, Apertura (wartość F) f/11, ISO 100
3. Ogniskowa 18 mm, Ekspozycja 20 s, Apertura (wartość F) f/11, ISO 100


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach