legatus  Dołączył: 22 Wrz 2010
  sigma, czy tamron
Witam,
Temat był już pewnie poruszany, ale...
Mam rozterki wynikające z konieczności nabycia obiektywu - MUSZĘ wydać parę złotych ;-) . Które szkło wybrać - Tamron 28-75mm F2.8, czy Sigma 17-50mm F2.8? Który z nich polecacie? Robię trochę zdjęć w kościołach i na imprezach rodzinnych, czasami też w plenerze. Mam stary wysłużony już Pentax 16-45. Rzecz jest dobra, sprawdzona, ale zdaje się, że czas na zmianę pokoleniową :-) .
Pozdrawiam.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Od jakiegos czasu posiadam Sigmę 17-50, jestem bardzo zadowolony, szybka, cicha ostra w całym zakresie... i poza tym szersza na krótkim końcu od Tamrona

 
legatus  Dołączył: 22 Wrz 2010
Niby tak... Z drugiej strony - tamron ma inną końcówkę. To też ma znaczenie w pewnych sytuacjach.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
legatus zdecydowanie 17-50 Sigmy. Świetne szkło, jednakże jeżeli chcesz budżetowo poprawić zakres to mam Tamrona 28-75.

Jakby co to priv ;-)
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
Zdecydowanie S17-50.

:-B
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
tu nie ma się co zastanawiać ,tylko sigma , mam to szkło jest rewelacyjne no i niedawno jeszcze kosztowało prawie 3 tyś . klik

miałem też tamrona 17-50 , szybko poszedł do ludzi nie spełniał oczekiwań .
 
legatus  Dołączył: 22 Wrz 2010
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Wasze informacje utwierdziły mnie w przekonaniu, że sigma będzie odpowiednim (lepszym) wyborem. Wątpliwości brały się z tkwiącego we mnie zachwytu nad tamronkiem 70-200.
Pozdrawiam i... Ave Pentax
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
miałem tamiego, teraz mam sigme. Obydwa szkła są godne polecenia. Jednak przy wszystkich zaletach sigmy radzę sprawdzić szkło z konkretnym body
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
A w Tamronie to niby inaczej? ;-) Miał ktoś w ogóle T17-50, którego nie trzeba było kalibrować choćby w body? :-)

To co do mnie przemawia na rzecz Sigmy to HSM, dzięki któremu na moment można zapomnieć, że korzysta się z Pentaxa :-D
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Moze mam szczęście ale u mnie tamron z K-5 i K-5IIs ostrzy bez zadnej kalibracji.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Spokojnie Panowie, kolega canonowiec eLke wysyłał w tym tygodniu na kalibracje bo bf 2 metry: D widać w dzisiejszych czasach kalibracja to standard:)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
A jak jest z kalibracją w systemie om-d olympusa? Tam też występują tego typu problemy?
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Tak , tylko 1,333( 3 ) razy mniejsze .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach