Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
[Grzegorz] Odświeżona galeria
Witam,
Lekko odswiezona galeria mojego dorobku foto dostepna jest pod adresem GALERIA , gdyby alias nie dzialal to zapraszam bezposrednio na GALERIA

Pozdrawiam
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Konstrukcja strony jest bardzo zniechęcająca :-P
I ta muzyczka, chyba niepotrzebna.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Muzyczke mozna wylaczyc w prawym gornym rogu. Strona ma kontrukcje zblizona do stnadardowego explorera - w lewym gornym rogu wybieramy wielkosc pokazywanych zdjec i przechodzimy do katalogu wyzej (najprosciej do katalogu w gore wyjsc poprzez klikanie na zdjecie wlasnie ogladane. Katalogi i zdjecia mozna przewijac szczalkami na dole :) W czym wiec zniecheca? Eksploracja strony wydaje mi sie dziecinnie prosta. Strone najlepiej oglada sie w rozdzielczosci 1600x1200 (czyli w wiekszosci monitory LCD) ale nawet w rozdzielczosci 1024x768 widoczne sa 4 NAJWAZNIEJSZE na stronie katalogi (aby obejrzec pozostale wystarczy wcisnac szczalke w prawym dolnym rogu :) Strona bedzie chodzic kiepsko na laczach ponizej 512kb/sek ale malo ktory dostawca internetu serwuje na dzien dzisiejszy wolniejsze lacza :)

[ Dodano: 2007-09-04, 11:36 ]
A w kwestii merytorycznej, znaczy sie samych zdjec, znajdzie sie jakis komentarz?
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Nie zgodzę się z matb, galeria jest jak najbardziej OK. Jedyne co ja bym zmienił, to kolor tych fioletowych obramówek - jeżeli się da. Ale to jest moje widzimisię.
Ale chyba chodzi raczej o zdjęcia, a podoba mi się architektura, zdjęcia 1, 2, 5, 6, 8 i 12.

No to :-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Mnie się w galerii te fioletowe puste ramki nie podobają, w których pojawiają się napisy loading i jakieś przewijanie. Zanim się przewinie i załaduje (musi jeszcze każde po kolei, nie mogą na raz?) to już bym wyłączył.
Potem "miniaturki" fotografii. Np. w galerii STUDIO - jakieś poobcinane głowy. Niefajne :-p
No i jeszcze nawigacja. Włączam zdjęcie i chcę cofnąć do poprzedniego menu. Gest myszy by wrócić do poprzedniej strony, a ląduję na stronie głównej. A wrócić z galerii jakiejś do strony głównej to już w ogóle większa sztuka ;-)
A że serwer wolny, to już inna sprawa.
Całość do oglądania zdjęć zniechęca. A same zdjęcia mimo, że wielkości nalepki, to jeszcze (te pionowe) dziwnie przewijać trzeba.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Zdjecia maja wiekszy bok 600pix co do przegladania zdjec wystarcza (moze nie do sprawdzania szumow w cropie 100% :-D ). Jesli ma sie maly monitor to w lewym gornym rogu sa przyciski sterujace i tam wybieramy opcje FIT albo zmniejszamy zdjecie zeby bylo cale widoczne na naszym ekranie. Strona jest projektowana dla rozdzielczosci 1280x1024 i wieksze (czyli dzisiejszy standard biorac pod uwage ze jest coraz wiecej monitorow LCD na rynku) a w tej rozdzielczosci 600pix w pionie spokojnie miesci sie na ekranie. Kluczem sa przyciski w lewym gornym rogu tam jest mozliwosc dostosowania rozmiaru wysietlanych zdjec, dopasowania ich do okna czy tez pokazywania w ich normalnym rozmiarze, wlaczenie pokazu slajdow oraz co najwazniejsze taka strzalka w gore ktora wychodzimy do katalogu w gore. Jesli wiec ogadamy zdjecie wystarczy wciasnac te strzalke raz by wyjsc do folderu ze zdjeciami i jeszcze raz by wyjsc do katalogu glownego (dwa klikniecia i po sprawie). Co do koloru to jest taki celowy bo mi sie podoba :-P a to rzecz gustu tylko. Strona na laczach powyzej 512kb (na dzien dzisiejszy standard TP SA to 1Mb) chodzi bez zastrzezen do szybkosci.
A jak wam sie podobaja zdjecia z koncertow i slubne? Te slubne to moje pierwsze w zyciu z takiej okazji. jesli chodzi o koncerty to juz raczej chleb powszedni. Z flasha raczej nie wyciagniecie EXIFa. Na tych koncertowych to przewaznie czasy pomiedzy 1/10 do 1/50s przyslony od 2,8 do 5,6, czulosc zawsze ISO 800, brak mozliwosci uzycia lampy w trakcie koncertu powoduje ze stabilizacja jest zbawienna :mrgreen: O dziwo odnosnie rozmow prowadzonych na forum dotyczacych AF to ja problemow w sali oswietlonej tylko zyrandolami w punktach krzyzowych nie stwierdzilem. Artysci to nie sprinterzy ale nie musialem mimo wszystko czekac jakos spoecjalnie na zlapanie ostrosci mimo slabych warunkow swietlnych :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach