kamil-wrobel  Dołączył: 01 Lut 2007
argawen,
dzięki :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apropo podawanych linków bezpośrednich do instrukcji Pentaxa na Photoworld. Może je jednak wyrzucić, są nieaktualne. Najwyżej pobawię się trochę i zrobię wszystko od początku.
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Witam!
Dysponuję w pdf-ie instrukcjami PL do K100D oraz AF 540FGZ. Podałem je autorowi/adminowi stronki http://instrukcje.xorg.pl/#main
ale jakoś jeszcze nie umieścił na stronie.

Natomiast chętnie uzyskam instrukcję do AF 360FGZ, jeśli ktoś dysponuje może, bo w moim wieku uczyć się angielskiego raczej ciężko :roll:
Acha - angielską do AF 360FGZ mam także... "ważą" od 2 - 5 mega.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bluedog - autor/admin, o którym wspominasz, chyba nawet nie wie, że są aparaty marki Pentax...

Pozdrówka
Marucha
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
marucha napisał/a:
Bluedog - autor/admin, o którym wspominasz, chyba nawet nie wie, że są aparaty marki Pentax...


hahaha - możliwe wielce, bo najpierw prosił a potem nawet nie dał znać iż otrzymał... ale obiecałem sobie, że postaram się pomagać innym, którzy poszukują instrukcji bo sam otrzymałem ich kilka w czasie, gdy postanowiłem przejść na cyfrę i starałem się podjąć optymalną dla mnie decyzję wyboru sprzętu. A kiedy już wybrałem - jak zapewne pamiętasz, otrzymałem bez kłopotu instr.do K100D :!: I to nawet kilka i kilka cennych rad - za free i będę o tym pamiętał :-B

Ponieważ jak mało kto - po 35 latach pstrykactwa /zaczynałem SynchroDruhem z obróbką stykową na kopiarce "hands made" :!: - ktoś to jeszcze pamięta :?: / - rozumiem jak potrzebna jest instrukcja przy tak ukomplikowanym sprzęcie, jeśli ktoś ma tylko pojęcie o ogólnych zasadach fotografii, dlatego staram się informować o moich w tym względzie możliwościach i nigdy nie odmawiam prośbom.
Za kilka z instrukcji musiałem zapłacić /za jedną nawet 50 zeta, ale na spółę :mrgreen: / mimo iż moja spora wiedza prawna podpowiada mi, iż każdy posiadacz "w dobrej wierze" nabywa jednocześnie prawo do posiadania instrukcji, której koszt został wliczony w cenę sprzętu z chwilą jego zakupu i to w języku narodowym - jeśli sprzęt jest eksportowany do danego kraju. Może w grę wchodzić opłata pokrywająca koszty przesyłki, więc te 0,00005 groszy za pdf'a zapłacę chętnie ;-)

Trudno walczyć z koncernami, ale powoli na rynku europejskim jest coraz lepiej a firmy generalnie przechodzą powoli na elektroniczną formę zapisu wielojęzykowego - co znacznie ułatwia taką właśnie, wzajemną formę pomocy jak na forach dyskusyjnych. Dla mnie ta wiedza jest aktualnie nieoceniona, bo jakoś te pierwsze fotki z cyfraka nijak się mają do analogów, ale wiem że to wina złej baletnicy :evil: :oops:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
bluedog napisał/a:
A kiedy już wybrałem - jak zapewne pamiętasz, otrzymałem bez kłopotu instr.do K100D :!: I to nawet kilka i kilka cennych rad - za free i będę o tym pamiętał :-B

:-B :-B :-B

bluedog napisał/a:
Ponieważ jak mało kto - po 35 latach pstrykactwa /zaczynałem SynchroDruhem z obróbką stykową na kopiarce "hands made" :!: - ktoś to jeszcze pamięta :?: / - rozumiem jak potrzebna jest instrukcja przy tak ukomplikowanym sprzęcie, jeśli ktoś ma tylko pojęcie o ogólnych zasadach fotografii, dlatego staram się informować o moich w tym względzie możliwościach i nigdy nie odmawiam prośbom.

Pamiętają :mrgreen: Sam focę od ok. 1975 roku - jak ten czas leci... :-?

Pozdrówka
Marucha
 
genar  Dołączył: 04 Mar 2007
witam wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem pentaxa k100d :). aparat kupilem na obczyznie i niestety nie posiadam polskiei instrukcji, a tej z tego watku niemozna juz sciagnac. czy moglby mi ktos laskawy i dobroduszny dac namiary lub wslac na maila? z gory dzieki
p.s. sledze watki, czytam posty od dosc dawna ale niemoge znalesc informacji apropo polskiego menu do aparatu. czy istnieje takowe?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Genar. Nie ma Polskiego menu. Zaś Polską instrukcję możesz trafić wertując ten wątek. Wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej.
 
genar  Dołączył: 04 Mar 2007
Michu napisał/a:
Zaś Polską instrukcję możesz trafić wertując ten wątek. Wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej.


wlasnie mam maly problem z jej sciagnieciem- moja operka wywala mi monit ze takowy dokument juz nieistnieje :evil: . do djaska.
bluedog- dostalem od ciebie wiadomosc na priva ale od czasu do czasu wasze- nasze forum mnie wywala :( niewiem czemu, i tak stalo sie gdy do ciebie wiadomosc wysylalem. pisalem dwa razy wiec mam nadzieje ze choc jedna wiadomosc otrzymales.
Pozdrawiam
 

bluedog  Dołączył: 21 Lut 2007
Wysłałem, co trza 8-) .... wyczyść ciasteczka w przeglądarce może... :roll:
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
polskie instrukcje do k100d i k10d leza na pentax.pl
trzeba wejsc we wsparcie i wybrac model. pdfy sa po polsku

mik.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mik napisał/a:
polskie instrukcje do k100d i k10d leza na pentax.pl
O rany :shock: . To oficjalna stronka Pentaxa w Polsce ?. Nawet ładnie się prezentuje. Ktoś się napracował :-B

[ Dodano: 2007-06-24, 16:44 ]
Sprawdziłem, chyba oficjalna.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ja! Nareszcie wyszliśmy z ery kamienia łupanego! Stylem nawiązuje do innych webów Pentaksa, fajnie. Zaraz przejrzę co tam jest, ale póki co wrażenia pozytywne i :shock: , że coś się zmieniło!

[ Dodano: 2007-06-24, 17:23 ]
wow, jest nawet link do klubu użytkowników! Już ja wiem kto w tym palce maczał! :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nawet są polskie instrukcje do naszych aparacików. Tak to chyba nie ma na żadnej oficjalnej polskiej stronie producentów cyfrówek.

[ Dodano: 2007-06-24, 17:41 ]
Tylko linki do ACDSee i instrukcji do niego nie działają :-/

[ Dodano: 2007-06-24, 17:43 ]
W dodatku podane sa tylko szkiełka z serii DA :-/
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zajrzałem i jakaś kupa jest. Szkła tylko do cyfry, instrukcje tylko do "nowych" cyfraków, ślepe linki. Ale może to tylko chwilowe?
Ciekaw jestem czym się może cechować specjalna wersja ACDSee dla użytkowników Pentaxa? Czyżby była to wersja full? Choć na razie nie ma żadnej :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Nawet są polskie instrukcje do naszych aparacików. Tak to chyba nie ma na żadnej oficjalnej polskiej stronie producentów cyfrówek.


Są chyba na stronie Olympusa
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
Zajrzałem i jakaś kupa jest
Nie przeginaj, kupa to była wcześniej. Teraz jest ok. Co do instrukcji, to nie dziwota, że mają tylko do nowych. Tylko ze szkłami FA dali ciała.
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
nareszcie coś drgnęło w Pentax Polska :shock: . Pewnie dostali linijką po łapach, że tak olewają rynek.
gawcio
 
Fotograf29  Dołączył: 28 Wrz 2006
No,no, całkiem nowa stronka.... zupełnie co innego, aż chce się oglądać.
Widać, że chyba zaglądają na nasze forum, bo nie dalej jak we czwartek pisałem że nie chwalą się nagrodą TIPA dla K10D, a tu masz....
Mają chyba u nas jakiegoś szpiona..., ale to dobrze, w końcu jakieś pozytywne zmiany, oby takich więcej.
Krzysiek
 
Beatus6  Dołączyła: 06 Wrz 2007
Vitaycie
Jestem szczęśliwą posiadaczką Pentaxa K10D!! Niestety nie mam do niej instrukcji
po polsku. Prosze pomóżcie, bo straśnie ona trudna!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach