Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Czy do Sony A5100 da się podpiąć obiektywy systemu Pentax ?
Czy do bezlusterkowców Sony da się podpiąć i używać obiektyw z systemu Pentax np. manualne Samyang i inne z AF w trybie MF ?
Jaki jest koszt przejściówki ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Czemu nie? Cena adaptera od 50 zł.

http://allegro.pl/listing...s0-default-0615
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A jak wtedy wygląda sterowanie przesłoną i czy są zapisywane informacje w EXIF ?

Czy w systemie micro 4/3 podpięcie jest równie banalne ?

Może ktoś używa w systemie Sony czy micro 4/3 obiektywów z mocowaniem Pentax i napisze kila słów na temat takich połączeń ?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Markus napisał/a:
A jak wtedy wygląda sterowanie przesłoną i czy są zapisywane informacje w EXIF ?
Poprzez ten adapter nie ma sterowania przysłoną i żadnej komunikacji pomiędzy korpusem a obiektywem. Wobec tego w EXIF-ie nie ma informacji o ogniskowej i przysłonie. Dodatkowo jak obiektyw nie posiada własnego sterowania przysłoną to zdjęcia są robione na maksymalnie otwartej albo maksymalnie zamkniętej - zależnie od konstrukcji obiektywu i/lub adaptera (szczegółów nie znam).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A ten http://allegro.pl/mitakon...5167953033.html

Po co ma soczewkę ? W innych jakoś tego elementu nie ma ?

Nie ma żadnej przejściówki ze sterowaniem przysłoną ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przeczytaj opis, to się dowiesz.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A jak podepnę obiektyw APS-C to co się stanie ? ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja używam na m4/3 wyłącznie manualnych obiektywów innosystemowych z ręcznym ustawianiem przysłony. Dzięki temu nie muszę wszystkiego robić na pełnej dziurze.
Mam m.in. Pentaksa 135/2.5, kupionego na naszej giełdzie (świeć Panie nad jej pamięcią). Niepotrzebny mi EXIF, ani AF, bo i tak w 90% przypadków obiektywy te służą mi do filmowania.

Markus - moja rada. Jeśli chcesz używać manuali na bezlusterkowcu, wybierz korpus ze stabilizacją. To naprawdę bardzo pomocna rzecz.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A konkretnie jaki bezlusterkowiec obecnie polecasz ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Tak się bawić nie będziemy... :-) Nauczony doświadczeniem wolę nie bawić się w polecanie, bo zaraz wybuchnie wojna systemowa. Ponadto każdy ma inne oczekiwania wobec sprzętu, przywiązany jest do innych marek. Polecanie w takim wypadku to średnio rozsądny pomysł...

Jeszcze raz tylko napiszę, że dla mnie kluczową sprawą w przypadku używania bezlusterkowca z manualami m42 i innosystemowymi jest stabilizacja. Dzięki niej można bez większych frustracji tak filmować jak i fotografować. Zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych i przy gorszym świetle. Powszechnie reklamowany focus peaking moim zdaniem wcale nie jest tak ważny w sytuacji, gdy praktycznie każdy bezlusterkowiec ma już możliwość włączenia elektronicznej lupy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ej tam jaka wojna ? ;-)
Jak do filmowania to chyba Panasonic?
Jak wygląda stabilizacja w manualu ? tak jak w Pentaxie ? trzeba podać ogniskową podpiętego obiektywu ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Panasonic nie ma stabilizacji w korpusie, wyjątkiem jest chyba tylko GX7.

Kiedy używasz manuala, w Olku po prostu wpisujesz w ustawieniach menu ogniskową zakładanego obiektywu, tak jak się to robi w lustrzankach Pentaksa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach