mikolaj  Dołączył: 26 Kwi 2014
Gdzie nabędę Sigmę 10-20 f3.5?
Chciałem nabyć nową Sigmę 10-20 f3.5, ale okazuje się, że to nie lada wyczyn. Nigdzie go nie ma, a po paru telefonach dowiedziałem się, że nie mam co liczyć na to, że pojawi się prędko. Ponoć Sigma nie produkuje obecnie wersji z mocowaniem Pentaksa. Czy ktoś wie gdzie można nabyć ten obiektyw? A jeśli faktycznie nie da się, to co w zamian? Potrzebuję go do plenerów, architektury i może wnętrz.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mikolaj, ostatnią widzę w praskiej FotoŠkodzie: http://www.fotoskoda.cz/s...hsm-pro-pentax/ (jakby co, to mam tam zniżkę jako pravidelný a věrný zákazník ).
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
mikolaj, a koniecznie musi byc nowa? :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wszelkie oferty kupna sprzedaży na forum będą jak zawsze penalizowane.

Z takimi sprawami proszę przenieść się do odpowiednich serwisów
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
opiszon napisał/a:
penalizowane

Zjadło litery? Przeanalizowane brzmi lepiej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nic nie zjadło
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
A, to przepraszam...
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
W sumie mimo, że rozumie wasze rozterki co do giełdy to jednak smutne to Opiszonie jest.
- dla przykładu jak będę być może szukał nowego domu dla jednego z K 28mm F2 to siłą rzeczy będę musiał dać info na międzynarodowym forum Pentaxa zamiast na krajowym, podobnie z innymi rzadkimi szkłami. Smutne to, że zamiast wzbogacać krajowy stan posiadania to wzbogacą innych.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Możesz wstawić na allegro. Na pewno ludzie poszukujący szkieł mają na nie ustawione filtry wyszukiwania.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie wtrącam się w pracę kolorowych, bo po prostu ją doceniam. Zastanawiam się tylko jak to jest na innych forach. Jestem dość aktywnym członkiem "Korexu". Tam też forum istnieje dzięki dobrowolnym składkom na utrzymanie serwera. I nikt jakoś nie zamierza likwidować (zamykać) tamtejszego bazaru. O! To jest myśl! Może trzeba zmienić nazwę ? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Może na forum o wymierających technologiach nie ma oszustów? ;)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Opiszon, wszędzie są ludzie i klamki. Sam się zastanawiam jak działają giełdy na innych forach mając wciąż w pamięci problemy prawne, jakie Wy tutaj wytoczyliście przy okazji zamykania naszej giełdy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jak działają ? bardzo, ale to bardzo prosto, przykład z własnego podwórka.

W momencie wystawiania na górze stoi "forum udostępnia stronę na zasadzie słupa ogłoszeń, nie pośredniczy w zawieraniu transakcji ani nie jest ich stroną" - klikając "wystawiam" akceptujesz jednocześnie powyższe i finisz. NIKT I NIGDZIE na świecie nie ch*** i nie wzywa do sądu słupa ogłoszeniowego :evilsmile:
I działa, nieporozumienia czy przewały się zdarzają bo ludzie niestety tacy są, ale NIGDY nikt nie wzywał nas do składania wyjaśnień czy do sądu. Za to ludzie spokojnie między sobą handlują, wymieniają się i na potęgę organizują zakupy grupowe by rozłożyć koszty wysyłki itd, itd.

opiszon napisał/a:
Możesz wstawić na allegro. Na pewno ludzie poszukujący szkieł mają na nie ustawione filtry wyszukiwania.

Wcale tak nie jest, nie każdy ma w kieszeni od ręki parę tysi na rzadkie szkła, uprzedzenie, że ktoś czegoś będzie się pozbywał daje ludziom czas na zagadanie i reorganizację własnych planów czy kolekcji by nabyć coś pożądanego.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
opiszon napisał/a:
penalizowane.

Mój kolega, który zawsze mówi to co myśli by powiedział, że kogoś mocno posrało. No ale nie zawsze można powiedzieć to co się myśli - szkoda.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale co to za nowość? Od kiedy pamiętam ogłoszenia kupna sprzedaży na FORUM były zakazane.
Nic się w tym zakresie przecież nie zmieniło.
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
Grzechotnik napisał/a:
Jak działają ? bardzo, ale to bardzo prosto, przykład z własnego podwórka.

W momencie wystawiania na górze stoi "forum udostępnia stronę na zasadzie słupa ogłoszeń, nie pośredniczy w zawieraniu transakcji ani nie jest ich stroną" - klikając "wystawiam" akceptujesz jednocześnie powyższe i finisz. NIKT I NIGDZIE na świecie nie ch*** i nie wzywa do sądu słupa ogłoszeniowego :evilsmile:
I działa, nieporozumienia czy przewały się zdarzają bo ludzie niestety tacy są, ale NIGDY nikt nie wzywał nas do składania wyjaśnień czy do sądu.


Generalnie problem nie odnosi się do nazewnictwa, bo czy to będzie giełda, bazar czy słup ogłoszeniowy to nie ma znaczenia. Jak rozumiem także nie mają znaczenia żadne tzw. "disclaimery", wyłączające odpowiedzialność.

Chodzi o to, że jak ktoś zostanie oszukany i pójdzie na policję, to policja zgłosi się do administratora strony z prośbą o informacje dot. tego nieuczciwego użytkownika. Domniemuję, że czasem wystarczy przekazanie takich danych policji elektronicznie/pisemnie (choć i to już może nie być przyjemne i angażować więcej sił, niż administratorzy forum by tego chcieli), ale zdarzyć się mogą zbyt nadgorliwi śledczy, którzy wymagać będą przesłuchania administratora osobiście.

Jeśli mój tok myślenia co do istoty problemu giełdy jest błędny, prosiłbym o naprostowanie.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
Adam napisał/a:
Generalnie problem nie odnosi się do nazewnictwa, bo czy to będzie giełda, bazar czy słup ogłoszeniowy to nie ma znaczenia.

Tak samo jak nie ma znaczenia, to że tej giełdy, czy też słupa nie będzie..

Widzę wątek z interesującym mnie obiektywem, piszę do ludzi którzy go posiadają,
jeden z nich zgadza się sprzedać, po czasie okazuje się, że zostałem oszukany,
jedyny kontakt prowadzi na forum, zgłaszam sprawę, do administratorów zgłaszają się służby itd..
czym to się różni od sytuacji z giełdą?

Za giełdą nie płaczę, choć zdarzyło mi się coś tam kupić, a nawet sprzedać,
dla mnie nie jest to najważniejszy dział na forum,
ale to chyba jedyne forum jakie znam, na którym ogłoszeń nie ma..

(przepraszam za OT)
mikolaj napisał/a:
A jeśli faktycznie nie da się, to co w zamian? Potrzebuję go do plenerów, architektury i może wnętrz.

Samyang 16/2
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Pyrek napisał/a:
czym to się różni od sytuacji z giełdą?
Prawdopodobieństwem ... ;-)
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Pyrek napisał/a:

mikolaj napisał/a:
A jeśli faktycznie nie da się, to co w zamian? Potrzebuję go do plenerów, architektury i może wnętrz.

Samyang 16/2

Nijak się on ma do Sigmy będącej tematem wątku (bo chyba jeszcze jest? ;-) ). Największą atrakcją Sigmy jest jej dolny zakres (w kontekście szerokości, nie jakości). 16mm mamy w zoomach standardowych. A różnica między 16mm a 10, albo nawet 14 jest kolosalna, o czym pewnie dobrze wiesz.
Niedawno się jej pozbyłem. Uwielbiam perspektywę tych 10-12 mm, ale jakość obrazu pozostawia bardzo dużo do życzenia, czego zupełnie nie spodziewałem się po wynikach testów.
Alternatywą jest chyba tylko Samyang 10mm, ew. 12-24 Pentaxowy, ale jego cena oszałamiająca. Tamron 10-24 obrazkowo jeszcze gorszy niż Sigma.
Ja ostatecznie sprzedałem, żeby kupić Limiteda 15mm.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
matzll napisał/a:
Uwielbiam perspektywę tych 10-12 mm, ale jakość obrazu pozostawia bardzo dużo do życzenia, czego zupełnie nie spodziewałem się po wynikach testów.
Alternatywą jest chyba tylko Samyang 10mm, ew. 12-24 Pentaxowy, ale jego cena oszałamiająca. Tamron 10-24 obrazkowo jeszcze gorszy niż Sigma.

No właśnie,
wszystko zależy czy priorytetem jest jakość obrazka, czy z szerokość,
przy 10-12mm to już z reguły na brzegach bywa gorzej..
Samyang 16 jest dla mnie kompromisem między jakością, jasnością, a szerokością,
wszystko zależy co komu potrzeba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach