dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
SIGMS 70-200 F/2,8
Witam wszystkich użytkowników forum
Mam pytanie dotyczące obiektywu SIGMA 70-200 F/2,8 II HSM, obiektyw jest bez stabilizacji,
kupiłem ww obiektyw na aukcji z allegro. Chciałbym się zapytać, tylko i wyłącznie o pierścień ustawiania ostrości, czy on ma się obracać w prawo/lewo czy ma być jakiś tam opór.
Kupiłem używany, bez instrukcji, za wszelkie porady będę wdzięczny.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ma się obracać w obie strony z lekkim oporem, ale np. w porównaniu do S 18-35 A opór ten jest znacznie mniejszy.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
irek83 napisał/a:
Ma się obracać w obie strony z lekkim oporem, ale np. w porównaniu do S 18-35 A opór ten jest znacznie mniejszy.


Dzięki za odpowiedź.
Obiektyw obraca się w obydwie strony (W Prawo i Lewo) chodzi mi o to, że nie ma blokady pierścienia ostrości, mogę nim kręcić ile tylko będę miał chęć.
W innych obiektywach tenże pierścień dochodzi do końca skali infinity i nie ma siły co by go przekręcić w jedną lub drugą stronę.
W tej Sigmie można kręcić pierścieniem ostrości ile wlezie, tylko boję się, że go rozkręcę na części pierwsze.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
dzidzi napisał/a:
W innych obiektywach tenże pierścień dochodzi do końca skali infinity i nie ma siły co by go przekręcić w jedną lub drugą stronę.

W innych obiektywach z silnikiem czy z wiertarką?
Czy to nie QuickShift?
(w Pentaksie DA 18-135 WR też można kręcić pierścieniem ile się chce, ale jest wyczuwalne kiedy dochodzi do końca skali z jednej czy z drugiej strony)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A tam czasem nie ma przełożenia elektronicznego :?:
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
w 18-135?
Może jest, ale mając obiektyw nawet nie podłączony do aparatu i kręcąc pierścieniem ostrości widać pracę soczewek, a prądu żadnego nie ma. I też czuć miejsce kiedy jest koniec skali i zaczyna działać "sprzęgło" (?).
Pzdr.
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
barmiska napisał/a:
w 18-135?
Może jest, ale mając obiektyw nawet nie podłączony do aparatu i kręcąc pierścieniem ostrości widać pracę soczewek, a prądu żadnego nie ma. I też czuć miejsce kiedy jest koniec skali i zaczyna działać "sprzęgło" (?).
Pzdr.


I o taką odpowiedź mi chodziło, czyli, jak pierścieniem ustawiania ostrości dojadę w jedną lub drugą stronę to on nadal się kręci, tylko z wyczuwalnym oporem??.

Obiektyw działa, AF też trafia tam gdzie patrzę, więc chyba z nim wszystko w porządku.
Wszystkim zainteresowanym dziękuję za porady związane z jego sprawnością.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie, w Sigmie. 18-135 posiadam i wiem jak działa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach