wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Oj oj, to kuszące. Dzięki. Śledzenie mnie nie interesuje, interesuje mnie snap mode i auto iso w TAV. :)
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Czyli więcej różnic między nowym modelem :)
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Kx leży w szafie a ja sie zastanawiam między x100t a Ricohem GR II. Kiedyś czy tałem na jakimś blogu recenzję GR. Facet bardzo go chwalił ale jakaś cecha doprowadzała go szewskiej pasji. Nie pamietam jaka, początkowo myslaem że może powolny autofocus, ale teraz coś mi się rozjasniło i czy to nie było czasem opóźnienie migawki względem naciśnięcia spustu ?



cytat z forum nikona:

"Witam.
mam swojego GR4 już ponad rok, używany na starym sofcie.
Wady:
- w słabym świetle AF praktycznie nie działa, niedoświetla - praktycznie powinno się z automatu dodawać +1EV, polecam też przestawić kolory na "żywe" - standardowe są dość "blade", przy próbach nagrywania filmu ciągle gubił ostrość.
Zalety:
- cała reszta !!!!!
pozdrawiam, Bogdan"

Nie wiecie czy w GR II poprawili autofocus ?

Bo porównując tylko cenowo x100t do GRII to w UK gdzie mieszkam, różnica jest na poziomie 50 funtów, czyli własciwie pomijalna. I byłem już nastawiony na maxa na x100t, ale ten ricoch jets taki mały fajny, szeroki obiektyw-wszystko co lubię. I łatwiej wejdzie do kieszeni niż x100t.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
GR4 to zdaje się nie GR o którym mowa w temacie.
Natomiast odnośnie powyższego cytatu - mój GR też mam wrażenie że przy pomiarze matrycowym ma tendencję do niedoświetlania. Z tym że pstrykam tylko w RAWach więc zasadniczo przy takim stopniu nie ma problemu.

Niestety w zeszłym tygodniu zauważyłem syf na matrycy i pojechał sprzęt do Apollo skąd ponoć ma zostać wysłany do serwisu Ricoha w Niemczech.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
...co potrwa wieki - mój już szósty tydzień w czyszczeniu. Następnym razem zrobię to sam, pies trącał gwarancję.

Swoją drogą, spot w Ricohu i do przodu; jak się człek nauczy, to potem jest pięknie. A co do wolnego AF - marudzenie. Ostre zdjęcia są nudne, ha ha ha
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Dokładnie tak - GR4 to nie GR i GR II.
Mi pasował Fuji X100t bo posiadam X-e2 z 2 obiektywami i lubię ten system. Ale...
Ricoh - ok 2400 pln a Fuji ok 4200 pln - więc jak mała różnica w cenie to większe myślenice.
Na plus GR-a wielkość - wchodzi spokojnie do kieszni spodni.
Po kilku dniach i szukaniu optymalnych ustawień jest ok.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
tommyXTM napisał/a:
Dokładnie tak - GR4 to nie GR i GR II.


Właśnie to samo, tylko nie ma konsekwencji w nazewnictwie. Na polskiej stronie RICOH jest to po prostu nowy GR. Na angielskiej stronie jest to GRII. W porównywarce cen"skapiec", występuje jako GR V. I cały czas mowa o tym samym aparacie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tofik zdecydowanie bardziej wolałbym już GR II od serii 100 Fujiego.

W II poprawili AF względem I więc jest jeszcze lepiej a było całkiem dobrze już w pierwszej wersji.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tofik, GR i GR II to piąta i szósta wersja kompaktów ricoha, obie z matrycami APS-C. Pisząc o cenie 2400 masz pewnie na myśli model z 2013 bez wifi ;)
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
podałem cenę ok. :) - bo miałem cenę specjalną dla mnie tylko i nie mogę podać dokładnie. Nie wiem ile będzie kosztowała nowa wersja bo pierwsza partia dopiero co dotarła do Polski. A myślę że I będzie miała cenę podobną do II stąd taką przykładową podałem żeby pokazać różnicę cenową z Fuji.
I mam wersję z WiFi - najnowszą :))))) POLECAM !!!
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
x4rd napisał/a:
tofik zdecydowanie bardziej wolałbym już GR II od serii 100 Fujiego.

W II poprawili AF względem I więc jest jeszcze lepiej a było całkiem dobrze już w pierwszej wersji.


Właśnie takich ludzi mi potrzeba co mają włąsne zdanie w tym temacie. Też bym wolał GR II, od X100 i od X100S, ale czy od X100T to już nie wiem. Mógłbyś rozwinąć swoją myśl, dlaczego byś wolał ? Bo naprawdę mam dylemat.
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Fuji - super kolory w jpg. Wizjer. Ale to aparat do małej torby i na szyję.
Ricoh - ostry, mieści się w kieszeni i w ręce. Jpg nadal dobre ale tu częściej warto sięgnąć po RAW/NEF.
Co prawda na co dzień mam Fuji z wymiennymi obiektywami, ale bawiłem się X100 i X100T.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tofik znam matrycę z k-5 a w nawiązaniu do GR II, gdzie masz ją w wersji bez filtra AA... sam ten fakt jest dla mnie bardzo atrakcyjny pod względem ewentualnego przyszłego kupna.

Miałem X100 i to jednak nie było nawet w połowie to, co mogłem wyciągnąć z K-5 pod względem cieni itp. Nie wiem jak jest w wersji T, na pewno lepiej ale czy podobnie lub lepiej niż w GR II tego nie jestem w stanie stwierdzić.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
x4rd napisał/a:
Miałem X100 i to jednak nie było nawet w połowie to, co mogłem wyciągnąć z K-5 pod względem cieni itp.
Nie jest czasem tak, ze X100 chowa dużo więcej w światłach, niż w cieniach? ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
nie mam porównania z fuji x100, najlepiej sprawdzić to wyciąganie ze świateł i cieni ;)
Kto chce, może próbować na tych pstrykach z GR ( ta sama matryca)
Jpg z GR

RAW
https://drive.google.com/file/d/0B1AqXRjiMtNacjdJZEZUNzdla00/view?usp=sharing

RAW
https://drive.google.com/file/d/0B1AqXRjiMtNaS3VDRmlRalFaaHM/view?usp=sharing
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
X100 w trybie DR400% i GR na defaulcie dawały mi mniej więcej takie same opcje kręcenia gałkami.
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Dziś miałem okazję pobawić się RAW-ami z Fuji E-2 i RICOHA GH II. W Fuji w 99% tylko jpg bo są super, ale...
Dziś - tor gokartowy - na obu 1/200 i min. przesłona. Więc warto było zaglądnąć i coś więcej wyciągnąć.
Czarne gokarty, opony, tor, ciemna hala, i szok !!! Ten mały kompakcik w darkach wypadł lepiej.
Więc chciałbym bezlusterkowca z tą matrycą i takim ostrym jasnym obiektywem.
Mam dobry sprzęt ale chcę lepszy jak widzę że się da:)
Chyba że odpowiedź jest jedna - tylko jasne stałki.

[ Dodano: 2015-09-13, 21:15 ]
Dziś kolejne zdjęcia i kolejne plusy odkrywam. Zdjęcia pod słońce - twarze super wychodzą - filtr auto ND. To był jeden z powodów dla którego patrzyłem w kierunku X100t. Tu jest nawet w wersji automatycznej i działa.

[ Dodano: 2015-10-02, 14:59 ]
Wszytko jasne - na tą chwilę pełna kontrola aparatu z komputera i z telefonu jest z poziomu przeglądarki.

Aplikacja na telefon tylko działa aktualnie jako przeglądarka zdjęć.

http://www.ricoh-imaging....test/index.html
 
deez  Dołączył: 14 Wrz 2015
Witam. Dzisiaj wrócił mój ricoh z serwisu po 2 miesiącach, niestety straconych bo zamiast czystej matrycy syfy jak były tak są. Mało tego jest ich jeszcze więcej. Nie wiem jakich oni mają specjalistów, ale po takim serwisie domyślam się, że nie mają żadnych. Aparat był wysyłany przez apollo do Niemiec.
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Nie strasz nawet, mój wysłany ponad miesiąc temu do Warszawy wg wczorajszego maila dalej w serwisie w Niemczech.
Jak będzie dalej syf to co w takim wypadku? "reklamować" u sprzedawcy z tytułu niezgodności z umową? Mam maila w którym sprzedawca zaleca by wysłać sprzęt bezpośrednio do Apollo.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mój wyjechał do Niemiec z syfami i wrócił z innymi syfami, a więc spoko, w naturze nic nie ginie ha ha ha. Następnym razem czyszczę sam, walić gwarancję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach