Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
No nie wierzę. A w sumie wierzę - jak zanabyłem uszkodzonego 50-135, od razu odradzono mi korzystanie z Apollo - bo i tak wyślą do Niemiec, i jedni i drudzy zakasują jak za zboże, liczyć tylko, że zrobią poprawnie.


Jutro postaram się podać namiar na jeden z serwisów w Warszawie - z tych większych, realizujących chyba naprawy dla renomowanych marek - 3 lata temu kumpel dawał tam GRD3 właśnie do wyczyszczenia matrycy i poszło bez problemu i zgodnie z oczekiwaniami (nie popisali się, co prawda, przy zdawałoby się - drobnej naprawie X100, ale to inna sprawa).
 
Staś  Dołączył: 15 Sty 2008
Dawno tu nie byłem - witam koleżanki i koledzy.
A nawiązując do paprochów - mam GR i na wyjeździe wakacyjnym stałem się posiadaczem syfu na matrycy. Stemplowanie każdego zdjęcia trochę nie uśmiechało mi się, i wpadłem na pomysł zrobienia ulta dźwiękowego czyszczenia matrycy. Włączyłem elektryczną szczoteczkę do zębów, przyłożyłem do niej GRa, potrzymałem trochę i test - POZBYŁEM SIĘ PAPROCHA!!!!
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A o, pacz pan.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Staś napisał/a:
Dawno tu nie byłem - witam koleżanki i koledzy.
A nawiązując do paprochów - mam GR i na wyjeździe wakacyjnym stałem się posiadaczem syfu na matrycy. Stemplowanie każdego zdjęcia trochę nie uśmiechało mi się, i wpadłem na pomysł zrobienia ulta dźwiękowego czyszczenia matrycy. Włączyłem elektryczną szczoteczkę do zębów, przyłożyłem do niej GRa, potrzymałem trochę i test - POZBYŁEM SIĘ PAPROCHA!!!!

i za takie akcje kocham Polaków :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Staś napisał/a:
Włączyłem elektryczną szczoteczkę do zębów, przyłożyłem do niej GRa, potrzymałem trochę i test - POZBYŁEM SIĘ PAPROCHA!!!!

Jak ktoś nie ma takiej szczoteczki to można użyć wibratora :idea:
:evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Staś, powinieneś to opatentować :-B , czy ktoś może potwierdzić skuteczność ... elektrycznej szczoteczki do zębów? Czy musi być jakaś markowa? ;)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Rewelacja pomysł :-B :mrgreen:
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Popytam znajomych o szczoteczkę lub wibrator, jak znajdę to tam znać, czy działa ;-) :-B
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
triger napisał/a:
Popytam znajomych o szczoteczkę lub wibrator,

Znajomych pań?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
tomek_j, W sumie racja… Nieznajomych też mogę popytać.
 
Staś  Dołączył: 15 Sty 2008
DeTe napisał/a:


Jak ktoś nie ma takiej szczoteczki to można użyć wibratora :idea:
:evilsmile:

Oczywiście że tak :mrgreen:
Nawet wibratory mają dodatkowo tę zaletę, że można regulować częstotliwość drgań ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jaki znawca :evilsmile:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Brutal ;)
 
MichałD  Dołączył: 12 Sty 2008
Po ok. 6 tygodniach mój GR wrócił z "czyszczenia" matrycy. Na dokładne sprawdzenie trzeba poczekać aż trochę błękitu na niebie się pokaże, a tak na szybko przy F13 widać 2 średnie syfy w miejscach mało istotnych. Mam nadzieję że więcej ich i przy zazwyczaj używanych przesłonach nie będzie widać...
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
Mam pytanie - czy ktoś ma jakieś swoje przetestowane ustawienia do zdjęć kolorowych i czarno-białych, lekkie modyfikacje istniejących profili. Albo fajne presety pod ten aparat w lightroomie? Testuje, bawię się i chcę więcej dobrego :) Np. BW preset od vsco agfa scala 200 jest super. Przy Fuji kolory mi leżą bez modyfikacji - więc jak nawet wywołuję rawa (a w 99% nie trzeba bo jpg jest super) to wybieram symulację filmu z puszki fuji i tylko coś rozjaśniam, przyciemniam i tyle.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
czy ktoś używa zamienników baterii?
np:
Hi-Power?
http://www.hi-power.pl/ak...5-p-936407.html
bo chce kupić GR ale jedna bateria na wakacje to mało
 
tommyXTM  Dołączył: 19 Sie 2015
To ja się podepnę - ale w sprawie ładowarki. Baterię drugą oryginalną kupiłem - ale ładowanie z poziomu aparatu. Zewnętrzna ładowarka wygodniejsza - są jakieś zamienniki - że to taka sama jak do panasonica xxx.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
tommyXTM napisał/a:
To ja się podepnę - ale w sprawie ładowarki. Baterię drugą oryginalną kupiłem - ale ładowanie z poziomu aparatu. Zewnętrzna ładowarka wygodniejsza - są jakieś zamienniki - że to taka sama jak do panasonica xxx.

Dam Ci znać jak przyjdzie.
kupiłem pakiet ładowarka i 3 baterie na ebaterie i zobaczymy co są warte.
bo uwaga DADA wczoraj nabyłem GR ale I nie II
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
GRowcy macie może konwerter GW-3? Myślę o ogniskowej 21
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Ja też pomyślałem, w weekend potestuję GW-3 dokładniej. Jak macie jakieś konkretne pytania to walcie śmiało, postaram się uwzględnić ;-)

Pierwsze wrażenia: dużawe toto, gumowa osłona p-słoneczna fajna, ale uniemożliwia użycie dekielka :C. GH-3 jest bardzo lekki, przez co wydaje się być mało solidny (wydaje się raczej, bo jest sztywny i działa)
Największe zaskoczenie - to ma gwint filtrów na przedzie! Jakoś mi ta informacja umknęła. No i jakość obrazu na 5-6 zdjęciach testowych wydaje się być świetna. Włącznie z brzegami i narożnikami :shock:

Ogólnie toto wstępnie wygląda lepiej niż DA14. Jeszcze muszę potestować czy nie ma jakiejś ekstremalnej krzywizny pola (co mnie w wyżej wspomnianym szkle uwierało), ale chyba się z tym szkiełkiem polubię ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach