sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
Test obiektywu DA* 16-50 mm F2.8 AL ED IF SDM na optyczne.pl
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Kule, chyba całe forum to czyta, bo się połączyć nie da ;-)
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Nie warto ;-) opinia druzgocząca ;-)
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Eeee... przeczytam. I tak nie mam go w planach, więc mnie to "tito" ;-)
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
Biedny Leo... A już miałem gotowe ogłoszenie "Zamienię 15 kitów 18-55 na Pentaxa 16-50". Chyba to przemyślę...

[ Dodano: 2007-09-14, 15:29 ]
Muszę kupić Żonie kosz róż za to, że się ze mną chciała rozwieść, gdy Jej powiedziałem, że kupuję 16-50. Joanno, jakże byłem krótkowzroczny i zapatrzony w swoje potrzeby! Kupię Ci żelazko ze stacją parową!
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
olgierd, można prosic streszczenie bo na potycze się dostać nie można :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Faktycznie trudno się dopchać. Krótko streszczając - katastrofa w każdej konkurencji, nawet odblaski większe niz w heliosach, że o bliźniaczej Tokinie nie wspomnę. Aberacji takich to jeszcze nie widziałem w życiu. Chyba dodatkowo mieli egzemplarz z odrzutów po kontroli jakości.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
mi udało się przejrzeć jedynie podsumowanie i stoi tam takie stwierdzenie (mniej więcej) :
'jeśli chcecie mieć jasnego, szerokiego i z SDM kita to musicie zmienić system'
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
A tak poważnie - może dostali do testów walnięty obiektyw? Robią go w Wietnamie, prawda? Może warto poczekać na photozone albo inksze strony? A może oni już są po testach, ale ich nie umieścili, bo myśleli, że mają walnięty egzemplarz?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a ja przeczytalem caly tekst i ogolnie mowiac katastrofa. Nawet jeden z czytelnikow to podsumowal na Optyczne.
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
W kwestii aberracji - robi cholerne wrażenie ten niebieski modrzew
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najgorsze jest moim zdaniem to, że na załączonych samplach obiektyw prezentuje się nieciekawie- aberacje, nieostrośc,itp. Gdy porównać je do zdjęć ze strony http://16-50.a2r.pl/ to są zupełnie różne szkła !!

Być może rzeczywiście jest taki rozrzut jakości wykonania, ale to bardzo źle świadczy o firmie sprzedającej taki wyrób.
 
sauat  Dołączył: 25 Sie 2007
Teraz cała nadzieja w Tamronie. Zrobią 17-50/2.8 i zjedzą niezły kawałek torta.

[ Dodano: 2007-09-14, 16:03 ]
Dada - ale tam masz miniaturki zapisane we fleszu. Ciężko po tym stwierdzić, czy jest lepszy. Ta fotka z drzewem na tle nieba była zrobiona na f/9, ale nawet na miniaturce widać fiolety.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop, gdzieś ty bywał, już myślałem, że cię na wczasy na Łubiankę wysłali.
sauat napisał/a:
Teraz cała nadzieja w Tamronie. Zrobią 17-50/2.8 i zjedzą niezły kawałek torta.
Szczególnie jeżeli cena będzie do przełknięcia
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
na optyczne w recenzji jest takie stwierdzenie "Jakby tego było mało, mamy jeszcze nietypowe zachowanie dla ogniskowej 50 mm, przy której lewa strona kadru ma aberrację chromatyczną bardzo wyraźnie niższą niż prawa..." IMHO walniety egzemplarz. Co nie zmienia faktu wystyd :!: wpadki z kontrola jakości to podobno domena producentów niezależnych Tamron Sigma Tokina. Cholera to miała być * topowe szkło.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
może to jednak kontrola jakości ?
a na dpreview niejaki Lance B umieścił właśnie swoje pierwsze zdjęcia i raczej zachwala swój egzemplarz.

http://forums.dpreview.co...thread=24822160
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Wynik testu miażdżący. Szkoda że Pentax wypuścił taki bubel. Mam nadzieję że firma będzie miała czas na naprawienie tego błędu. Może Samsung wypuści jakieś własne szkło będące dobrą alternatywą dla kita :?:

Tak się zastanawiam jakie plany na przyszłość ma Pentax :?: :evil:

[ Dodano: 2007-09-14, 16:25 ]
Piotr, co by potwierdzało teorię o beznadziejnej kontroli jakości. Wyniki takie jak ten na optyczne idą w świat i smród zostanie

Poza tym w zdjęciach na dpreview brak zdjęć na 16mm f2.8 czyli najważniejszych
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
piotr_luk, czasu nie mialem przez ostatnie 2 miech wcale. Tesciowie dom buduja, i moja fachowa pomoc byla bardzo potrzebna. A jutro na Krym wyjezdzam i nie bedzie mnie znowu przez 3 tygodnie. Ale fotki pokarze jak przyjade.
Jestem naprawde nie milo zaskoczony tym obiektywem. Nie mialem zamiaru go kupic, ale Pentax dal plame na calego i teraz t ciezko bedzie cos z tym zrobic.
Pewnie Pentax zaskoczony dobra sprzedaza swoich lustrzanek postanowil cos z tym zrobic (ograniczyc ich sprzedaz wypuszczajac kiepski obiektyw). :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
awakqwq napisał/a:
co by potwierdzało teorię o beznadziejnej kontroli jakości.
Otóż to, przecież pentax nie robi obiektywów od wczoraj, ale faktem jest, że od niedawna robi je przy pomocy Wietnamczyków
asklop, fajne miejsca będziesz zwiedzał

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Co najgorsze zaprzestał produkcji starych gwiazdek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach