-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Marketing Pentaksa - czy tylko w Polsce?
Co chwila widzę na fotopolis jakieś artykuły o a100. Teraz pojawił się test wcześniej wywiady i próbki. Co jest z Pentaksem?! Mają za duży udział w rynku i sprzedaż na poziomie C lub N? Zamiast promować to tworzą aure tajemniczości i jeszcze zamiast współpracy z samsungiem jest konkurencja i nie jasny podział rynku. Sony pcha się z łokciami chce być dla wszystkich, a pentax jak mafia tylko dla rodziny :-)
 

trylik  Dołączył: 16 Maj 2006
Re: Marketing Pentaksa - czy tylko w Polsce?
-szu- napisał/a:
Co chwila widzę na fotopolis jakieś artykuły o a100. Teraz pojawił się test wcześniej wywiady i próbki. Co jest z Pentaksem?! Mają za duży udział w rynku i sprzedaż na poziomie C lub N? Zamiast promować to tworzą aure tajemniczości i jeszcze zamiast współpracy z samsungiem jest konkurencja i nie jasny podział rynku. Sony pcha się z łokciami chce być dla wszystkich, a pentax jak mafia tylko dla rodziny :-)


mi to nie przeszkadza :)
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
żeby to nie pociągało za sobą zmiany marki na np. samsung ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
żeby to nie pociągało za sobą zmiany marki na np. samsung ;-)


Obawiam się, że to być może, o rany!.....
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
każda firma ma swoją strategie działania dobrze ze w koncu chociaż jest jakaś zmianka reklam Pentaksa. Co do zmiany marki myśle że tak szybko to nie nastąpi dowodem na to są zapowiedzi nowych puszek :) Jestem tylko ciekaw jak dziala marketing w innych częściach europy czy świata???
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sebostek napisał/a:
koncu chociaż jest jakaś zmianka reklam Pentaksa.


Piszesz o tym Pentaxie A10 ?. Widziałem, ale nic poza tym. Przynajmniej Ja nie widziałem żadnych reklam dotyczących nowych DSLR w Polsce :-(
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja dzis widzialem na miescie samochod oklejony logiem Pentaxa ze wszystkich stron ;-)
I bylbym to uwiecznil ale niestety nic wiecej nie zdazylem poza pstryknieciem i wyszla tylko efektowan smuga przy czasie 1/30
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
A ja dzis widzialem na miescie samochod oklejony logiem Pentaxa ze wszystkich stron
I bylbym to uwiecznil
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to taka nowa "gra" bedzie? ZLapac reklame pentaxa :-P
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to taka nowa "gra" bedzie? ZLapac reklame pentaxa :-P


Niech pentax nagrode zasponsoruje. Może K100D. Opis konkursu: "W jednej z wiosek ukryliśmy reklame K100D, dla szczęśliwego znalazcy reklamy ten że aparat w nagrodę"
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja widzialem w Gdansku, naprzeciwko dworca (kolo kosciola), ktos przylepil mala nalepke PENTAX na jakiejs zardzewialej skrzynce rozdzielczej.
Ogolnie to marka dla koneserow, i chyba nigdzie w Europie nie jest tak naprwde obecna na rynku DSLR. Komakty sa do kupienia. Tansze lustrzanki analogi (np MZ-30), tez sie zdarzaja. W Hiszpanii mozna ustrzelic w sklepie jakis nowy obiektyw do Penatxa, wychodzi troche taniej jak np w Pstryku, za 80-320 dalem 290 Euro.
W sklepach na duzych lotniskach...zero.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
nowy marketing - k100d
http://syndicate.tentoe.c...__MPPlayer.html
no i jak? w sumie niezle - szkoda ze Europe maja tak gleboko w powazaniu :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
link nie bangla
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to moze ten
http://www.isiserver.com/.../testdrive.html
i Launch Video :]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
link bangla, ale obrazki mi nie banglaja do przekazu... jakies takie na chybil trafil... hasla tez na pol gwizdka...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: nowy marketing - k100d
l_uka napisał/a:
http://syndicate.tentoe.com/PENTAX_U_S_A/13092/2662-1TPA72-35-player-T1_MP/MPPlayer/__MPPlayer.html
no i jak? w sumie niezle - szkoda ze Europe maja tak gleboko w powazaniu :-/

Chyba nie do konca maja cala Europe gdzies. W Niemczech wlasnie ruszyl pentaxowy road show z K100D:
http://www.pentax.de/_de/photo/roadshow.php
;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
pentaxowy road show z K100D:

to kiedy u nas? ;]
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez chcialbym wiedziec? Wydaje sie jednak, ze jesli juz, to taki road show moglby ruszyc ale juz w tandemie z K10D - mialoby to o wiele wiekszy sens ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Chyba nie do konca maja cala Europe gdzies. W Niemczech wlasnie ruszyl pentaxowy road show z K100D:
http://www.pentax.de/_de/photo/roadshow.php

na liscie pojawia sie "Saturn" kilkakrotnie czyli u nas tez w "Saturnie" i w "NieDlaIdiotow" moglyby sie pojawic .. oczywiście w "tandemie z K10D" ... no ii w Wąchocku wielki finał ;-)
 

lukas1  Dołączył: 02 Cze 2008
Marketing Pentaxa ?
Od pewnego czasu jestem wlascicielem K200 i jestem bardzo zadowolony, studiuje pare ksiazek i pstrykam coraz wiecej, ale zastanawia mnie to dlaczego wyglada tak marketing Pentaxa, W porownaniu na z Nikon . Canon czyli:
-Maly wybor body - oraz ceny topowych modeli sa nizsze od topowych modeli tyvh dwoch pozostalych firm
-Reklamy Pentaxa to chyba tylko na stronach niektoych sklepow fotograficznych i na macierzystej oczywiscie :-)
-Jak wchodze do obojetnie jakiego sklepu to na 20 lustrzanek moze spotka sie 2 modele pentaxa, ( przewaznie jeden )

Czy oznacza to ze to celowe zagrania firmy i Pentax to marka dla osob ktore tylko wiedza o jego istnieniu czy dlatego ze sa gorsze od innych i ludzie nie kupuja tego sprzetu?
Ja naprawde jestem zadowolony, moze dlatego ze to moje pierwze lustro ale i tak jestem :mrgreen:
???
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Celowe, niecelowe...? Nie wiadomo... A ma to znaczenie?

lukas1 napisał/a:
Jak wchodze do obojetnie jakiego sklepu to na 20 lustrzanek moze spotka sie 2 modele pentaxa
Hehe, bo Pentax ma tylko 2 modele... :lol:
lukas1 napisał/a:
ceny topowych modeli sa nizsze od topowych modeli tyvh dwoch pozostalych firm
Bo i klasa nieco inna. :lol:

lukas1, Twoje spostrzenia są słuszne, ale mało odkrywcze. Sprawa wygląda tak od bardzo dawna, a interes jakoś się kręci... Nie dojdziemy do tego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach