Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
  Eksperymenty obróbkowe
Cześć,

czasem trzeba trochę poszaleć, bo przesuwając granicę, można zobaczyć dokąd ona sięga - także jak coś obrobię w dość szaleńczy sposób, kompletnie bez trzymanki, to będę sobie tu wrzucał, chętnie poznam Wasze zdanie ;-)

Na dzień dobry jedno zdjęcie - stylizowane tak, by wyglądało na wyścigi uliczne ;-)

1.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Fenol, rozmycie pojazdów nie jest wystarczającym dla pokazania ruchu efektem - tym bardziej, że mówisz o "wyścigach".
Tutaj rozmycie ma charakter "statyczny", a dla pokazania ruchu, czy wręcz (jak w tym przypadku) pędu powinno mieć charakter "dynamiczny". Często różnica pomiędzy nimi jest zauważalna np. w sposobie ujęcia kół pojazdów. Nie dotyczy to rzecz jasna sytuacji, gdy ruch jest "zamrożony", lecz wówczas cała sylwetka pojazdu jest ostra, a o ruchu świadczy rozmemłane tło, jak też inne okoliczności - na przykład tryskająca spod kół ziemia.
Na tym obrazku dodatkowo mamy dziwnie "poruszające się" tło, gdzie widzimy jedynie sklonowane punkty z ograniczeniem do dwóch sztuk, które z kolei równomiernie są rozmyte.
Oko daje się oszukiwać, lecz do tego należy się starannie przyłożyć, a i tak nie zawsze się udaje ;-)


Nie mam kowadła :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
Oko daje się oszukiwać, lecz do tego należy się starannie przyłożyć, a i tak nie zawsze się udaje


Penteusz, pragnę nadmienić, że zdjęcie jest wynikiem faktycznie zarejestrowanego obrazu jadących aut. Nic dodatkowo nie rozmywałem (no może poza numerami tablicy rejestracyjnej).

Oryginał wyglądał tak:


:mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
"Autentyki" jak najbardziej prawdziwe i nie kombinowane:





 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kto wygrał - Skoda czy Seat? ;-)

Do dobrego panningu trochę brakuje, ale efekt końcowy mi się nawet podoba. :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marek napisał/a:
Kto wygrał

Diesel od VW ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Marek napisał/a:
Kto wygrał

Diesel od VW ;-)

Hehe, dobre! :-B I pewnie w obydwu przypadkach ten "ekologiczny". :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Nie oceniam, która wersja jest "lepsza" w sensie fotograficznym, ale i tak wydaje mi się, że na "oryginale" widać ruch lepiej - być może sprawiło to odkrycie kół pierwszego pojazdu, co daje równoważny efekt dla całości.
Ale też nie są to "wyścigi".
Zbyt statyczne.

[ Dodano: 2015-12-13, 18:15 ]
Marek napisał/a:
Kto wygrał - Skoda czy Seat?


Ani jeden, ani drugi. :-P
Latający pojazd bez kół wygrywa zawsze :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Oni pod górkę, ja z górki ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz, o Twojej trójeczce to już kiedyś się wypowiadałem, że rewelacyjna :-)

Marek, nawet dużo brakuje, ale kiedyś się przyłożę mocniej :-D cieszę się, że i tak się podoba ;-)

Patrząc na kolejne zdjęcia, to wygrał jednak Seat :-P

Penteusz napisał/a:
Latający pojazd bez kół wygrywa zawsze


Mniejsze tarcie, większa prędkość :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Fenol, dopiero teraz się zorientowałem, że nadajesz w Fotoprezentacjach - a to są jak wiadomo wątki autorskie. Wypada mi przeprosić za taką swą nadpobudliwość i zaśmiecenie Twojego wątku moimi zdjęciami. :oops:
Jeśli uznasz to za zbyt śmiałą ingerencję obrazkową, to wykasuję zdjęcia :roll:

Może tylko nie byłoby wiadomo, o jakie tarcie chodziło ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz, nie krępuj się i zaśmiecaj ;-) szczególnie, że ładnie pobudza to dyskusje - nawet jeśli dotyczy ona tarcia 8-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Fenol, pamiętaj, że sam tego chciałeś :-P

Prawdę mówiąc już miałem zamiar splagiatować Twój wątek i założyć swój identyczny, bo temat ma duży potencjał (mam taką nadzieję) i faktycznie rozrusza gnuśnych współforumowiczów, ale gdyby przesunąć Twój wątek do ogólnych o fotografii, to każdy miałby pokazać w nim co do pokazania w tej sferze ma ;-)
Oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem Twego projektu :-B

Ale skoro można, to masz. Na "przeprosiny" taka obróbka: :roll: :mrgreen:



 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
ale gdyby przesunąć Twój wątek do ogólnych o fotografii, to każdy miałby pokazać w nim co do pokazania w tej sferze ma


Drodzy Kolorowi - czy słyszycie głos ludu pracującego? ;-) nie mam nic przeciwko, by zrobić z niego wątek ogólny, chętnie zobaczę wariacje innych użytkowników.

Twoje ostatnie zdjęcie Penteusz wygląda jak szkic :mrgreen: fajny efekt!
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Fenol, :-B :-B :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Fenol, kto jest gnuśny? ;) kij mu w mrowisko!!!
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
M.K, ja tam o gnuśności nic nie pisałem :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Fenol napisał/a:
jedno zdjęcie - stylizowane tak, by wyglądało na wyścigi uliczne
jakbyś nie stylizował, to niestety to nie było, nie jest i nigdy nie będzie zdjęcie wyścigu ulicznego
...
któż to widział wyścig uliczny pomiędzy Skodą Octavią i Seatem Alteą

najnudniejszy streetrace w historii ;-)

a w temacie - to twoje zdjęcie z pierwszego postu podoba mi się najbardziej z wszystkich tu zaprezentowanych (a ta flara jak z Colina ;-) )
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pytam się kto jest gnuśny? Kij już mam!!!
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
M.K, pytasz kto jest gnuśny?
Przez ponad 8 lat tylko tyle postów - to co to jest? :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach