zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
arekzg napisał/a:
Od lutego mam K-3.

To jakaś nowa jednostka chorobowa?
Pozdrowienia Krzysztof
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
zipzip, to nie wiedziałeś, po K5/K5IIS w ramach zaostrzenia kryteriów Unijnych odnośnie kryteriów oceny poczytalności, w ramach najnowszych dyrektyw unijnych wprowadzono oznaczenie kodowe dla osób które należy uznać za będące na granicy poczytalności, czyli obecnie obowiązuje K3 ( szykują już poprawki, czyli pewnie pojawi się S ).
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
zipzip napisał/a:

To jakaś nowa jednostka chorobowa?


Tak.
Zaraziłem się przez to Forum. Nie zapowiada się jednak na epidemię w tym kraju. Pandemii nie będzie.
 
shrek  Dołączył: 09 Lis 2015
Witam Szacowne Grono.
Jestem od kilku dni właścicielem pleśniaka Pentaxa super A którego zanabyłem drogą kupna w Łodzi. Od kilku tygodni przeglądałem forum ponieważ koledzy są użytkownikami Pencia od dawna i w pracy cały czas tylko pencio i pencio. A ja maluczki użytkownik Sony SDH-C400 wsiąkałem w te bagnety K. No i nadszedł czas rozstać się z nieużywaną od 18 lat ciemnią .A tu żona na mnie prawie z krzykiem --co ty sprzedasz i nawet dziecku nie pokażesz jak się zdjęcia robi....No i pojechałem do sklepu kupiłem 2 negatywy ,papiery i trochę chemii i Zenitem 11 zrobiłem parę fotek. Samodzielne wywołanie filmu córka zaliczyła...a ja wsiąkłem... I zamarzyłem o sprzęcie nieosiągalnym kiedyś - stąd Super A. ostałem go z obiektywem sigma 28-84 . Wstępnie na body zaklejone były piny ale po ich odsłonięciu aparacik wydaje się pracować poprawnie w automacie z tym obiektywem też. Ponieważ jestem trochę estetą aparat został dzisiaj oddany do serwisu celem uzupełnienia gąbki ,czyszczenia matówki i co tam jeszcze wyjdzie ... mam nadzieję porobić trochę fotek a tutaj znajdywać wspacie techniczne i merytoryczne swoich poczynań. Już wiem że zakup sonki był błędem... WITAJCIE
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Cześć :)
Nie wypada nie napisać swojego pierwszego posta na forum w innym temacie niż ten, więc niniejszym to czynię ;)
Od czasu do czasu wezmę ze sobą na spacer, czy wycieczkę starego, poczciwego K-xa i pstryknę kilka kadrów.
Pozdrawiam
remik
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Cytat
Cześć :)
Nie wypada nie napisać swojego pierwszego posta na forum w innym temacie niż ten, więc niniejszym to czynię ;)

No patrzcie - są jeszcze na świecie porządne ludzie - miłego pstrykania.
Pozdrowienia Krzysztof
 

gl  Dołączył: 11 Lis 2015
Witajcie :) Po latach użytkowania lepszych i gorszych aparatów i aparacików postanowiłem w końcu zaopatrzyć się w porządną lustrzankę. Długo nie mogłem się zdecydować, ale w końcu miejsce mojej pracy wybrało za mnie :) I tak to od jakiegoś czasu jestem posiadaczem K-S2. Obecnie uczę się sztuki fotografii, eksperymentując sobie przy okazji z różnymi szkłami. Trzeba przyznać, że to wciąga... :)
 
Jerzy A  Dołączył: 08 Wrz 2015
Witajcie,

Fotografuje Pentaxami od prawie 20 lat i nie zamierzam zmieniać firmy. Czytam Was od dawna, ale jakoś cieżko było się zarejestrować.

Pozdrawiam
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Witaj Jerzy. Po twojej stopce widać duże przywiązanie do marki, oraz to, że stawiasz na rasowe korpusy :-) Baw się u nas dobrze.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
gl napisał/a:
Długo nie mogłem się zdecydować, ale w końcu miejsce mojej pracy wybrało za mnie :)

Nie ma lepszej rzeczy od połączenia pracy zawodowej z osobistą pasją - gratulacje.
Pozdrowienia Krzysztof.
 
Orbit  Dołączył: 17 Gru 2015
Witam forumowiczów i życzę wszystkim wielu udanych zdjęć w nadchodzącym Nowym Roku !
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Witaj. Miły powiew świeżości!
 
ajsowka  Dołączyła: 09 Gru 2015
Cześć wszystkim!
Korzystając z uprzejmości Administratora i możliwości napisania pierwszego postu, chciałabym wyrazić swoją radość z posiadania K-50 z kitem i DA 50 mm.
Jestem pewna, że częste wizyty na forum pomogą mi w okiełznaniu tego "zwierzaka". :-)
Pozdrawiam serdecznie i korzystając z okazji: Wesołych świąt i najlepszych ujęć w Nowym Roku!
Milena
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Witaj na naszym skromnym forum ajsowko i baw się dobrze. Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku z Pentaksem oraz forum.
 
mpac  Dołączył: 19 Gru 2015
Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum, jako nowy miłośnik i użytkownik Pentax Me Super, któremu wprawdzie dziś zepsuł się system sygnalizacji światłomierza w wizjerze :(, pozdrawiam wszystkich i Wesołych Świąt! PS. Swoją drogą gdyby ktoś z Warszawy miał do sprzedania absolutnie działającego Pentaxowego lub z bagnetem Pentaxa manuala to chętnie przygarnę od ręki.
Mirosław
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
mpac, witamy na forum. Ja też zaczęłam tu swoją karierę od zepsutego Pentaksa (wprawdzie ME), a potem się potoczyło. Baw się dobrze :-D
 
mpac  Dołączył: 19 Gru 2015
Dzięki Iza :) cudem jakimś odwróciłem baterie i zadziałał :) aż mi się nie chce wierzyć że zegarmistrz tego nie sprawdził jak u niego byłem rano i wsadzał nowe baterie :)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
mpac, szacun!
3 posty, 2 ostrzeżenia :-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
barmiska napisał/a:
3 posty, 2 ostrzeżenia

Nowy rekord otwarcia :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
DeTe, nowa świecka tradycja - wstęga dla nowych, żeby od razu było widać ;-)

mpac, nie pękaj. I niech Ci klisza nie pęka w ME-Superze. Mnie też taki właśnie Pentax ściągnął na to forum i w 2016 będę obchodził 10-lecie w owym szacownym gronie oraz 15-lecie z Pentaksami w torbie. Pozdrówka! Światłości i jasności życzę! :-) :-) :-)

p.s. A ME-Super działa nadal i z okazji wspólnego 10-lecia zapisałem go do zabawy JA 2.0

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach