pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Prośba w wyborze szkieł...
Żona ma do "zagospodarowania" na zakup 3 szkieł kwotę 9 tys. (mocowanie Pentax) - dofinansowanie bezzwrotne.
Chodzi o obiektywy z myślą o fotografowaniu imprez okolicznościowych.

Proszę o propozycję co kupić ... żeby za kilkanaście miesięcy (gdyby interes nie wypalił) , przy odsprzedaży jak najmniej stracić.

Dzięki
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
31, 43, 77
Pełnoklatkowe, pięknie wykonane. Wada-śrubokręt. Zaleta-brak SDMu :mrgreen:
Na tym chyba nie da się stracić, chyba, że producent zrobi niespodziankę i wypuści takie szkła w nowej wersji z nowoczesnymi bajerami. Jak dotychczas konstrukcje mają trochę lat i się sprawdzają, a ulepszone zostały powłoki.

Czy są to szkła na imprezy okolicznościowe? Oczywiście, tylko zależy na jakie...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hmmm, mając tyle do wydania kupiłbym następujące zabawki:
Sigma 18-35/1,8
Pentax FA 77/1.8 Limited
Sigma 10-20 (w tej wersji, na którą pieniążków starczy)
Pozdrawiam
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Marek napisał/a:
Sigma 18-35/1,8
Pentax FA 77/1.8 Limited
Sigma 10-20 (w tej wersji, na którą pieniążków starczy)
Pozdrawiam


Popieram ten zestaw :-)
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Teraz nie mogę namierzyć ale kiedyś gdzieś napotkałem stronkę z historycznymi wykresami średnich cen rynkowych sprzętu foto, może ktoś posiada link.... wielkie dzięki
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Na ceneo albo na skąpcu są umieszczone takie wykresy z tego co kojarzę.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Jaka puszka? K-50?
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
olejx napisał/a:
Na ceneo albo na skąpcu są umieszczone takie wykresy z tego co kojarzę.


Tak rzeczywiście na skąpiec są, ale mam problem u mnie się nie otwierają, sprawdź proszę u Ciebie
Dzieki

[ Dodano: 2015-11-20, 21:17 ]
hitman1986 napisał/a:
Jaka puszka? K-50?


W jakim aspekcie pytasz o puszkę?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
cenowarka.pl też coś w ten deseń uderza.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
pawelsko napisał/a:
olejx napisał/a:
Na ceneo albo na skąpcu są umieszczone takie wykresy z tego co kojarzę.


Tak rzeczywiście na skąpiec są, ale mam problem u mnie się nie otwierają, sprawdź proszę u Ciebie
Dzieki
?

Sprawdzałem na telefonie bo nie mam kompa przy sobie i jest ok.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Podepnę się do tematu, żeby nie zakladać nowego. Chcemy ze znajomym zacząć fotografować imprezy okolicznościowe. Kto nie próbuje ten szampana nie pije:D
Jakieś studniówki, półmetki, chrzciny, sesje dziecięce, ślubniaki z czasem..
Narazie dysponuje tym co w stopce.
50/1.8 dla mnie szkło rewelacyjne jeśli chodzi o ostrość i kolory już od pełnej dziury, do jakiegoś nie za wąskiego portretu jak znalazł.
35/2.4 b. lubię ale jako jedyne szkło chyba za wąskie do tego typu zabawy.

Pozycja obowiązkowa to S 18-35/1.8 i do tego się zastanawiam co dłuższego. Tamron 70-200/2.8 bo ostry chwalony i uniwersalny czy pentax DA 70/2.4 ew 77/1.8?
Przy takim zestawie chyba nic więcej nie potrzeba.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
A znajdziesz gdzieś tego Tamrona, nawet z drugiej ręki?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
modrzew napisał/a:
A znajdziesz gdzieś tego Tamrona, nawet z drugiej ręki?

Spójrz na wschód ;-)
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Taak od wczoraj są dostępne znów pod nasz bagnet bo pisałem z fototechniką:)
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Tamron na imprezy okolicznościowe? Jeżeli nie przeszkadza ci dźwiganie ponad kilogramowego kloca + ciężar body - jak najbardziej, ale ja bym się 3 razy zastanowił jeżeli o imprezy chodzi. Jeżeli chodzi o naturę, lub duże miasta - jak najbardziej, ale imprezy? Zdecydowanie nie.
Jeżeli już imprezy to 70 2.4 (mam, polecam gorąco), lub 77 1.8 (który kosztuje swoje, ale na pewno warty zakupu).
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
No właśnie przy sigmie 18-35 która waży 800 gram ten tamron wsumie nie wiele cięższy, a wykorzystać można by na więcej sposobów.
70/2.4 i tamron praktycznie w podobnej cenie można dostać. 77/1.8 nigdy jakoś dogłębnie się nie przyglądałem ze względu na cenę ale aż tak odstaje na plus przy 70?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Jak w innym wątku polecam również i tu - jako podstawowe szkło tamron 17-50 2,8. Na imprezy okolicznosciowe super szkło. Masz szeroki kąt ( wystarczy minimalnie przymknąć i super ostrość), a 50 w pomieszczeniach wystarcza na prawie każdą okazję.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Patrząc na cenę Sigmy 17-50/2.8 i jej ostrość bez przymykania i HSM, to spokojnie można odpuścić tego Tamrona. Co też wiele osób zrobiło.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robson napisał/a:
Chcemy ze znajomym zacząć fotografować imprezy okolicznościowe.

Masz zapasowe body?
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Mamy po k-3 II, więc wsumie 2 sztuki:)

[ Dodano: 2015-12-25, 10:12 ]
Hmm cały czas byłem nastawiony na sigmę 18-35 ze względu na światło, a tu widzę że 17-50/2.8 T lub S polecacie też. Nie będzie mimo wszystko za ciemno do takich zadań?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach