puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
Kompakt koło 1500zł
Witam, szukam aparatu dla rodziców bo stary został zalany :( zależałoby mi na dość dużym zoomie ( koło 200 mm dla formatu 35mm). Poprzednim aparatem był Canon PowerShot A720 IS i jakość zdjęć była dla nas zadowalająca więc szukam czegoś podobnego.

Do tej pory oglądałam:
-Coolpix P7800
-Lumix DMC-TZ70 (tu podobno bardzo słaba jakość zdjęć)
-Sony DSC-RX100 (nie wiem która wersja ale chyba I)

Aparat typowo na wycieczki, imprezy rodzinne itp, nie musi mieć bajerów jak wifi, gps, filtry bo rodzice i tak nie będą z tego korzystać.

Dziękuję bardzo za pomoc
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Podczepię się z pytaniem. Może ktoś coś podpowie :-)

Weźcie doradźcie jakiegoś kompaka. Od lat robię lustrem i kompletnie się na tym nie znam a żonie obiecałem :)
Warunki brzegowe:
- "retro" look a przynajmniej coś ładnego - coś w stylu srebrnego LX-a albo ME Supera najlepiej ;-)
- zoom max 4x
- dobra matryca (1" min)
- jasna optyka
- do 1800zł

Jakbym nie szukał to Canon G9x mi wypada ale ciemny trochę.
Albo Nikon Coolpix A ale on z kolei nie ma zooma i trochę dla mnie za szeroki. Wolał bym coś koło 35mm na małym obrazu.
I co teraz?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Fuji x30? Retro-look, dobry obiektyw, wizjer, ręczny zoom, świetne jotpegi.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Z za małą matrycą: Pentax MX-1 ;-)

Żeby nie było - nigdy go nawet w rękach nie miałem :-) Fuji x30 to chyba faktycznie dobra opcja :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tomekz w tej cenie najlepiej sprawdzi się x30 lub x20 jak chcesz przyoszczędzić na żonce :-P
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Do damskich rąk polecałbym XZ-1/XZ-2 - za mniejsze pieniądze,
albo G7X/G5X - za większe pieniądze,...
chociaż sam poluję od jakiegoś czasu na LX100 - współczynnik wielkości matrycy do wielkości aparatu jest rekordowy, a jednocześnie wyważony jakościowo.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Nie ułatwiacie :-)
LX100 się boję. Jak go kupię, to pewnie sprzedam lustro. A sprzedawania lustra się boję.
G7X nie ma srebrnego a czarny nam się nie podoba. G9X już ładniejszy ale parametry gorsze...

X30 i XZ-1/XZ-2 dopisuję do listy, razem z G9X. Walentynki niedługo. Wyboru czas ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
W cenie do 1800 zł, jak piszesz, to ja jeszcze zamiast kompakta rozważyłbym na poważnie jakieś malutkie bezlustro z kitowym obiektywem. Np. Panasa GF-1,2 ,3, GM-1, albo któreś ze starszych Olków E-PM 1, 2 E-PL 1-2, 3 itd.

Tak, wiem, zdaję sobie sprawę, że to zaraźliwe i może być ze szkodą dla lustra.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
miałem ten sam dylemat i kupiłem e-pl5 ;-)

Dada napisał/a:
to zaraźliwe i może być ze szkodą dla lustra
jest :-) aktualnie mam więcej obiektywów do Olka (4) niż do Nikunia (3) :-P
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Aparatu z wymienną optyką nie chcę bo tak jak mówisz - skończy się rozstaniem z lustrem Pentaxa.

Stanęło finalnie na Fuji X30 w kolorze srebrnym. Będzie pasował do biżuterii :mrgreen:
Dzięki za podpowiedzi.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
opiszon napisał/a:
aktualnie mam więcej obiektywów do Olka (4) niż do
Jakby liczyć tylko te z AF-em, to ja też. Z tym że do Nikona nie mam żadnego :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
cóż
ja za to nie mam żadnego do Pentaxa :-P

się wyrównuje :evilsmile:
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Imperium kontratakuje.
Fuji X30 srebrny się skończył i nie ma nawet na kartki.
Statek-matka odpowiada dealerom żeby spadali, bo już nowych dostaw nie będzie.
Dalej nie wiem co kupić :roll:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kup czarnego i dobrą czekoladę na pocieszenie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ewentualnie oklej sreberkiem po zeżartej czekoladzie.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Dwie srebrne sztuki dostępne są na ebay.co.uk. Na niemieckiej zatoce też są, ale za - bagatela! - 499 euro.


[ Dodano: 2016-02-09, 18:00 ]
Dada napisał/a:
Ewentualnie oklej sreberkiem po zeżartej czekoladzie.

E, teraz już chyba wszyscy w plastik pakują.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Dada napisał/a:
Ewentualnie oklej sreberkiem po zeżartej czekoladzie.


Ta odpowiedź spodobała się bardziej.
W sumie... to lubię czekoladę. :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Cytat
Aparatu z wymienną optyką nie chcę bo tak jak mówisz - skończy się rozstaniem z lustrem Pentaxa.

Zależy jaki masz budżet na hobby - korpusy bez wizjera, kiciaki i plastikowe naleśniki nie są drogie, ale linia PRO szybko studzi zakupowy zapał ;-)

Ale i tak jako kompakt polecam jakiegoś m4/3 ze składanym obiektywem - szukam teraz aparatu głównie dla żony w miejsce E-PL1, oglądam zdjątka i coś czuje, że znów na bezlusterkowca się zdecyduje.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A ile chcesz na to wydać?
Może pokaż żonie LX100 - wyraźnie mniejszy, a ma w sobie dwa obiektywy na raz, przy takiej samej matrycy...
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kuba Nowak, jakie dwa obiektywy? Największy jego atut dla mnie to wielkość i wbudowany wizjer, ale ta matryca 12 to chyba ta sama generacja co w E-PL1?

No i ceneo krzyczy 2700 zł - za to mogę mieć E-PL6 z nową 16 i jeszcze na naleśnik starczy. Tylko wizjer trzeba doczepić.

A kwotę jak najmniejszą oczywiście, choć numeru z powystawowym E-PL1 za niecałe 900 zł chyba już nie powtórzę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach