tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
A ja się zaparłem na srebrnego X30.
Kupiłem na angielskim eBay'u i czekam teraz na paczkę :-)

LX100 fajny i ładny ale prawie tysiak droższy, więc odpadł.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dlatego poluję na okazyjne LX100.
Dlaczego dwa obiektywy w jednym? - Kup bezlusterkowca a do niego JASNY standardowy zoom i obiektyw makro - zobaczymy co wyjdzie taniej ;-) O wizjerze nie wspominam, bo dla mnie mogłoby go nie być, od wizjonerstwa mam lustrzankę :-P
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
tomekz napisał/a:
A ja się zaparłem na srebrnego X30.

Kolejna ofiara marketingu FujiFilm i naszego forumowego, czarnego PR.
Witaj w klubie!:-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kuba Nowak napisał/a:
Dlaczego dwa obiektywy w jednym? - Kup bezlusterkowca a do niego JASNY standardowy zoom i obiektyw makro - zobaczymy co wyjdzie taniej

Problem w tym, że obu tych obiektywów nie potrzebuje w takim aparacie (w sumie w lustrzance też już od dawna nie mam jasnego zooma) - kiciak w moich zastosowaniach w zupełności wystarcza + 14 lub 17 mm i ewentualnie zamieniłbym Samyanga 8 na 7,5 bo jest bardzo poręczny. Wolałbym bardziej jakiś spacerzoom o większym zakresie, bo te też nie są tanie w m4/3. A już w szczególności nowszą matrycę, bo po przesiadce na K-S2 12 z E-PL1 już tak nie cieszy.

Wizjer i tak i nie. Owszem nie przekonałem się do wizjerów elektronicznych i zbyt pochopnie sprzedałem DA21 bo jak jest ciemno wygodniej mi się lustrzanki używa, a w dodatku teraz już chyba wszystkie tanie naleśniki są "focus-by-wire", więc nie można szybko ustawić odległości na skali. Ale w ostrym słońcu zwyczajnie trudno kadrować na zombi i choćby malutki, ale wizjerek bym sobie doczepił.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
szybkiparowoz napisał/a:
tomekz napisał/a:
A ja się zaparłem na srebrnego X30.

Kolejna ofiara marketingu FujiFilm i naszego forumowego, czarnego PR.
Witaj w klubie!:-)


No i nie ma tak łatwo :cry:
Dzisiaj przyszła paczka z UK. Okradziona...
Oczywiście odmówiłem przyjęcia, zgłosiłem reklamację do Inpostu (obsługa przesyłki po polskiej stronie), eBaya i Paypala.
Kurde :evil:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ty to masz pod górkę...

[ Dodano: 2016-02-17, 16:20 ]
Może faktycznie te ostatnie srebrne sztuki to jakieś białe kruki i ludzie posuwają się do rabowania paczek byle je zdobyć? Będzie dobrze, głowa do góry!

 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Z UK przesyłka kurierska jest ubezpieczona na 2k zł jak się nie mylę.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Ubezpieczona przez kogo?

Paypal ma ten "program ochrony kupujących". Na razie tam zgłosiłem sprawę - poszedł mail do sprzedawcy z informacją o okradzionej paczce. Tylko nie bardzo wiem co może na to poradzić sprzedawca...
Więc pewnie trochę poczekam i będę musiał domagać się od Paypala realizacji tej "ochrony". Co z tego wyjdzie, nie wiem.

Paczka wyglądała na okradzioną już po polskiej stronie. Miałem ją chwilę w rękach - przecięte oryginalne taśmy klejące, na to naklejona taśma w innym kolorze i na wierzchu naklejka Inpostu.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ale lipa, współczuję... A zaglądaliście z doręczycielem do środka, czy po oględzinach opakowania odmówiłeś przyjęcia i tyle?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
tomekz napisał/a:
Ubezpieczona przez kogo?


Przez ubezpieczyciela firmy która przesyłką przyjmuje.
Jak zamawiałem obiektyw, a odpakowywałem przy kurierze to powiedział mi ,że jakby coś się stało z przesyłko to UPS odpowiada do 2k zł.
Przesyłka była z UK.
W jakim sklepie zamawiałeś?
Masz ubezpieczenie PayPal jak do 90 (chyba) dni, się nie wyjaśni to zwrócą kasę na Twoje konto.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Nie zaglądałem do środka paczki. Pudełko było ewidentnie puste. Waga prawie zero,
nieudolnie zalepione rozcięcie oryginalnej taśmy itp.
Odmówiłem przyjęcia paczki i poprosiłem o sporządzenie protokołu zwrotu.
Na co typ z Inpostu stwierdził, że on protokołu nie zrobi. Zadzwoniłem od razu na infolinię, zgłosiłem sprawę. Czekam...

Zamawiałem z eBaya stąd:
http://www.ebay.pl/itm/Fu...-/262266932176?

A tak BTW to trzeba było zostać przy Pentaxie. Jakiegoś Fuja mi się zachciało :->
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Trzeba było otworzyć przy kurierze.
Zrobić kilka zdjęć.
Kontroluj komentarze i to czym zajmuje się sklep.
Tam szybciej kupisz toster.
Ponad rok na eBay i minimalna sprzedaż, 188 komentarzy...
W UK dobry sklep z Pentax wygląda tak:
http://www.ebay.pl/usr/sr...=p2047675.l2559
Nawet nie patrz, że czegoś nie mają, zapytaj za ile i kiedy. :)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kompakt koło 1500 zł: znalazłem tańszy

Nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Ledwie czerwoną kreskę zgubiłeś i już się nabijasz? :-P
Z tą krechą łatwiej było Ciebie znaleźć, fakt.

 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
tomekz, lipa straszna z tą paczką. Nie wiem czy PayPal pomoże, ale na pewno rozmawiaj z nimi i bądź w kontakcie ze sprzedawcą. Dowiedz się od sprzedawcy jakim kurierem wysyłał.
Zastanawia mnie dlaczego paczka nie przeszła przez PP tylko firmę prywatną?

[ Dodano: 2016-02-17, 20:21 ]
fanmario, przez przypadek nacisnalem "wyślij" zamiast poglądu. Główna wiadomość została wysłana następnie.
Sorry, bo sytuacja naprawdę nieciekawa, żeby nie powiedzieć, że ch***wa.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
To zależy od umowy.
Firmy różnie sprzedają.
PayPal pomoże, od tego są a za transakcję swoje skroili.
Już z naszymi ale... jest zdecydowanie trudniej.
PayPal to US a tam zasady transakcji są zawsze pod klienta.
To więcej kosztuje przy bigmie wycieli mnie na ok 300zł na przelicznikach ale z tego żyją.
Czasami warto trochę więcej zapłacić.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Dawno tu na forum się nie udzielałem ale jak już zacząłem, to będę zdawał relację do końca. Mam nadzieję, że pozytywnego :-)

To, że sprzedawca ma mało komentarzy nie ma tu raczej nic do rzeczy - paczkę wysłał. Jak pisałem - wyglądała na otwartą i ponownie zaklejoną.
Wysyłka z UK była przez wndirect. W Polsce obsługa przez Inpost - i to mnie nawet ucieszyło, bo nigdy z Inpostem problemów nie miałem.

Samo wydanie paczki wyglądało nietypowo, bo nie przez paczkomat ani punkt Inpostu tylko prosto z busa. Kierowca nie chciał nawet żadnego pokwitowania odbioru...

[ Dodano: 2016-02-24, 13:33 ]
Mam wreszcie aparat :-)
Przyszła druga paczka. Tym razem z aparatem.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Wszedłem w temat żeby spytać jak tam sprawa się rozwija, a tu już od dawna wszystko jasne. Super, bardzo się cieszę, że się wszystko dobrze skończyło.

A jak sam aparat? Jesteś zadowolony?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tomekz napisał/a:
Przyszła druga paczka. Tym razem z aparatem.

i tak powinno być :)
Przypomniały mi się pierwsze zakupy przez internet, kompakt lumiksa, sklep za Sląska, firma kurierska .. nasza
dziura w pudełku, oczywiście bez aparatu, zaklejona taśmą kurierską doręczyciela, zeskanowali w sortowni, już wtedy musiała nie zgadzać im się waga, ale puścili dalej, doręczyciel, młody przyjął, a ja przed odbiorem nie zapłaciłem. Odkręcaliśmy razem z kurierem w magazynie głównym, nie było problemów. Może od tamtego czasu coś się zmieniło ;)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Firma z UK nie robiła problemów. Pierwsze. puste, pudełko zwrócił im od razu Inpost bo ja odmówiłem przyjęcia. W ciągu dnia czy dwóch wysłali drugą paczkę.

Aparat mi się bardzo podoba. Właściwie jest dla żony ale ona się go trochę boi więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach