mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
krzychu1979 napisał/a:
a Tokina 20-35 była z mocowaniem PK? bo takiej nie spotkałem na ebayu.

Była w dwu wersjach: ze zmienną jasnością Tokina 20-35mm 3.5-4.5 (bodaj pod koniec ub. roku przez znany portal aukcyjny przemknęła oferta) i ze stałym światłem Tokina AT-X 20-35mm Pro F2.8.
Mój egzemplarz z K-5 na F 2.8 i szerszym końcu ma ostrość porównywalną z S 17-50, a może nawet nieco lepszą. Tokina jest bardzo podatna na flary. Kadr z silnie świecącymi punktami bez jakichś flar - niemal niemożliwe. Tulipan obowiązkowy. Daje bardzo ładne rozmycie tła. Ma stosunkowo dużą minimalną odległość ostrzenia. AF szybki ale może nie trafić. Przełączanie AF/MF uciążliwe. Ręczne ostrzenie moim zdaniem b. wygodne.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
krzychu1979, irek83, Jeśli do analoga to pomyślcie nad Sigmą 12-24. Wielka, ciężka i ciemnawa, ale ma pierścień przysłon, dobrze ostrzy na AF i ma naprawdę niewielkie zniekształcenia na brzegach (w porównaniu do 10-20 to ich nie ma). W dodatku można tanio kupić (jak się ją znajdzie). Ja znalazłem za ok. 800 zł.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Dada, będę się rozglądał :-B
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Sigma 12-24 chyba nie posiada pierścienia przysłon . Sterowanie z poziomu body jedynie z nowszymi analogami . Z tych wyżej opisanych , posiadam tokinę 20-35 3.5-4.5 ( mod. AF 235 II ) . Do analoga chyba najtańsza opcja szerokiego kąta . Niestety również słaba pod ostre światło . Ostrość bardzo dobra .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Kot72 napisał/a:
Sigma 12-24 chyba nie posiada pierścienia przysłon
No chyba wiem, co mam. :mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Można też polować na Samyanga 14mm :evilsmile:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie ma zooma i AF-a. :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
krzychu1979, masz 30mm na średniaka i zawracasz sobie głowę szerokościami na mały obrazek? Oczywiście nie zabraniam, ale moim zdaniem właśnie przy szerokich kątach widać przewagę większych formatów :)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Będę rozglądał się za wspomnianą sigmą, biorę jeszcze pod uwagę FA 20-35, myślę, że te 20mm na analogu będzie wystarczająco szeroko.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dada napisał/a:
Nie ma zooma i AF-a. :-P


Sugerowałem się tematem wątku, w którym stoi obiektyw bez zooma i AF-a :-P

No ale ok - ja Ciamcianga upolowałem za ok 450 zł, więc szerzej, taniej i jaśniej bym nic nie znalazł :-P
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dada napisał/a:
krzychu1979, irek83, Jeśli do analoga to pomyślcie nad Sigmą 12-24. Wielka, ciężka i ciemnawa, ale ma pierścień przysłon, dobrze ostrzy na AF i ma naprawdę niewielkie zniekształcenia na brzegach (w porównaniu do 10-20 to ich nie ma). W dodatku można tanio kupić (jak się ją znajdzie). Ja znalazłem za ok. 800 zł.

Moje źródło czyli zatoka pokazuje mi obiektywy bez pierścienia przysłon i za kwotę minimum dwukrotnie wyższą niż te 800zł. Ale jeśli kryje 35mm to warto zgłębić temat.
Cytat
krzychu1979, masz 30mm na średniaka i zawracasz sobie głowę szerokościami na mały obrazek? Oczywiście nie zabraniam, ale moim zdaniem właśnie przy szerokich kątach widać przewagę większych formatów :)

Niestety niedługo nadejdzie czas pożegnać średni. Zresztą po ostatnich spacerach z całym osprzętem odechciało mi się targania tego klocka (645+arsat=2,4kg).
Zresztą jak pisałem wcześniej nie planuje żadnych zakupów. Stwierdziłem jedynie że "by się przydało" ale wiele rzeczy by się przydało :-D
Cytat
krzychu1979, mam to samo tyle ,że chciałbym coś szerszego od 28mm

No ja też myślałem o czymś w przedziale 20-24mm
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
krzychu1979 napisał/a:
Moje źródło czyli zatoka pokazuje mi obiektywy bez pierścienia przysłon i za kwotę minimum dwukrotnie wyższą niż te 800zł
Szukaj starej wersji bez HSM.
http://www.pentaxforums.c...igma12-24mm.jpg
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Rzeczywiście mam krzywy monitor.
Gdzie to wszystko leży w trawie?
Z takim sprzętem to znacznie trudniej się przywitać a o pożegnaniu to już chyba nie ma mowy.
Wymaga włączenia wyobraźni przed naciśnięciem spustu migawki.
Czyli sprzęt nie dla każdego.
Masz co dźwigać :-B
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
espresso, jak Ty sprzęt tak rzucasz w trawę to ja nie wiem czy my się dogadamy :evil:
Mi wystarczy że swoją stopkę upchnę w plecak, dorzucę troche drobnicy tzn baterie, filmy, filtry w ręce statyw i każde wzniesienie terenu zmienia się w Kasprowy. A po całym dniu zajechany jak szmata stwierdzam że połowy gratów nawet z plecaka nie wyjąłem. Najgorsze że wniosków nie wyciągam i na następny dzień znów ładuje wszystko bo przecież "może się przyda".
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Velva 50 :)
Swoje waży w sklepie, Fuji się ceni ale nic lepszego do slajdów nie ma.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Kilka rolek Velvii w średnim zrobiłem i dotąd problemem był fakt że całą magie widziałem tylko na odbitkach. Rzutnika nie brałem pod uwagę ale to mogłoby zmienić postać rzeczy.....
Nie mogę tu zaglądać!!!!! W głowie rodzą się chore pomysły, a priorytety są inne.
Z mojej strony koniec OT - więcej tu nie zaglądam :evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
espresso napisał/a:
Zdarza się że syfry nie biorę

A kto sobie przypiął O-GPS1? Może do analoga? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach