Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
SIGMA 17-35 EX DG od podszewki
Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek bo chyba tak na dobrą sprawę jeszcze nikt się konkretnie na temat tego szkła tutaj nie wypowiedział?
Jeśli w cenie ok. 1000PLN warto się tym zainteresować?

pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Trochę sobie o tym obiektywie poczytałem i wydaje sie bardzo fajnym szkłem. Ale ceny w sklepach bardzo różne. Od 1350 do 2200. Na optyczne ma dobre wyniki. porównują go do C 17-40/4. Hm....nawet zastanawiam się nad tym szkłem. Niby zakres mały, ale pewnie dzięki temu tak dobre recenzje zbiera.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Świetny obiektyw. Najlepszy z jakim miałem do czynienia szeroki zoom, na pełną klatke. praktycznie bez mydła na max dziurze i obu końcach. minimalne, prawie niezauwazalne aberracje, znikające zupełnie po przymknięciu już o jedną działke. Rewelacyjna praca pod światło i korekcja wad osiowych. Naprawde świetny , solidnie wykonany kawał szkła...
Myśle, że warto i to grubo pow. tysiąca,-
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
No to w sumie jako świeżoupieczony posiadacz ;-) muszę potwierdzić powyższe słowa. Wszystko co zauważyłem w moim egzemplarzu to jakieś niezdecydowanie przy ustawianiu ostrości na 35 mm, niestety czasem potrafi wybrać nieprawidłowo. Co ciekawe na 17 mm tego feleru nie ma ani śladu - wygląda jakby aparatowi było ździebko ciemnawo na f/4.

Ogólnie jakość obrazu oraz jakość wykonania sprzętu - super. Swego czasu zraziłem się ogólnie do Sigmy, ale po wcześniejszym podejściu do 50 mm makro i teraz tego 17-35 muszę powiedzieć, że seria EX wygląda bardzo bardzo korzystnie.

Ciekawostką niech będzie, że specjalnie dla tego szkła kupiłem K1000 ;-)

[ Dodano: 2007-09-19, 10:17 ]
argawen napisał/a:
Niby zakres mały, ale pewnie dzięki temu tak dobre recenzje zbiera.

Zdecydowanie tak, po doświadczeniach z DA 18-55 oraz FA 100-300 powiedziałem sobie "zoom never more" ale w tym przypadku zaryzykowałem i naprawdę nie żałuję :)
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
OK - wielkie dzięki za opinie, jednak na http://www.photozone.de dostał koszmarne noty
Czy chłopaki mylą się aż tak bardzo? - optical verdict gorszy od kita i to dużo. Oczywiście mówimy o APS-C DSLR.

Jednak tutaj wygląda już dużo lepiej tyle tylko że to wersja HSM nie na bagnet K, z drugiej strony jaki wpływ mechanizm autofocusa może mieć na jakość optyki? :shock:

Chciałem mieć ten obiektyw i teraz nie wiem co czynić.

pozdr.

P.S. - wogóle nie mogę długiego URL'a wstawić - nie wiem czemu
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zebranie konkretów o tym szkle uważam za dobry pomysł. Gdyby ktoś zechciał popatrzeć co na forum było już pisane:
Lista wątków.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ice napisał/a:
jednak na http://www.photozone.de dostał koszmarne noty
A gdzie jest test tej Sigmy na Photozone ? O takim zakresie ogniskowych, to znalazłem tylko Tamrona AF 17-35mm f/2.8-4 Di LD Aspherical IF (Nikon)
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
Nie mogę wkleić tak długiego linka - koszmar

Nie ma pełengo testu - jest tylko tabela zestawieniowa a dotrzeć można tak:
1. Reviews
2. W "USER PERFORMANCE SURVEYS" wybieramy "Pentax FA, F & A lenses "
3. Filtrujemy All Lenses by brand
4. Ukazuje się tabela w której odnajdujemy naszą Sigma AF 17-35mm f/2.8-4 EX DG Aspherical (APS-C DSLR) z notą: 1,19 pt. co w stosunku do kitowego Pentax SMC P-DA 18-55mm f/3.5-5.6 , który zdobył 1,87 pt. jest jakimś nieporozumieniem na miarę nowej gwiazdki.

P.s - przepraszam za takie łopatologiczne tłumaczenie jak tam dojść ale nie mogę nic poradzić na długość linka i ograniczenia tego forum.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ice napisał/a:
Nie ma pełengo testu - jest tylko tabela zestawieniowa a dotrzeć można tak:
To widziałem. Ale szukałem testu tego szkła.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Ice napisał/a:

2. W "USER PERFORMANCE SURVEYS"

Cytat

4. Ukazuje się tabela w której odnajdujemy naszą Sigma AF 17-35mm f/2.8-4 EX DG Aspherical (APS-C DSLR) z notą: 1,19 pt. co w stosunku do kitowego Pentax SMC P-DA 18-55mm f/3.5-5.6 , który zdobył 1,87 pt. jest jakimś nieporozumieniem na miarę nowej gwiazdki.


No właśnie, "USER PERFORMANCE SURVEYS" czyli oceny użytkowników. To nie ma z testem nic wspólnego. Każdy się może zarejestrować i wystawiać dowolne oceny, nawet jeśli w życiu nie miał danego szkła w ręce :evilsmile: .

Nie sugeruję że ludzie tak robią, ale często spotykam się ze stwierdzeniami takimi jak Twoje że "w teście na photozone" szkło X dostało taka a taką ocenę, podczas gdy pisząca to osoba ma właśnie na myśli tą ankietę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ale Lens Performance Surveys są mało miarodajne - to są opinie użytkowników, które są czasem zupełnie "od czapy"...
EDIT:
No tak, napisałem i zapomniałem wysłać...
 

callistratis  Dołączył: 31 Sie 2007
hey,

watek stary ale sie podepne, moze ktos odpowie;)
Czy ktos cos moze powiedziec o pracy starszej wersji tego obiektywu bez DG z cyfrowka?
TA slynna telecentrycznosc daje znac o sobie czy lepiej to ignorowac:)
watek o tym juz byl tutaj ale odpowiedz nie padla, moze cos sie zmienilo od tego czasu?

pozdrowka
 
wierzba  Dołączył: 23 Cze 2007
A ja ponownie odkopię stary temat: czy istniały różne wersje tego szkła ?
Na Allegro pojawiło się coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=267183212
Cena atrakcyjna, tylko opis nieprzystający do nowej wersji, waga inna i opis budowy.
Szukałem w guglu i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Warto w to wchodzić ?

pozdrawiam
wierzba
 
forestowy
[Usunięty]
właśnie też mnie to zainteresowało, podepne się pod pytanie kolegi wyżej
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
82mm to jest starsza wersja.
były bodaj trzy:
EX, EX DG 82mm i EX DG 77mm - co do teego czy było 82mm EX z DG nie jestem pewny.
 
forestowy
[Usunięty]
wysłałem kobicie zapytanie, zobaczymy jak bardzo będzie się motać :mrgreen:
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
forestowy, czemu ma sie motać? to poprostu poprzednia wersja, tej obecnie produkowanej. na wiosne podobna poszła za 900 z groszami (na, ale wtedy ta 77mm kosztowała 2k)
 

PilowBox  Dołączył: 09 Lut 2007
Sam szukam szerokiego kąta - i też myślałem o tym szkle... Ale po poczytaniu na necie /google twoim przyjacielem jest ;-) / zmieniłem zdanie - będę raczej zbierał na Sigma AF 12-24mm f/4.5-5.6 HSM EX DG .
Ma mniejszą dystorsję i bardzo ładnie rysuje.... Ale to jeszcze nie zakup na teraz - koszt to około wg. skąpca 1800 zł.....
Ale trzeba się z tym przespać.
Pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PilowBox napisał/a:
Ma mniejszą dystorsję i bardzo ładnie rysuje.... Ale to jeszcze nie zakup na teraz - koszt to około wg. skąpca 1800 zł.....
Ile ? Raczej bliżej 3000zł.
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
PilowBox napisał/a:
Sigma AF 12-24mm f/4.5-5.6 HSM EX DG .
Ma mniejszą dystorsję i bardzo ładnie rysuje.... Ale to jeszcze nie zakup na teraz - koszt to około wg. skąpca 1800 zł.....


tak ale bez hsm skapiec

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach