MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
A nie mówiłęm, że zapomnę ? :mrgreen: Priv był dobrym pomysłem dla sklerotyka.
Mam. Reszta już na privie.
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Od wczoraj mam ME Super. Pierwsze wrażenia... Malutki ☺ duży wizjer, solidnie wykonany. Fajny dźwięk migawki i lustra :mrgreen:
Mój egzemplarz niestety jest trochę utyrany ale kupiony za to okazyjnie.
Mam pytanie. Czy to normalne że w trybach lampy i B światłomierz nic nie pokazuje w wizjerze? No i ten biały przycisk na pokrętle trybów wyskakuje/blokuje się tylko w trybie Auto. Jak jest u Was? Poza tym wszystko wydaje sie ok. Czasy zmienia, swiatlomierz działa. Jedynie brak korbki do zwijania filmu i gąbki na lustrze prawie nie ma :mrgreen:
Może uda się go zreanimowac.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Daniel kr, z przyciskiem tak ma być. Postaraj się usunąć te resztki gąbki, bo mogą zasy-brudzić matówkę. W sprawie korbki zwróć się do kolegi Grzechotnika. Z pewnością będzie coś miał w swoich "złomkach". Przyjemnego użytkowania. Pzdr.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Daniel kr napisał/a:
Pierwsze wrażenia... Malutki ☺ duży wizjer
To wrażenie pozostanie Ci na zawsze :-D A w temacie gąbki, tak jak napisał powalos, wyczyść. Lepiej używać bez niż rozprowadzić po lustrze i matówce te lepkie resztki, które z niej powstają.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
powalos napisał/a:
W sprawie korbki zwróć się do kolegi Grzechotnika.


Nie - od Niego będzie grzechotać. ;-) Weż ode mnie.
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
MarWoj, Korbka już ugadana z Tobą i tego się trzymam. Zauważyłem że w moim aparacie nie ma w ogóle za co pociągnąć żeby otworzyć klapkę. Nie ma nic wystającego za to jest dziura do środka aparatu tak że przyda się całe pokrętło czułości i reszta. Może masz dolną ściankę w ładnym stanie to tez bym wziął ;) bo mam pokiereszowaną trochę. Odezwę się po weekendzie bo do niedzieli zaszywam się w bieszczadzkich lasach bez zasięgu, bez prądu itd. za to z torbą sprzętu fotograficznego :mrgreen:
Ponawiam pytanie. Czy na trybie ,,lampa'' i B diody pokazują Wam cokolwiek?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Daniel kr, w razie czego to dolny dekiel może znalazłby sie u mnie. Gdy będziesz potrzebował to daj znać. Pzdr.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Czasy "B" i "X" są mechaniczne - działają bez baterii, więc nic nie świeci. Jak Ci padną baterie, to posługując się ręcznym światłomierzem albo tabelą naświetlań możesz focić do zmierzchu ;-) na 1/125 s i dowolnej, pasującej przysłonie.
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Jeszcze raz w sprawie awaryjnego otwarcia tylnej ścianki.
Grzechotnik napisał/a:
Normalnie - łapiesz szczypcami za końcówkę z gwintem i ciągniesz do góry...

W tym przypadku chyba nie ma tej końcówki z gwintem za którą mam pociągnąć? Prawdopodobnie to ona grzechocze sobie w komorze filmu :mrgreen: Macie jakieś inne pomysły na jego otwarcie? Może coś włożyć w otwór, zahaczyć i pociągnąć w górę? tylko w którym miejscu? O co zahaczyć? Nie znam aż tak budowy tych sprzętów :-P Myślałem że to rozbiorę i w ten sposób otworzę ale doszedłem do tego co widać na zdjęciu i tyle ;-)

I jeszcze jedna sprawa. Muszę wkleić gąbkę tłumiącą lustro. Skąd najlepiej ją pozyskać? Co lepsze? uszczelka do okien czy podstawka pod mysz? Bo o takich źródłach dotychczas wyczytałem :-) A może ma ktoś podesłać za odpowiednią rekompensatą? ;-)

powalos napisał/a:
Daniel kr, w razie czego to dolny dekiel może znalazłby sie u mnie. Gdy będziesz potrzebował to daj znać. Pzdr.


Miałem pisać już ale stwierdzam że jaki jest taki jest. I tak nie zrobię z tego MESa nówki sztuki a na razie chcę go uruchomić i przestrzelać tak że dzięki. Przynajmniej na razie.

 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
http://technozbyt.com.pl mozesz spokojnie kupic mikrogume o potrzebnej grubosci.
Nie wiem czy wysylaja i ile to u nich kosztuje - mam ich lokalnie. Na alledrogo pewnie tez znajdziesz. Filc tez.

pz
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Daniel kr napisał/a:
W tym przypadku chyba nie ma tej końcówki z gwintem za którą mam pociągnąć? Prawdopodobnie to ona grzechocze sobie w komorze filmu

Ewidentnie jej nie ma i to zapewne ona sobie tam lata. Nie powinna wpaść bo powinna być zabezpieczona taką sprężystą blokadą - której najwyraźniej też nie masz.
Otwierasz normalnie - coś jak szydełko od babci wkładasz w widoczne miejsce do środka, zaczepiasz i ciągniesz - powinno puścić. Nie martw się o co zaczepić bo występ o który czepia się owa końcówka która Ci wesoło grzechocze w środku jest na całym obwodzie.
Nie widzę też pokrętła czułości - zdemontowałeś czy brakuje?
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Dziękuję wszystkim za odzew i pomoc! Są postępy i wygląda na to że niedługo popstrykam ME Superem ;-) W dużej mierze dzięki Wam kolejny stary Pentax dostał nowe życie. Teraz tylko wkleję nową gąbkę lustra którą dziś pozyskałem z gąbkowej uszczelki do montażu zlewozmywaka ;-) No i zamontuję korbkę która już jedzie od MarWoja Muszę przyznać że im więcej grzebię w tym sprzęcie tym pod większym wrażeniem jestem precyzji i solidności wykonania.
Grzechotnik napisał/a:
Ewidentnie jej nie ma i to zapewne ona sobie tam lata. Nie powinna wpaść bo powinna być zabezpieczona taką sprężystą blokadą - której najwyraźniej też nie masz.

Sprężysta blokada jest na miejscu ale bez korbki ten trzpień po przeskoczeniu oporu sprężynki ma możliwość wpadnięcia do środka i tak też uczynił.
Grzechotnik napisał/a:
Otwierasz normalnie - coś jak szydełko od babci wkładasz w widoczne miejsce do środka, zaczepiasz i ciągniesz - powinno puścić. Nie martw się o co zaczepić bo występ o który czepia się owa końcówka która Ci wesoło grzechocze w środku jest na całym obwodzie.

Tak właśnie uczyniłem i... sukces! Klapka odskoczyła :-) Jednak chwilę to trwało bo ta wypustka o którą należy zahaczyć jednak nie jest na całym obwodzie a jedynie z lewej strony (patrząc od tyłu aparatu).
Grzechotnik napisał/a:
Nie widzę też pokrętła czułości - zdemontowałeś czy brakuje?

Pokrętło było zdemontowane przeze mnie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Po otwarciu aparatu, w środku oprócz trzpienia znalazłem też podkładkę/miseczkę jak na zdjęciu. Czy rozpoznajecie skąd to może pochodzić? Nigdzie nie znalazłem na to miejsca w okolicy tego trzpienia a on sam po zamontowaniu pracuje jak należy...

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Czy tylko ja nie widzę ostatniego zdjęcia? Bo nie widzę :-/
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Z tymi zdjęciami to dziwna sprawa. Wczoraj na lapku nie widziałem tego zdjęcia a dziś na telefonie widzę.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
A to jest link do fb?
URL signature expired

tudzież, kwestia uprawnień do zdjęcia?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Tak, to jest link do FB (można poznać po fbcdn.net czyli FaceBookContentDeliveryNetwork), ale jest to link z parametrami oh=e3c55e54148c3cd6b8b6f131a316ea37&oe=5893467F, więc prywatny, z czasowym tokenem, który wygaśnie (od tego jest).
Tu jest ten sam link w wersji przyjaźniejszej: https://www.facebook.com/1373394042725003 ale nadal będzie widoczny tylko dla autora póki nie zmieni prywatności.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No tak, do problemów z wstawianiem obrazków z Google Cośtam dołączają problemy z obrazkami z Facebooka :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jedne i drugie problemy wynikają z nieznajomości tematu, przez wstawiających ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pentaksiarze, chodźcie na fejsbuka. Wasza giełda już tam jest.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Daniel kr, dzięki za przesyłkę. Wczoraj wróciłem ze Szczawnicy, a tu paka. ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach