foto  Dołączył: 03 Maj 2013
x4rd napisał/a:
foto jak wrażenia?


Na początku trochę sceptycznie byłem nastawiony do tego obiektywu po oglądaniu zdjęć w sieci, postanowiłem sprawdzić. Umówiłem się ze sklepem gdzie kupiłem K-1 że wypożyczę szkło wpłacając kaucję i się zgodzili. Po ok 100 zdjęciach stwierdziłem, że zostawiam to szkło. Na bokach jest troszkę mniej ostry ale jakoś tego bardzo nie widać. Jeżeli w dużym plenerze ustawisz hiperfokalną to nawet się tego nie zauważy i od boku do boku jest OK. Ogólnie rzecz biorąc jest to fajny obiektyw. W body jest na ustawieniach zerowych i na pełnym otworze trafia w punkt i jest ostry (aż wierzyć mi się nie chce to co działo się w teście K-1 na optycznych z tym obiektywem) Mógłby by być trochę lżejszy ale nie jest źle, pod słońce tez jest całkiem dobrze Mogę polecić to szkło :-)

 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Ciekawe jak wyszło by porównanie z Sigmą 24-70/2,8 HSM.


Chętnie bym zobaczył porównanie ostrości na pełnej dziurze z S18-35/1.8 ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Po kilku następnych dniach testów z tym obiektywem widzę, ze potrafi generować obrazy o naprawdę dużej rozdzielczości. Po włączeniu korekcji dystorsji w K-1 w Lightromie nie ma potrzeby aby korygować. Na 24mm jest znakomicie

Jak zrobię jakieś ciekawą fotkę to wrzucę w pełnej rozdzielczości.
Jestem coraz bardziej na TAK ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013


[ Dodano: 2017-06-22, 18:05 ]


[ Dodano: 2017-06-22, 18:06 ]


[ Dodano: 2017-06-22, 18:06 ]


[ Dodano: 2017-06-22, 18:07 ]


[ Dodano: 2017-06-26, 23:35 ]


[ Dodano: 2017-07-05, 21:34 ]
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
JPG prosto z puszki, bez ingerencji.

KP; 24-70@29; ISO200; 5.6; 1/400; -0.3; zmniejszone do 900px - bez wyostrzania, więc wygląda tak sobie


13MB - pełna wersja prosto z KP
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tref - jak wrażenia z użytkowania? Miałeś w końcu wszakże trochę czasu na fotografowanie.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeszcze Produkuję Gnioty
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Realizuj Artystyczne Wynurzenia ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie mam na myśli możliwości matrycy, tylko kwestię ergonomii, radochy z posiadania, etc.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
To nie ten wątek, ale skoro pytasz: ergonomia pekapki jest bardzo dobra. To, czego mi brakowało w klawiszach przeprogramowałem i juz mam. To, czego mi brakowało w budowie (górny wyświetlacz) okazało się zbędne - korpus jest świetnie zaprojektowany. Maly, lekki, wygodny, chichy, szybki, ładny. Miód malina i dziewczyna. Właściwie nie znam jeszcze jego możliwości, bo są ogromne. W porównaniu do poprzednich modeli aps-c tylko ks-2 mnie tak kusił, ale z innych powodów niż KP.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
To co prawda wątek z samplami ale też wrażenia z użytkowania są istotne:
Po ponad roku z tym obiektywem:
1. mój egzemplarz wymagał korekcji w Niemieckim serwisie bo Polski nie miał narzędzi. Już jest dobrze ale jeżeli coś Wam nie pasuje w obrazku, źle ostrzy na którejś ognikowej, obrazek jest nierówny to trzeba wysyłać i reklamować. u mnie nie było to tak oczywiste na początku zwalałem na pentaxowy AF :)
2. Fatalna osłona przeciw słoneczna, słabo się trzyma.
3. Napis Pentax już prawie zszedł z klapki. Jak to u pentaxa lakier wodny chyba :evil:
4. To po co mi FA77? bo oddychanie :) i na 70mm przy małych odległościach mamy pole widzenia ok 55mm polecam ten wątek:
https://www.pentaxforums....-breathing.html
5. bardzo ładnie działa AF
6. Bardzo ważna rzecz. przymykanie przysłony działa "lekko" i nie wpływa na obraz. Mój rekord 1/2s z ręki na 24mm z K1 i gripem :) problem nie taki trywialny bo taki 50 1.2 jak walnął popychaczem to aż stukało :)
A tu zdjęcie z przed wczoraj na 24mm
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ma ktoś z Warszawy lub okolic to szkiełko i dałby trochę popstrykać z nim?
Głównie chodzi mi o bokeh. Mam tamrona 28-75/2.8 i jest świetny, wiem już że pentax jest lepszy pod światło, pewnie na pełnej dziurze i ogólnie powinien w większości aspektów być lepszy.
Tamron jak na zooma ma super bokeh, chciałbym porównać oba obiektywy
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
FraZa, dfa ma ładniejszy bokeh
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
irek83 napisał/a:
FraZa, dfa ma ładniejszy bokeh

DFA ma frezowane soczewki asferyczne co wychodzi na bokehu przy ostrym świetle jako oniony. tak to rozmycie w miarę nie przeszkadza :)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Czyli jedyna przewaga tamrona to 70-75 mm :)
btw - tamron ma super bokeh, czasami powala jak stałka, chętnie bym porównał oba bo aż ciężko sobie wyobrazić że może być lepiej
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
FraZa, w pierwszym poście masz link to sobie zobacz jak wygląda bokeh. Porównania nie robiłem pomiędzy tamronem a dfa, ale z tego co pamiętam to ten z dfa bardziej mi się podobał.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Śliczniutki :)
Po prostu tamron jest za dobry (kupiłem używany jak nowy za 800 zł) żeby go z czystym sercem wymieniać na 5500 zł. Ale i tak niebawem pewnie tak zrobię
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
E tam, jak się przesiadałem z DA 17-70 na Sigmę 17-50, to byłem bardzo zadowolony ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, nowe zumy dla K-1 są bardzo fajne. Miałem przyjemność używać ich wszystkich, szczerze nie ma się do czego przyczepić. Bardzo dobre produkty, zresztą chyba jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na którykolwiek narzekał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach