Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 037
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc037.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 30.09.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc037_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc037_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc037_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - rc037_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(dajcie w nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu
Mark Twain


Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc037.html

1. Adam Slawomir


2. Bronek


3. Ijon


4. Macioh


5. Mariw


6. Matewka


7. Michal K
Otwarcie w PS2
Ustalenie temp barwowej na 50000
Tint +6
Exposure +0,5
Shadows 0
Brightness +33
Contrast +46
Saturation +22
Lekkie suwaczkowanie Red Green Yellow w Color balance.


8. Mumonzan
ACDSee Pro 8.1
Poprawa "levels", zabawa suwakami RGB, max. 2 minuty.


9. Rafalf
Mamy w koncu jesien, wiec poszedlem troche w te strone...
Wolane w Silkypix:
Exposure +1/3
WB 6000k
Noise reduction minimalne.
Potem postprocessing w PS:
- dodalem troche zielonego i czerwonego w ch mixer
- dopasowalem poziomy dla ladniejszego oddania kolorow i kontrastu


10. Tapirek
LightZone 2.4 Linux jak poprzednio.
Korekcja kolorów żeby wydobyć zieleń + dwa razy tonemapping żeby wyciągnąć szczegóły z cieni.


11. Valdis62


12. Zorzyk
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
ooooooo problemy techniczne - mój RAW nie doleciał :-/

Michal K wygrywa za te ciepłe zdjęcie w ten zimny dzień! :-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Nie zdążyłem wysłać tym razem, zrobiłem 2 wersje jedna z ciemnym niebem a drugą zbliżoną nieco do pracy Bronka.
Na niego właśnie głosuję.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
a mi się szczególnie podoba Zorzyk'a :-)
 

smiechoo  Dołączył: 31 Mar 2007
Jak dla mnie najlepszy jest Tapirek - bardzo mi odpowiada estetyka tego zdjęcia - spokój i przygaszone barwy - gratuluję!

Próbowałem wczoraj walczyć z tym zdjęciem, ale mnie pokonało. Efekt nie odpowiadał moim oczekiwaniom, a rano trzeba iść do pracy :-(
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Dla mnie wersja Zorzyka najlepsza.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
smiechoo napisał/a:
Jak dla mnie najlepszy jest Tapirek - bardzo mi odpowiada estetyka tego zdjęcia - spokój i przygaszone barwy - gratuluję!


Dzięki :)

Dla mnie faworyt to praca Zorzyka
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Za każdym razem gdy oglądam zdjęcia w RAW Challenge, a w tej edycji widać to bardzo dobitnie. zastanawiam się jak to wygląda na prawdę tzn które zdjęcie jest najbliższe temu co widział fotograf. Czasem jest to ciekawe a czasem denerwuje. Obróbka zdjęcia czasem sprawia, że nawet mimo braku intencji fotografa zdjęcie przedstawia „inna” rzeczywistość.

IMHO w tej edycji podoba mi się więcej niż jedna praca i różne zdjęcia prezentują się dla mnie równie wiarygodnie i naturalnie mimo odmiennej kolorystyki.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
wg mnie najlepsza jest praca tapirka. wystarczająco ostra trawka na pierwszym planie, estetyczna mgiełka i realistyczne odcienie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
awakqwq napisał/a:
Za każdym razem gdy oglądam zdjęcia w RAW Challenge, a w tej edycji widać to bardzo dobitnie. zastanawiam się jak to wygląda na prawdę tzn które zdjęcie jest najbliższe temu co widział fotograf. Czasem jest to ciekawe a czasem denerwuje. Obróbka zdjęcia czasem sprawia, że nawet mimo braku intencji fotografa zdjęcie przedstawia „inna” rzeczywistość.

IMHO w tej edycji podoba mi się więcej niż jedna praca i różne zdjęcia prezentują się dla mnie równie wiarygodnie i naturalnie mimo odmiennej kolorystyki.


No w tym przypadku jest dokładnie jak piszesz.
Miałem dylemat czy niebo ma być ciemne z powodu księżyca z kolei ta mgiełka jak o poranku więc bez wiedzy jak było naprawdę różne rzeczy można stworzyć.
Dlatego nic nie wysłałem :)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ja założyłem, być może błędnie (mimo daty z EXIFa), że jest to poranek. I drugie założenie jakie przyjąłem to takie, że słońce jeszcze nie wstało. Więc kolory zimne. Ale, tak jak mówicie, interpretacji może być tyle ile ludzi..
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Tapirek pokonal Żorża (2. miejsce) :shock:

Cholera, a juz myslalem, ze nie ma po co zagladac do watkow RC, bo i tak Zorzyk wygrywa zawsze :mrgreen: :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pora się odezwać: uznałem, że jest poranek, ale słońce już dobrze nad horyzontem (poświata z prawej), więc jest jasno (subiektywnie), więc widać szczegóły zarośli i lasu na horyzoncie. To w temacie: co "autor" chciał przez to powiedzieć... ;-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Hmmm... przyznam się, że obrabiając zdjęcia korzystam często z niesamowitego pluginu o nazwie "Agnieszka 1.0" ;) Pani mojego serca siedzi czasem nade mną jak obrabiam zdjęcia i jak JEJ się nie podoba to nie ma dalszej dyskusji :evilsmile:

Takoż i tutaj jej głos w temacie tego chłodnego, mglistego poranka był znaczący i jak widać znowu miała rację :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
A ja uznałem że zdjęcie jest zaraz po zmierzchu, nawet nie sprawdzałem w danych EXIF :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach