tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
[tomos] Portretowo
witam,

na poczatek kilka widokow z mojego niedawnego pobytu w Szkocji, pentaxphotogallery panoram nie przyjmuje, to zamieszcze je tutaj ;)
na dobra sprawe sa to jednoczesnie moje pierwsze doswiadczenia z fotografia 'landskejpowa'.

no to :-B i jedziemy :)

1. The Three Sisters


2. Glencoe


3. blizej nieokreslone miejsce ;D


4. Loch Katrine


5. Loch Ness


i 2 miasta:

6. Inverness


7. Edynburg


z racji, ze niewiele sie w tych 700pix miesci daje link do albumu z tymi samymi panoramami w rozdzielczosci 1580 x XXX - CLICK

opinie, komentarze mile widziane :)

pozdrawiam

 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Halo! Tam na parterze, widział ktoś moją szczękę? :)
Co tu dużo gadać, robią wrażenie, no może za wyjątkiem Edynburga, który znam od ładniejszej strony niż blokowisko na pierwszym planie :)
3 jest MZ genialna.
2 też bardzo dobra.
Loch Ness zyskałby bardzo na rozjaśnieniu, zwłaszcza lewego brzegu.
1, 4 i 6 też fajne, ale nie rzucają na kolana aż tak jak 3 i 2 - zabrakło tego niesamowitego światła.
Wszystkie zyskałyby, gdybyś wyciął tą grubą czarną ramkę.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Fajne panoramki ;-) Tak na pierwszy rzut oka to 5. Loch Ness sie wylewa :-P troszke krzywe jest wypadalo by wyprostowac lekko. Poza tym malowniczo.

Pozdrawiam
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Idolem od szkockich krajobrazów był dla mnie zawsze Piotr Czechowski, długo jego zdjęcie gościło na moim pulpicie, ale muszę przyznać, że Twoje prace są także bardzo dobre i staranne.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
no coz, rispekt ! ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ja dałabym plusa za ślad potwora na wodzie - prawa połowa kadru zdjęcia 5.Loch Ness. ;-)
A poważnie, to naprawdę super!
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Łooochoo choo zawsze chcialem pofocic w Szkoci ta zielen mnie przeraza ;d
Moim zdaniem fotka 3 jest naj! lecz inne daleko nie odstaja.

Podziwiam.
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Chyba nic nowego nie dodam do wątku poza głębokim westchnięciem z podziwu. Po prostu zapiera dech...

Pozdrawiam
b.
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
g70104sm, probowalem cos z robic z ta lewa strona ale dziwnie to ostatecznie wygladalo (choc ta wersja, ktora zamiescilem i tak jest po delikatnym rozjasnieniu). myslalem nad pseudo-hdr, ale potrzebowalbym programu do laczenia panoram, ktory identycznie polaczy jasna i ciemna wersje.. nie wiem, czy Hugin tak potrafi?
ramka - kwestia gustu, imho panoramy lyso wygladaja bez tego ;)

yourNIGHTMARE, nie jest krzywe. brzeg po lewej jest po prostu blizej ;)

vesper, widzialem jego prace, mistrzowski poziom... ja niestety nie mialem zbyt wiele czasu na samo zwiedzanie Szkocji, ale mam nadzieje, ze jeszcze kiedys tam wroce.. bo jest po co :)

Iza, potwor pojawil sie pozniej, z cala rodzinka nawet ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Najbardziej podoba mi się 3. Pozostałe panoramki również super. Widoki miast mniej do mnie przemawiają, ale ja jestem "góral" z zamiłowania. Gratulacje.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
"Mata hari rwał twoja mać", śliczności, naprawdę szok widoczki
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Panoramki pierwsza klasa, tylko pozazdrościć.
P.S.tomos, a czym je kleiłeś?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Mi się najbardziej podoba nr 3.
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
dzieki wszystkim za komentarze.

tomecki, Hugin'em, a do niego autopano-SIFT (automatycznie wyszukuje wspolne punkty na zdjeciach).
musze sie jeszcze pobawic tym programem, byc moze uda sie jeszcze uratowac Loch Ness ;)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Świetne ujęcia i jeszcze lepsza jakość - nie widać pojedynczych kadrów nawet w zbliżeniach, a to świadczy o dobrym wykonaniu.
Robiłeś pionowymi czy poziomymi kadrami? no i kitem? jeżeli tak to dobry jest ten kit.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Bardzo ładne!
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Jak dla mnie 6 najlepsze :-) Moze monitor mam źle skalibrowany, ale jakieś takie przydymione mi się te na łoni natury wydaja :-D
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
seele, wszystkie zrobione z uzyciem kitowego 18-55. co do kadrow, to w przypadku 2 i 3 byly chyba pionowe, reszta poziome. jeszcze taka ciekawostke moge dodac, ze wszystkie byly robione z reki, bo na wycieczke zabralem statyw ale mocowanie do aparatu zostalo w domu :P

kosafwc, chyba wszystkie sa nieco 'przydymione' (gradientami) ;)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Chyle czolo... ;-)

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bardzo fajne zdjecia...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach