Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mikro 4/3
w sumie to juz nie wiem gdzie tak serio zapytać

czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy obiektywy mikro 4/3 wszystkie pasuja do wszystkich aparatów mikro 4/3 ?
czy w zależności od producenta

np jezeli kupie olympusa do podepnę (i bedzie działał) obiektyw od panasonica - czy jednak tylko obiektywy Olympusa?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Wolę się upewnić.

Pytasz serio?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale serio
duzo ostatnio się nasłuchałem ale jakos nie bardzo zauważyłem aby aparaty miały inne obiektywy - a jakos nie mogę doszukać się konkretnej informacji
no wolałem zapytać

z lustrzankami wszystko jasne dana firma - dane mocowanie.
a mikro 4/3 - wszystkie zawsze jako te same ale - nigdzie nie udało mi się zauwazyć aby ktoś robił focie aparatem firmy X a obiektyw miał firmy Y

no może jakoś źle patrze.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Pasują tak samo jak obiektywy Sigmy czy Tamrona do Pentaksa. Popatrz sobie np. na testy obiektywów na pewnych nielubianym portalu. Często szkła Panasonika są testowane na Olku. Mogą nie działać jakieś super funkcje, ale szkło podepniesz. http://tiny.pl/g2t6g
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Dzięki
super funkcje (to chyba nie bardzo wiem jakie) ale oki rozumiem.

no wątpliwości są bo Sigmy czy Tamrony podepniesz do wszystkich i N i C i P zależy jakie mocowanie sobie wymyślą a tu bezlusterkowce są różnych firm niby wszystko tak samo a jednak pewne różnice są.
troche zgłupiałem.
a brakuje mi własnie aparatu w kieszeń K70 niestety nie mieści się w kieszeń.
:)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Np. DFD panasonikowe .
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Albo manualne ostrzenie w przypadku braku pierścienia ostrości. O ile wiem, m43 nie przewidział takiego przypadku i jak podepniesz Panasa 12-32 (który nie ma pierścienia ostrości) do Olka, to nie ma możliwości ręcznej ostrości. Tak przynajmniej pisali w komentarzach do tego szkła. Jeśli pisali błędnie, to może ktoś zdementuje.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sprawdzimy jutro ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Rivelv napisał/a:
z lustrzankami wszystko jasne dana firma - dane mocowanie.
a mikro 4/3 - wszystkie zawsze jako te same ale - nigdzie nie udało mi się zauwazyć aby ktoś robił focie aparatem firmy X a obiektyw miał firmy Y

no może jakoś źle patrze.


Bez przeszkód korzystam z zestawu Olympus em-5 + Panasonic Lumix 1.4/25. Różnice o ile mi wiadomo sprowadzają się głównie do korekty szkiel przez puszkę przy jpg

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach