Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
drimik napisał/a:

W przypadku K-70 zobaczyła w porównaniu z K-x że ma tą samą liczbę Number of Focus points = 11. Ma już dość mojego marudzenia na AF i sama mnie namawia na droższe body :)

Trzeba przyznać że K3 jest dużo lepiej wykonany i robi wrażenie jak się go porównuje z K-70. Z pewnością jest cięższy (zwłaszcza od obecnego k-x) ale jako że dłonie mam duże to bardzo dobrze leży.


troszkę zwątpiłem ale jak sie ma ilość punktów ostrzenia do szybkości ostrzenia? - ktoś może mi to wytłumaczyć?

K-x nie miałem
ale pamiętam K200D, puźniej K30 i teraz K70 - i z tym autofocusem jest coraz lepiej (szybkością, i dokładnością)
a ilość punktów - no cóż zwykle używam jednego - tego pośrodku

a KP - no wzdycham na razie tylko jakoś tak zdalnie bo nie mam gdzie go pomacać (zapomniałem to trudne słówko :) )
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Rivelv napisał/a:
troszkę zwątpiłem ale jak sie ma ilość punktów ostrzenia do szybkości ostrzenia? - ktoś może mi to wytłumaczyć?


W tym przypadku nie ma to znaczenia ;) Ważne że negocjacje poszły w dobrą stronę ;)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
drimik napisał/a:
Rivelv napisał/a:
troszkę zwątpiłem ale jak sie ma ilość punktów ostrzenia do szybkości ostrzenia? - ktoś może mi to wytłumaczyć?


W tym przypadku nie ma to znaczenia ;) Ważne że negocjacje poszły w dobrą stronę ;)


OK chyba rozumiem :)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Miałem kx (upadł i przestał działać, a naprawa zbyt droga), kupiłem k3II, potem dokupiłem s17-50. Potem dokupiłem s10-20 i to szkło jest teraz częściej zapięte. Choć ja generalnie góry, trochę okolic pod obiektyw szukam. Jeszcze mam w planach t70-200. Mam P55-300 i dla mnie jest średni (jeden z nielicznych narzekam, ale mam najsłabszą wersję). Kx oddałbym synowi, a jak nie...to sprzedać.
Różnica AF między kx a k3II mega. Choć zanim uzbierałem na nowy aparat, to używałem k200d.
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Dzięki potraff.
Dawno temu kupowałeś k3II? Rozważałeś KP o ile był wtedy dostępny?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
drimik - AF w K-70 to moduł z K-5II (SAFOX X) i silnik z K-3 - poza ilością punktów nie ma nic wspólnego z K-x :-P
Posiadanie S17-50 oraz P18-135 czy 16-85 nie ma IMO sensu... Jeśli chodzi o coś dłuższego, to nawet stary F70-210 będzie dużo lepszy w porównaniu do P50-200
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
O ile mogę wypowiedzieć się w swoim temacie to w skrócie napiszę, że przeskok z K-x na K5II jest olbrzymi. Cieszę się, że na K-x zaczynałem swoją przygodę z fotografią bo to naprawdę udany aparat ale dopiero teraz mogę docenić szybkość AF i wiele innych rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Choć mało pstrykam to muszę przyznać, że K5II przypadł mi do gustu i jak zacznę wykorzystywać jego możliwości choćby w połowie to będę szczęśliwy. Polecam.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
drimik, kupowałem w grudniu 2016. Najpierw chciałem od razu coś kupić, tu oglądałem k30/k50 (nie wiem którego, nie pamiętam), potem kolega pożyczył wspomnianego k200d, więc się szykowałem na k70, ale cena niewiele większa k3II spowodowała, że ten aparat wybrałem. Jako, że moje zainteresowania, jak już wspomniałem, to "pejzaż" to wybrałem GPS od lampy. Kp pojawił się chyba w lutym 2017 (albo wieści o nim), w pierwszym momencie miałem nerwa, że poczekałem, ale pierwsza cena jaka była, spowodowała, że zaraz po jej poznaniu przestałem się tym aparatem interesować :mrgreen:
mój awatar to właśnie kx zaraz po upadku, z urwanym kitem :mrgreen:
W sumie, gdyby k5II był wtedy do kupienia jako nowy, to jego bym wybrał, bo chciałem aparat nowy. Dziś jednak jestem zadowolony z k3II.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
drimik napisał/a:
KP z uwagi na fakt że poszaleli z uchwytem na palce i prawie go tam nie ma. Też miałem odczucia że nie jestem pewien mojego chwytu ręki na tym body (18-135 było podpięte). A co przy cięższym obiektywie lub dłuższym użytkowaniu
KP +70-200/2.8 + spacer w plenerze i nie widzę problemu z uchwytem. To kwestia preferencji, przyzwyczajeń, wielkości dłoni i marudzenie - każdy znajdzie swoje wytłumaczenie.
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Od momentu mojego pierwszego tu wpisu naczytałem się sporo o KP na stronach/forach krajowych i zagranicznych. Spodobały mi się jego parametry i fakt że dużo młodszy od K3ii. Jego kupno w tym momencie dało by mi poczucie że mam coś świeżego i że tak szybko nie zostanie przeskoczone przez nowsze modele. W tym duchu odwiedziłem dziś ponownie warszawskie Blue City. Zamontowałem do KP największego gripa i przez dość długi czas macałem na przemian KP z K3ii, próbując się przekonać do KP... i nie mogłem :(
Nie wiem co z moimi rękami jest nie tak ale na gripie mieściły się tylko 2 palce. Kciuk z braku miejsca zwisał nie dając podparcia. Nie będąc pewnym chwytu podświadomie mocniej ściskałem kciuk z tyłu body i dwa palce na gripie co po kilku minutach powodowało zmęczenie. Zgadzam się że może przy 70-200 można trzymać za obiektyw ale takowego nie mam a przy 35 2.4 i innych bardziej płaskich nie ma za co złapać.

[ Dodano: 2018-06-13, 14:25 ]
Sigma 17-50 zamówiona.

Gryzę się jeszcze z tematem body.... (poczekać, K3ii - warto zainwestowac jako w body na lata? ~3500, KP - fajny ale jakoś nie wiem ~3730)
Co do dłuższych szkieł szkoda że ta s50-150 już nie produkowana na Pentaxa i faktycznie prawie jej nigdzie nie widać.
P 50-135 do kupienia nowe za 4k...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
drimik napisał/a:
Nie wiem co z moimi rękami jest nie tak ale na gripie mieściły się tylko 2 palce.

To faktycznie jakieś wielkie te łapska masz... Moje małe też nie są (oktawę na fortepianie spokojnie łapię) ale z KP problemu żadnego nie miałem , a właściwie to z żadnym korpusem Pentaxa... Jakoś w ogóle nie zwracam uwagi na uchwyt - wszystkie są dla mnie wygodne , nawet ten mały z KP. Jakoś tak łapki mi się same układają? Fakt że kiedyś uczyłem się na Zenicie E - który z ergonomią nie miał nic wspólnego... :mrgreen:
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
MAX581 napisał/a:
To faktycznie jakieś wielkie te łapska masz... Moje małe też nie są (oktawę na fortepianie spokojnie łapię)


Sprawdziłem organoleptycznie i maksymalny zasięg to oktawa + 3 białe klawisze. Gram komfortowo oktawa + 2 białe ;-)

[ Dodano: 2018-07-12, 20:48 ]
Zamówiłem KP :shock: :roll: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach