Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nikon Z6, Z7
Nikon pokazał dziś swoje nowe aparaty: Z6 i Z7. Być może to początek końca lustrzanek (w tym roku premierę podobnego sprzętu zapowiada Canon).
Na razie może części intymnych nie urywa, ale wraz z premierą nowych szkieł (24-70/3, 50/1.8, 35/1.8) tworzy już dla wielu wystarczający system. Na przeszkodzie może jedynie stać dosyć wysoka cena:
Nikon UK:
Z 7 Body £3,399.00
Z 7 + NIKKOR Z 24-70mm f/4 S £3,999.00
Mount Adapter FTZ £269.00
Z 6 Body £2,099.00
NIKKOR Z 24-70mm f4 S £999.00
NIKKOR Z 35mm f1.8 S £849.00
NIKKOR Z 50mm f1.8 S £599.00

I nagle tak jakoś nasz D FA 50/1.4 nie wydaje się już absurdalnie drogi...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Są też ceny body w złotówkach
Cytat

Nikon Z7
Zestaw Nikon Z7 + 24-70 mm f/4 - 18 999 zł
Zestaw Nikon Z7 + adapter FTZ - 16 999 zł
Zestaw Nikon Z7 + 24-70 mm f/4 + adapter FTZ - 19 999 zł
Nikon Z6
Zestaw Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 - 12 999 zł
Zestaw Nikon Z6 + adapter FTZ - 9 999 zł
Zestaw Nikon Z6 + 24-70 mm f/4 + adapter FTZ - 13 999 zł



Ceny stałek które wrzuciłeś rzeczywiście spore.

Tak sobie myślę, czy ten kierunek body bezlustrowe + adapter dla starych szkieł i premiery nowych to nie jest ten kierunek w który powinien wejść Pentax z k-1...

Ale to temat na dyskusję przy soku malinowym (szkoda że nie ma gdzie się spotkać...)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Być może to początek końca lustrzanek

Może po prostu chcą powalczyć z Sony. Najbardziej mi się podoba górny wyświetlacz wyjęty wprost z Sigmy SD Quattro.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Michu napisał/a:
Być może to początek końca lustrzanek (w tym roku premierę podobnego sprzętu zapowiada Canon).
Zgon lustrzanek wieszczono już kilkukrotnie - ale faktycznie, jak ktoś ma 3/4 tego rynku, to jego głos może być decydujący (mam na myśli C i N łącznie). Kto by pozostał poza Pentaksem? Hasselblad i PhaseOne? Sonego nie liczę. Zarzekali się niedawno, że bagnet "A" nadal żyje, ale patrząc na nowe A7 i A9 słabo to widzę...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nieee no, ceny mikro. Zabawki dla złotej młodzieży reżimu Margeli. Akcesoria do tego będą za grosze, jakieś 2 - 3 tys. zł za adapter i tysiąc za dekielek.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Adapter 1kPLN.

Czym to się różni od aktualnych cen w Pentaxie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Poza tym Z7 jest tak brzydki jak hybrydy sprzed 10 lat. Wzorniczy wypadek. On nie jest prosty - on jest prostacki.

Ciekawe co na to powiedzą maruderzy, którzy smęcili, że FF od P to droga puszka...

[ Dodano: 2018-08-23, 17:21 ]
opiszon napisał/a:
Adapter 1kPLN.

Czym to się różni od aktualnych cen w Pentaxie?
adapter niczym, korpus już bardzo. I nawet się przejrzeć nie można, ani umalować...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nowy Nikon jest drogi. Pentax jest drogi.
Po prostu tanio już było i myślę że to akurat żaden argument.
Dodatkowo jest też podatek od nowości.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
Nowy Nikon jest drogi. Pentax jest drogi.
Po prostu tanio już było i myślę że to akurat żaden argument.
Dodatkowo jest też podatek od nowości.
w cenie Hassela można było kupić 2 do 3 sztuk 645d. W zależności od terminu.

W cenie bezlustra N można kupić 2,5 fullfrejma P.

Dla mnie P jest drogi, ale to co robi Nikon od momentu 850 zakrawa na szaleństwo.
Nie, nic nie usprawiedliwia takiej ceny: ani jakość, ani marka. Widać jest na świecie sporo bogatych klientów. Widać też, ze PL jest daleko od światowego poziomu siły nabywczej.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Wliczając podatek od nowości, ceny są porównywalne z konkurencją. Tragedii nie widzę (nie żeby mnie było stać 8-) ).

Solidnym kiksem jest brak podwójnego slotu na karty pamięci w Z7. :?: Większość pozostałych niedoróbek można skorygować w aktualizacjach FW.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Wzorniczy wypadek.
Wzorniczy wypadek, to był nasz K01. Owszem, mi nie podoba się Z6/7, ale czytując opinie osób, które miały już w ręku te korpusy, to ergonomicznie jest bardzo dobrze.
To początek nowego systemu, więc nie ma co tymczasem psioczyć - pamiętam, jak wieszano psy na starcie Fuji X, czy Sony A. Ceny w sumie adekwatne do konkurencji Sony. Dodajmy do tego podatek od nowości. Jeżeli adapter na bagnet F będzie działał bezproblemowo, to na dzieńdobry jest wszystko, co być powinno. Mam nadzieję, że Pentax pójdzie tą samą drogą (choć szkoda, że nie uczynił już tego od 645D i K-1).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pentaks świadomie przespał bezlusterkowce brandzlując się swoim Q.
Nie wiem czy teraz ma co nadganiać. Została przepaść i z każdym dniem jest większa.

K-01 był przynajmniej uzasadnionym dziwactwem, bo za jego brzydotą stało nazwisko znanego projektanta. Zresztą cała promocja tego kaczątka odbywała się przez pryzmat (sic!) Marka Newsona. To coś jak wyborowa ogrzewająca się blaskiem Frank'a Gehry'ego, antyrowery Peugeot Philippe'a Starcka i warszawski, wykończony inaczej niż w projekcie, żagiel Daniela Libeskinda.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Re: Nikon Z6, Z7
Michu napisał/a:
Nikon pokazał dziś swoje nowe aparaty: Z6 i Z7. Być może to początek końca lustrzanek (w tym roku premierę podobnego sprzętu zapowiada Canon).
Na razie może części intymnych nie urywa, ale wraz z premierą nowych szkieł (24-70/3, 50/1.8, 35/1.8) tworzy już dla wielu wystarczający system. i...

Jeśli to agonia lustrzanek, to będzie trwała baaardzo długo, bo szła natywne w komplecie to będą tak za 10 lat, nie wcześniej.
Ale ... ciekawe jak to zadziała z adapterem. Podobno "normalnie". Więc w sumie nadal mozna kupować szkła do lustrzanek, przesiąść się "miękko", tzn stopniowo. Niezły ruch. Wilk syty i owca cała.

tref napisał/a:
Dla mnie P jest drogi, ale to co robi Nikon od momentu 850 zakrawa na szaleństwo.
Nie, nic nie usprawiedliwia takiej ceny: ani jakość, ani marka. Widać jest na świecie sporo bogatych klientów. Widać też, ze PL jest daleko od światowego poziomu siły nabywczej.
Nikon miał/ma body droższe od D850. Jest całkiem sporo szkieł droższych od tego body.
Jako narzędzia pracy to nie jest jakość ekstremalnie drogo. Wyposażenie serwisu samochodowego dajmy na to jest droższe ;)
Pentax 645 tez nie jest tani. Ludzie mają kasę. Niektórzy oczywiście.

Michu napisał/a:
To początek nowego systemu, więc nie ma co tymczasem psioczyć -
Ceny w sumie adekwatne do konkurencji Sony. Dodajmy do tego podatek od nowości. Jeżeli adapter na bagnet F będzie działał bezproblemowo, to na dzieńdobry jest wszystko, co być powinno.
Michu, co ty tak dobrze o Nikonie, czy ty mnie lubisz czy co? ;)

Wzorniczo mi sie to nie podoba, ergonomia - połowę guzików wcięło. Wszystko na LCD. Ja bym wolał guziki po lewej stronie LCD.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jacek_Z napisał/a:
Jako narzędzia pracy to nie jest jakość ekstremalnie drogo. Wyposażenie serwisu samochodowego dajmy na to jest droższe ;)
czy każdy fotograf potrzebuje do wykonywania pracy własnego choć jednego korpusu aparatu? Tak. Obiektywy może wypożyczać.

Czy każdy mechanik samochodowy musi sfinansować posiadanie własnego, wyposażonego warsztatu? Nie, zwykle pracują u kogoś, a w swoim garażu dorabiają nas podstawowych usługach.

Widzę różnicę, wiec porównanie niezbyt trafione :mrgreen:


Jednocześnie widać, ze to bezlustro jest pozycjonowane jako profi lub dla bogatych. Nie mam nic przeciwko - po prostu stwierdzam, ze jest to cena absurdalna dla normalnych klientów.

Niedawno N stał nad przepaścią. Jeśli z badań rynku wyszło, ze uratować firmę może drogi produkt z ryzykownej linii (nikon 1 zaliczyl porażkę, a kosztował ułamek) to świat jest bardzo konsumpcyjnie nastawiony. Z ciekawością popatrzę, czy Z6/Z7 to będą ciepłe bułeczki, czy złogi magazynowe. Choć pewnie gra polega na odświeżeniu za rok tych korpusów, a potem za rok, za rok - żeby się coś nowego działo i propaganda działała.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref napisał/a:
Obiektywu może wypożyczać.
tref napisał/a:
zwykle pracują u kogoś, a w swoim garażu dorabiają
Tref, zauważ, że te obiektywy i warsztaty jednak kogoś kosztowały sporo kasy, która musi się zwrócić - i zawsze płaci za to klient.

[ Dodano: 2018-08-24, 09:37 ]
tref napisał/a:
pozycjonowane
Słowo klucz. Jaki problem dla Pentaksa, żeby tanio wypuścić amatorską lustrzankę z jakąś podstarzałą matrycą FF? Ano pozycjonowanie właśnie!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jacek_Z napisał/a:
Jeśli to agonia lustrzanek, to będzie trwała baaardzo długo,
Oczywiście, że będzie trwała bardzo długo (świadczy o tym chociażby wczorajsza premiera Nikkora 500/5.6 z soczewką Fresnela) - chociażby ze względu na szklarnię, sprzęt w agencjach czy mentalne nastawienie (luszczanka=profi). 10 lat temu E-system (4/3) przeszedł na m4/3. Fakt, że mieli nieporównywalnie mniejsze zaplecze, mniej użytkowników, sprzętu, ale dziś już prawie nikt nie pamięta o tamtych lustrzankach. Fuji zajęło to jeszcze mniej czasu (przypominam, że Fufu oferowało lustra w oparciu o bagnet F Nikona), podobnie Sony. Nikon nie jest może tak zdesperowany, ale wydaje mi się, że za 3-4 lata rynek foto będzie wyglądał już zupełnie inaczej. Do tej pory w konfrontacji lustrzanki-bezlusterkowce brakowało wyraźnego sygnału do rozpoczęcia zmian (podobnie jak z filmowaniem i Canonem 5DMkII). I Nikon właśnie powiedział "start".
Jacek_Z napisał/a:
Michu, co ty tak dobrze o Nikonie, czy ty mnie lubisz czy co?
Zawsze Cię lubiłem.

A co analogii samochodowo-warsztatowych, to do mnie bardziej przemawia ta z poziomkami - też nie są niebieskie, a jednak nie noszą beretów jak kajaki.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
tref napisał/a:
Jacek_Z napisał/a:
Jako narzędzia pracy to nie jest jakość ekstremalnie drogo. Wyposażenie serwisu samochodowego dajmy na to jest droższe ;)
czy każdy fotograf potrzebuję do wykonywania pracy własnego choć jednego korpusu aparatu? Tak. Obiektywu może wypożyczać.

Czy każdy mechanik samochodowy musi sfinansować posiadanie własnego, wyposażonego warsztatu? Nie, zwykle pracują u kogoś, a w swoim garażu dorabiają nas podstawowych usługach.

Widzę różnicę, wiec porównanie niezbyt trafione :mrgreen: .
Patrz albo z pozycji właściciela, albo z pozycji pracownika, nie mieszaj :)
Można być zatrudnionym w zakładzie foto i nie mieć własnego aparatu. Albo mieć sprzęt z gazety w jakiej sie pracuje (to już coraz rzadziej).

Michu napisał/a:
wydaje mi się, że za 3-4 lata rynek foto będzie wyglądał już zupełnie inaczej. Do tej pory w konfrontacji lustrzanki-bezlusterkowce brakowało wyraźnego sygnału do rozpoczęcia zmian (podobnie jak z filmowaniem i Canonem 5DMkII). I Nikon właśnie powiedział "start".i

Fakt, bo Canon zaraz też ruszy temat ML. W sumie to producenci się cieszą z nowego impulsu, tylko że C i N mają dylemat czy nie zarżną lustrzanek. Ale jesli Nikon zaproponował takie łagodne przejście (optyka z adapterem w pełni funkcjonalnym) to to ma sens. Pierw przejdą semipro, ale z czasem będzie jakis tani Z3 i Z z matrycą DX i wtedy będzie też cos taniego bezlusterkowego i dla tych co chcą wydać na przykład 4 tys. Sony sprzedaje nadal A7 mk1 i wejście w system ma tanie. Na taniość (body bezlustra) u Nikona trzeba poczekać ze 4 lata.

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na mapie nowych szkieł do tego systemu na 2019 rok przewidziano noct 58/0,95. Ciekaw jestem ceny. Na pewno zwali z nóg.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
M.K napisał/a:
Na mapie nowych szkieł do tego systemu na 2019 rok przewidziano noct 58/0,95. Ciekaw jestem ceny. Na pewno zwali z nóg.
Ponoć okolice 6000$... http://www.nikoneye.com/n...ost-about-6000/
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
O kurtka!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach