Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
[Marooned] Wielkie nadzieje
Witam w tym dziale :-)

Zebrałem w sobie siły Zen i jestem gotów na [ewentualne] wdeptanie w ziemię 8-)

Na początek ostatnia wyprawa w las - to nadal moje początki z lustrzanką i luksusem możliwości zmiany obiektywu :-)

Weltblick 300:
1)

Sigma 17-70:
2) 3) 4)

Huh.. no to pierwsze koty za płoty :-B

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Co mi tam, mogę zacząć ;-)
Pierwsze coś w sobie ma, ale jakoś, coś mi nie leży. Sam pomysł wydaje mi się interesujący, ale chyba "zbyt duża" nieostrość pierwszego planu troszkę przeszkadza.
Drugie jest miłe dla oka, choć ja bym bardziej przymknął przysłonę. Żeby złapać całego kwiatka w GO, a nie tylko górny płatek.
Trzecie jest jakieś nietakie. Nie wiadomo co to, nie wiadomo po co. Przynajmniej ja nie wiem. Nie przemawia do mnie. Nie.
Panning jest w sumie OK. Może bym przekadrował, żeby nie było takie centralne. Może czas dał kapkę krótszy, bo tło jest troszkę moim zdaniem zbyt poruszone. A przy okazji - dlaczego to zdjęcie robiłeś w trybie Av a nie priorytecie czasu? :shock:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Co do kwiatka.. uciekał bardzo na lekkim wietrze, za 5 razem chyba go upolowałem - fakt, na mniejszej dziurze nawet łatwiejsze by to było. Ciemno, stąd mała przysłona.

Ta kłódka.. próbowałem z niej zrobić ciut bardziej "mroczną" fotkę. Robiąc ją miałem w głowie widziane na plfoto podobne klimaty, ale nadal dużo do nauki photopainta mi zostaje, bo za wiele od oryginału odejść nie umiałem.

Trzecia fota.. idę sobie, dopiero co założyłem Sigmę (Av zostało z manualnego jeszcze), rozglądam się za ciekawym miejscem i nagle słyszę silnik, po 3s zza drzewa wyjeżdża quad - i tak dobrze, że zdążyłem kilka zdjęć zrobić :) A co do kadru - sporo odciąłem z prawej by quad nie uderzył zaraz w koniec zdjęcia. Może jeszcze więcej trzeba było odciąć.

Poza tym - jakoś w głowie mam wizję, że ważniejsze panować nad głębią, stąd preselekcja przysłony. I na zakończenie - było już ciemnawo, na ISO 400 .. 1600 najczęściej - stąd minimalna przysłona, by jak najmniej poruszonych zdjęć.

No ale wszystkie uwagi biorę do serca i nad nimi myślę - zatem wielkie dzięki!

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Marooned napisał/a:
No ale wszystkie uwagi biorę do serca i nad nimi myślę

WIesz, z tym braniem sobie do serca to nieprzesadzaj. Ja za wyrocznię robić nie mogę i nie mam zamiaru. Ja się nie znam, sam słabe fotki robię i w ogóle...
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Jak ja to widzę:
bramka w tle - dla mnie za mało kontrastowe (mdłe)
kwiatek - ładny, lubię kwiaty
jazda - dobre, może ciut na prawo w kadrze
kłódka - dla mnie bardzo, jej starość podkreślają zeschłe liście i pajęczyna
od czego przecie trzeba zacząć ....
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
1. jesli ta bramka (?) nie jest tematem zdjecia to mz przeszkadza tylko. i za ciasno nad nia
2. no kwiatek :-) w porzadku
3. niezle, ladne, najlepsze, podoba mi sie, moze wieksza GO by sie zdala, bo nie do konca wiem co jest ostre a co nie. miniaturka wyglada rewelacyjnie, powiekszenie juz ciut gorzej.
4. quad wyszedl fajnie, moze za mat'em: troche przekadrowac

tyle, bo pozno juz :-)

PS. numeruj prosze zdjecia - bedize latwiej sie odnosic, i wstawiaj moze o szerokosci 700pix... nie lubie klikac :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jakoś tak pomyślałem, że 700px to za mało.. w dodatku i tak trzeba kliknąć, bo phpBB zmniejsza ;)
Ale tym razem inny kadr, już 700px - czy tak lepiej?

5)
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ruch miodzio - ale ja mam chorobę lokomocyjną!!!
Chyba, że sam prowadzę, to nie :mrgreen:

Uwielbiam takie rozruszanie tła.

Pozdrawiam
b.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach