Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
RAW Therapee 5.6 wydany
wydany dnia 2019-04-20
RAW Therapee zapewnia wybór potężnych narzędzi, dzięki którym możesz ćwiczyć sztukę tworzenia surowych zdjęć. Pamiętaj, aby przeczytać RawPedia, aby zrozumieć, jak działa każde narzędzie, abyś mógł go w pełni wykorzystać. Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest artykuł „ Pierwsze kroki http://rawpedia.pixls.us/Getting_Started”.
Kliknij „Strona główna http://rawpedia.rawtherapee.com/Main_Page” w lewym górnym rogu po przeczytaniu tego artykułu, aby zobaczyć wszystkie inne artykuły.

Jeśli znajdziesz problem, nie zatrzymuj go dla siebie. Dowiedz się, jak napisać przydatne raporty o błędach http://rawpedia.pixls.us/...ul_bug_reports, aby rozwiązać problem.

Porozmawiaj z innymi użytkownikami i programistami na naszym wspólnym forum
https://discuss.pixls.us/c/software/rawtherapee.
Możesz także prowadzić czat na żywo za pomocą IRC http://rawpedia.rawtherapee.com/IRC - nie wymaga instalacji.
Ściągnij
• Instalator Windows jest dostępny na naszej stronie Pobieranie
https://rawtherapee.com/downloads.
• Obraz dysku macOS jest również dostępny na w/w stronie.
• Użytkownicy Linuksa mogą pobrać RawTherapee ze swoich menedżerów pakietów lub pobrać aplikację AppImage ze strony pobierania .

Wiadomości istotne dla fotografów
RawTherapee obsługuje większość formatów raw, w tym Pentax i Sony Pixel Shift, Canon Dual-Pixel oraz te z czujników Foveon i X-Trans. Jeśli zastanawiasz się, czy obsługuje on surowy format twojego aparatu, najpierw pobierz RawTherapee i spróbuj sam. Jeśli nieobsługiwany format nie jest obsługiwany, albo nie zostanie otwarty, albo podgląd na karcie Edytor będzie wyglądał na czarny, biały lub będzie miał silny odcień koloru - zwykle w kolorze magenta. W takim przypadku przeczytaj artykuł RawPedia „ Dodawanie obsługi nowych formatów raw”.

Aby efektywnie korzystać z RawTherapee, powinieneś wiedzieć, że:
• Możesz przewijać wszystkie panele za pomocą kółka myszy.
• Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę narzędzia, aby automatycznie rozwinąć go podczas zwijania wszystkich innych.
• Aby zmienić wartości suwaka lub listy rozwijanej za pomocą kółka przewijania myszy, przytrzymaj klawisz Shift. Dzięki temu można bezpiecznie przewijać panele bez przypadkowej zmiany suwaka lub innego ustawienia narzędzia.
• Wszystkie krzywe obsługują klawisze Shift i Ctrl podczas przeciągania punktu. Shift + przeciąganie powoduje, że punkt jest przyciągany do znaczącej osi (góra, dół, przekątna, inne), podczas gdy Ctrl + przeciąganie powoduje, że ruch myszy jest bardzo precyzyjny, co pozwala na precyzyjne pozycjonowanie punktów.
• Istnieje wiele skrótów klawiaturowych, dzięki którym praca z RawTherapee jest znacznie szybsza i zapewnia większą kontrolę. Upewnij się, że zapoznałeś się z nimi na stronie „ Skróty klawiaturowe ” RawPedia !
Nowe funkcje od 5.5:
• Obsługa Pseudo-HiDPI, dla gładkiego i ostrego interfejsu użytkownika bez względu na rozmiar ekranu. Tryb Pseudo-HiDPI jest domyślnie wyłączony, włącz go w Preferencje> Ogólne> Wygląd. Skalowanie w RawTherapee zależy od rozmiaru czcionki, DPI i skalowania wyświetlania. Podczas gdy skalowanie zostało przetestowane pod kątem poprawnego działania w systemach Windows, Linux i macOS, istnieją pewne tryby wyświetlania systemu MacOS, które są z nim niekompatybilne, w szczególności te tryby z rozszerzeniem „(HiDPI)” w ustawieniach ekranu MacOS. Niektóre wersje macOS (10.14. *) Wydają się nie wyświetlać żadnych trybów, w takim przypadku użytkownik musi spróbować.
• Możliwość przenoszenia narzędzi do nowej karty Ulubione .

• Profil przetwarzania „ Unclipped ”, aby ułatwić zapisywanie obrazu przy zachowaniu danych w całym zakresie tonalnym.
• Regulowane przez użytkownika ustawienia płytek na wątek w Preferencje> Wydajność dla użytkowników, którzy chcą znaleźć optymalne wartości dla swojego systemu. Domyślna wartość 2 płytek na wątek działa najlepiej ogólnie.
• Setki optymalizacji prędkości, poprawki błędów i ogólne ulepszenia.
RawTherapee i inne projekty open-source wymagają dostępu do przykładowych plików raw z różnych marek i modeli aparatów, aby poprawnie obsługiwać te formaty raw. Możesz pomóc, przesyłając surowe pliki do RPU: https://raw.pixls.us/

PS
usunięto problem otwierania RAW Therapee w Preferencje GIMP-a od tej wersji już nie ma problemu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach