PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KasiaMagda Fujinon 2.2 55
To nie jest drogi obiektyw. Poza bąbelkowym rozmyciem nie oferuje nic specjalnego. Na alle jest jeden po absurdalnej cenie...
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PiotrK., tylko bąbelki już mam :-D

Teraz zastanawiam się co wybrać czy Pentacona 2.8/100, czy PANCOLAR 1,8/50 JENA, są porównywalnie tanie. Chodziło by mi o takie zdjęcia prawie macro typu kropelki rosy, o jak najbliższą odległość ostrzenia kwiatka. Jaka jest różnica między tymi obiektywami ? Oglądałam zdjęcia w sieci, to obydwa mi sie podobają. Mogłabym kupić obydwa ;-) ale nie chcę, bo już za dużo tego. Diaplana oddałam i za niego któryś z nich.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
KasiaMagda napisał/a:
czytałam w necie artykuł o człowieku, który kupuje bardzo drogie obiektywy, a następnie je przerabia aby uzyskać różne efekty rozmycia. Czasem nie wie jak przeróbka się zakończy. Później fotografuje ludzi (portrety) na tle tego rozmycia. Nie pamiętam jak się nazywa i nie mogę znaleźć tego artykułu ale chyba jest to jakiś bakcyl, to przerabianie obiektywów


Obstawiam, że to może chodzić o The Bokeh Factory - Palecwnosie :)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KasiaMagda oba, ale w moim odczuciu z priorytetem Pancolar :)
Pancolar jest świetnym obiektywem z wielu powodów: rozdzielczość, plastyka, kontrast, minimalna odległość ostrzenia, głęboko cofnięta przednia soczewka w zasadzie pozwala używać bez osłony. Do tego jest lekki i ma duży kąt obrotu pierścienia ostrości - pozwala na łatwe precyzyjne ostrzenie. Po założeniu pierścienia fajne makro. Wiem że to zdjęcie na wady kompozycyjne, ale bardzo je lubię:
https://flic.kr/p/XnZ29D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
PiotrK., też tak myślę, że Pancolar także potwierdziłeś mi tylko.
Znalazłam nawet wzmiankę o nim w Wikipedi TU i na algierze jest ich dosyć dużo, znalazłam taki z powłokami MC tz. pisze na obiektywie MC, to chyba o to chodzi i bez zebry.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
KasiaMagda napisał/a:
też tak myślę, że Pancolar

I pomyśleć, że swego czasu posprzedawałem swoje Pancolary, Flektogony, Sonnary, Pentacony itp. by kupić swego pierwszego wymarzonego Pentaxa ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
KasiaMagda
Zebra wcale nie jest gorsza, mam obie wersje. Zebra gabarytowo jest mniejsza,) ale chyba cięższa od późniejszej wersji. Ponadto zebry do któregoś nr seryjnego (można znaleźć w internecie) są radioaktywne :)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
rychu, mam podobne podejście tz. pozbywam się rzeczy, które mnie już nie interesują (niech służą innym), a nabywam w miarę możliwości finansowych to co mnie kręci i służy realizacji jakiejś pasji albo przyczynia sie do mojego rozwoju. W ten sposób sprzedałam za pół ceny Samyanga, który mi po prostu leżał, nie żałuję.

PiotrK., dzięki :) Aż tak się nie znam, dlatego czasem pisze takie posty aby jak najwięcej się dowiedzieć. Jednak chyba z tą powłoką MC jest lepszy? Masz dwie wersje - i tak samo focą ? :-D
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
W moim przekonaniu tak, nie widzę różnicy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach