andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Przewóz sprzętu samolotem
Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem dotyczącym przewozu sprzętu foto samolotem.
Konkretnie chodzi mi o duże tele tamron 70-200 2,8
Czy można - a jeśli tak to jak? - czy jest sens? Czy w walizce, czy np. w bagażu podręcznym itd.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
andyspring, ile sztuk tego wieziesz? Jeżeli jeden, to bierz do podręcznego. Z rejestrowanym nikt się nie pitoli. Przeładowują jak ziemniaki w skupie.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Tylko w podręcznym. Jakoś 1,5 roku temu był szum w internetach jak babce Leice za grube tysiące $$$ potłukli w bagażu rejestrowanym.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja jakiś czas temu przewoziłem swoją sigmę (w bagażu podręcznym) , chcieli tylko żeby ją wyciągnąć z plecaka tak jak cały sprzęt elektroniczny). Nie było z tym problemu.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Sprzęt, na którym Ci zależy, zawsze bież w bagażu podręcznym. Z rejestrowanym się nie cackają podczas transportu i przeładunku, więc mogą coś uszkodzić. Co do problemów, to nigdy na lotniskach ich nie miałem, a zawsze mam 2-3 aparaty, kilka obiektywów i garść negatywów. Jedyne do czego trzeba się przyzwyczaić to to, że taki bagaż w 90% przypadków będzie przeszukiwany ręcznie, więc trzeba się wcześniej stawić na lotnisku, bo czasami to trochę czasu zabiera.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Ok. Dziękuję wszystkim. Wiem, że sprzęt foto, kamery itp. to bagaż podręczny. Chodziło mi konkretnie o tego tamrona. W podręcznym nie wolno przewozić rzeczy niebezpiecznych, butelek np. Przecież takim klocem można zrobić krzywdę... Dlatego miałem wątpliwości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Krzywdę możesz zrobić waląc kogoś bagażem podręcznym o limicie wagi, niezależnie co masz w środku.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Dlatego mówiłem o tej Sigmie , to też niezły kloc.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
andyspring, niczym się nie martw. Ja latam z 3-kilowym kanciastym laptopem i nie ma problemów ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach