Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
[Tomator] było - minęło - zostało ...
Pierwsze koty... :-)
W końcu po to to wklejam, cobyście mogli sobie (mi) pogadać... Gdybym wiedział, że to rewelka to bym gdzieś wystawiał w większym formacie ....

1) każdy chce spróbować


2) zakręcona zabawa


(uprzedzajac ew. pytania- wszystko jest analog, skan std. labowy, bez jakichkolwiek obróbek poza przeskalowaniem, kadr 100%)
P.

[ Dodano: 2007-10-18, 08:39 ]
jeśli dwa to mało - to po kawałku coś jeszcze podostawiam ... może ktoś cos napisze ...
3)


4)


5)


może ja jakiś nerwowy jestem.... albo mi sie nudzi.... ale na ponad 60 osób ani jednego słowa.... :-(
 

szela  Dołączył: 02 Lip 2007
nr 5 ... jak dla mnie ok .. ale mysle, ze w B&W bylo by lepsze z lekka :)
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzięki, szela za wpadnięcie :)
no to zrobiłem na Czb:
6)


i dołożyłem parę innych ... może ktoś jeszcze mnie wesprze poradą..
7)sjesta


8)


9)


(tylko wszystko, kurka, takie kaszowate wychodzi... :( )
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
7 i 9 fajne, ale wlasnie dlaczego taka kasza? Moze sprobuj poskanowac na czyms innym, to lepiej jakos bedzie. Chociaz przy B&W to mi nie przeszkada, kolorek to juz troche tak.

Pozdrawiam
b.
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzięki, bantu.
a dlaczego pozostałe sa złe? To nie jako pretensja tylko poszukiwanie odpowiedzi.
a skąd kasza? - skany są niestety labowe - 1840 na 1200coś (i już w przeglądaniu są średnie), jedynie przeskalowane do 700 px po dłuższym boku z kompresją 0. Nie mam pojęcia, jak je lepiej przygotować. A z kolei wrzucanie na bęben filmów to majątek... :(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tomator napisał/a:
jedynie przeskalowane do 700 px po dłuższym boku z kompresją 0. Nie mam pojęcia, jak je lepiej przygotować.
A czym skalujesz? Bo przy skalowaniu 'Cubic' w Gimpie taka kasza zwykle znika - wystarczy potem tylko lekko wyostrzyc.

dz.
 
Tomator  Dołączył: 30 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
Tomator napisał/a:
jedynie przeskalowane do 700 px po dłuższym boku z kompresją 0. Nie mam pojęcia, jak je lepiej przygotować.
A czym skalujesz? Bo przy skalowaniu 'Cubic' w Gimpie taka kasza zwykle znika - wystarczy potem tylko lekko wyostrzyc.

dz.

Jakoś nie mogę się do GIMPa przekonać - mam takie cudo jak Micrografx Publisher (Corel Photo coś tam). I tylko przeskalowuję, ale mam wrażenie, ze on od razu robi jakąś kompresję. Ew. rozjaśnianie czy BW to w picasie.

[ Dodano: 2007-10-22, 09:20 ]
dzerry napisał/a:
Tomator napisał/a:
jedynie przeskalowane do 700 px po dłuższym boku z kompresją 0. Nie mam pojęcia, jak je lepiej przygotować.
A czym skalujesz? Bo przy skalowaniu 'Cubic' w Gimpie taka kasza zwykle znika - wystarczy potem tylko lekko wyostrzyc.

dz.


Ok. Przerobiłem raz jeszcze w innym sofcie i podmieniłem....

[ Dodano: 2007-10-24, 11:19 ]
jeszcze numer 10) - bardzo poranne ...

i co zrobić, zeby usłyszeć np. to do dupy, tamto może być a reszta to porażka, a to i tamto w innym trzeba poprawić... ?

[ Dodano: 2008-03-20, 22:21 ]
[ Dodano: 2008-03-20, 22:13 ]
Dawno nic.... ale...
11.

Hanimex(M42) 20mm@2,8; FujiNPS 160@100
12.

Jupi 9. @2; Fuji NPS 160@100
13.

Tair 11a@2,8; FujiNPS 160@100

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach