foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Tamron SP AF 70-200mm f/2.8 Di LD Macro
Czy ma ktoś w okolicach Łodzi albo Warszawy w/w obiektyw żeby można było podpiąć pod K-1 i K-5IIs w celu sprawdzenia
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, nie ma co sprawdzać, porządne szkło. Porównywalne do nowego DFA 70-200, tyle że śrubokręt.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83, rozważam też DFA 70-200 ale jest KAF 3 i nie wiem jak będzie pracował z K-5IIs, no właśnie wiesz może jak to jest. Do tego różnica w cenie znaczna i ciekaw jestem zachowania AF w jednym i drugim szkle
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, z k5 nie będzie śmigał af w ogóle, on działa dopiero od k3 z tego co pamiętam.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83 no właśnie, DFA mógłbym używać tylko z K-1 ale chcę tez z K-5IIs. a jak się sprawuje sigma 100-300/4 którą masz, jak AF ?
Z tego co oglądałem to obrazki daje ładne
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
jedrus68, no widzisz, na pentaxforums inaczej pisali
Człowiek wszystkiego wiedzieć nie może

https://www.pentaxforums....mera-issue.html

Sprawdziłem stronę Ricoha i wychodzi na to że powinien działać

http://www.ricoh-imaging....suit_mount.html
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
K3, K5, K1 - śmiga że aż miło. Przestał błądzić AF i dopiero od tych modeli mogę powiedzieć że działa tak jak tego się oczekuje. Na K1 bajka. Do Pentaxa 70-200 bym nie porównywał, zupełnie inna plastyka.
 
Łukasz.  Dołączył: 12 Kwi 2012
Dzień dobry, mam prośbę o wycenę tego obiektywu.
Obiektyw już po gwarancji, w b. dobrym stanie, prawie nie używany. W żadnym z portali aukcyjnych czy ogłoszeniowych nie widziałem oferty używanego obiektywu z Polski. Nie ma z czym porównać.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
jakiś czas temu widziałem na jednym portalu za około 2k PLN - ale czy to ma być wycena to nie wiem
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Na e-bay z SRS Microsystems z gwarancja sklepową na rok jest za 2 466,49 zł. Można to potraktować jako dobrą cenę odniesienia. Z Japonii jakieś 2300. Nówka z Włoch 3800. Kup teraz z Niemiec za 1922 i się nie sprzedał jeszcze. Wg moich obserwacji najniższe ceny ebayowe są istotnie niższe niż ceny u nas.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
na giełdzie Pentaxowej na FB ceny kształtowały się mniej więcej od 1800 do 2100.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
w sumie za 1,5k to może bym się skusił nawet
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
w takich cenach to nie widziałem :) ja kupiłem za 1700 w "cenie promocyjnej" w bardzo dobrym stanie
 
Łukasz.  Dołączył: 12 Kwi 2012
Dziękuję za pomoc.
A tak jeszcze zapytam z ciekawości - gdzie zaglądacie najczęściej jak chcecie kupić używany obiektyw (myślę o miejscach ogólnodostępnych)?
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Portal na A, portal na O oraz gielba Pentaxa na fb
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
mrnobody1 napisał/a:
Portal na A, portal na O oraz gielba Pentaxa na fb


Bardziej tajemniczo byłoby: portal na pierwszą literę alfabetu... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Bardziej tajemniczo byłoby: portal na pierwszą literę alfabetu...

Bez wymieniania o który alfabet chodzi.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Domyślnie mam ustawioną grekę.
 
jozwa  Dołączył: 22 Kwi 2021
Niby taki cudny obiektyw, ale ja chyba mam pecha.
U mnie praca na f2.8, ogólnie rzecz ujmując, to kicha w całym zakresie. Zwykle jakiś glow/haze efekt występuje, czy coś. Foty dosyć podobne do tego co robi Pentax F 85mm Soft :). Chyba tylko na manualu nie ma tej przypadłości (albo jest dużo słabsza, jeszcze nie mam pewności). Ale co ciekawe czasami na AF jest ok, jest ostro na f2.8.
W body musiałem ustawić korektę na -10. Na 200 mm, na manual, nie mogę na max. ustawić nieskończoności, bo jest nieostro w wizjerze i na fotach. Muszę ustawić trochę przed nieskończonością. Dla 70mm mogę ustawić normalnie na nieskończoność na manualu.
Gdy ostrzę na LV to dla 200 mm kompletnie nie potrafi mi ustawić ostrości. Potwierdza, że ma ostrość i w rezultacie wychodzi kompletna, sroga nieostrość na focie :) Na 70mm jest ok.
Na f3.2 jest jest ostro na każdym zakresie, który testowałem z AF.
Też mieliście/macie takie przeboje z tym szkłem?
To typowe, czy tylko wybrańcy mieli pecha? Czy po prostu body sobie nie radzi?

Tutaj gość miał chyba dokładnie to samo, a przynajmniej bardzo podobnie to wygląda https://www.pentaxforums....t-too-soft.html
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Żadnych przebojów. Jeżeli trafi w punkt, jest żyleta od 2,8. Od kiedy go mam,nie odpinany od K3. Świetne szkło. Ostrzy migusiem przy każdej ogniskowej. :-D
Szkoda, że nie mogę tego samego powiedzieć o DA*50-135 :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach