Szubi
[Usunięty]
słaba ostrość i mydło w K100D czym się zachwycacie?
Witam serdecznie…. Od dłuższego czasu szukam lustrzanki w standardowym przedziale do 2 tys zł. Byłem już zdecydowany w 99,6% na Pentaxa K100D. Ale jednak coś mi tam nie pasowało w ostrości zdjęć. Aż tu nagle tkneło mnie by napisać do ludzi z forum by nadesłali mi foty w org. wielkości prosto z K100D bo nie ufam zdjęciom dawanym w necie.. a to pomniejszone, a to obrobione lekko w programie graficznym itd. Nadesłało mi trzech użytkowników po 3 – 4 zdjęcia, jakieś portreciki, plenerem itd. No i doznałem szoku, zdjęcia są mętne :( nie mają ostrości (czy to użytkownicy amatorzy nie potrafią wycisnąć z tego aparatu z kitem więcej ? czy t już ten typ tak ma ? :( ). W porównaniu do D40 zdjęcia wypadają gorzej co do ostrości dużo gorzej…( ale nie chce d40 bo aparat jest zbyt mały, szukałem czegoś większego co siedzi w dłoni)… Gdy popatrzy się na cyfraka Fuji S9600 lub S6500 ostrzy lepiej a jak nie lepiej to TAK SAMO a jest tańszy o prawie połowę :( … Jak to jest moi drodzy, K100D robi mydlane zdjęcia ? Może lepiej popatrzeć nad Olkiem E500 lub Sonkiem A100.. ehhh sam już nie wiem…
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ale o co chodzi? Przeciez kazdy na tym forum Ci powie, ze najlepszy jest Nikon D40. A D40x to juz mega wypas!
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Proponuje pobawić się aparatem, idź zrób coś w rawie a później w jpg i ustaw w aparacie maksymalne wyostzrenie. Poza tym, przemówie ludzkim głosem jako ze sam nabyłem lustrzankę niebawem.

Zdjęcie lustzranką daje pewne rozmydlenie, na odbitce 20/30 nie zauważysz tego, na monitorze tak. A chyba zdjęcia są po to by je wywoływać?

Wiele aparatów z poziomu samego softwaru wyostrza zdjęcia bez twojej wiedzy.

Po trzecie kupisz kiedyś stałkę i ostrość wypali tobie mózg

Po czwarte, nie wiem co jeszcze napisać niech się wypowie loża ekspertów,

[ Dodano: 2007-10-20, 12:30 ]
Kocham to forum do za stosunek do d40x... A to zacny aparat dzięki niemu nauczysz się nowych słowek, jakie zaczniesz używać kiedy będziesz szczęśliwym posiadaczem tego cacka, w szczególności kiedy będziesz chciał kupić obiektyw, jakiś fajny starszej generacji tani i o dobrej jakości... ;-)
 

pavlos  Dołączył: 05 Wrz 2007
Szubi napisał/a:
W porównaniu do D40 zdjęcia wypadają gorzej co do ostrości dużo gorzej…

Na forum już wielokrotnie było pisane, że D40 nic nie przebije...

A z czym porównywałeś ? Czy z forum Nikona też 3-4 użytkowników nadesłało Ci swoje zdjęcia ? Czy były to "zdjęcia dawane w necie... a to pomniejszone, to obrobione lekko w programie graficznym, itd." ?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Przyjacielu, kazdy ma takie pierwsze wrazenie - i zawsze tylko na poczatku -ale jedno pytanie - czy wolisz procedure cyfrowego wyostrzania obrazu z matrycy wykonana przez program producenta aparatu tak jak to maja kompakty cyfrowe, czy moze wolisz zrobic to bardziej profesjonalnie i samodzielnie, dla uzyskania profesjonalnych rezultatow?

Widzisz, problem lustrzanki jest taki, ze poczatkujacy nabywca jest poczatkowo zalamany jakoscia swoich nowych zdjec z tak drogiego sprzetu :mrgreen: Spodziewa sie "ostrych" zdjec powalajacych na kolana bez wkladu wlasnego w ich wyglad... Oglada je pod lupa programu, i dostrzega kazda niedoskonalosc, ze przykladowo takie np. cebulki wlosow nie sa za dobrze widoczne przy duzym powiekszeniu.... no i dramat ;-)

Ale ludzie ktorzy kupuja taki drogi sprzet to niestety masochisci, ktorzy wyciskaja z niego ostatnie soki - i tylko dlatego ich zdjecia wygladaja tak fajnie na stronach www. Potrzeba w duszy lekkiego zboczenia, by sie tak strasznie meczyc ;-) Dlatego nasze zdjecia wymagaja zawsze trzech elementow do uzyskania jakosci - korpusu, obiektywu i oprogramowania w komputerze.
Poszukaj w internecie hasel: wyostrzanie, unsharp mask, sharpening :-)
Hmm... moze kup Nikon'a D40, a przekonasz sie jakie toto robi ostre jak zyleta foty... ;-) A miala byc cisza wyborcza...:-)
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Szubi, Widzisz, ja jako posiadacz kadyszki do kotła dodam jeszcze większe szumy niż w kasetce...

Widać mało w necie czytałeś ;-) bo pentaxa kupują ludzie co ich na dobre szkła nie stać... mamy całe dwa szkła ultradźwiękowe, z czego jedno totalnie skopane :evil:
Pentax to marka dla biedaków :mrgreen: co kupuje zapleśniałe szkła na kilkadziesiąt złotych i przez tę pleśn masz te mydlane zdjęcia :-/

Dobrze, że wspomniałeś o Nikonie D40 z iksem lub bez, to aparat który pentaxa łyka na śniadanie, i nie mówię tylko o K100, bo K10 też nie może za bardzo konkurować z nikonem.

Zostaje napis na pasku, ludzie patrzą na mnie co najmniej dziwnie, bo nawet nie potrafią za bardzo przeczytać co to za marka, Nikona od razu poznają, i widzą że mają do czynienia z profesjonalnym profesjonalistą :-)



Ps.
Szubi napisał/a:
bo aparat jest zbyt mały
moja żona tak mówi ale o innym aparacie :evilsmile: :mrgreen:
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
ekhem ja się nie podłamałem przy pierwszym użyciu... A wręcz się cieszyłem jak za którymś strzałem wyszło mi zdjęcie a nie czarna plama
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Widzisz Szubi tak na dobrą sprawe to sam sobie już odpowiedziałeś. Jeśli porównywałeś foty z Pentaxa z innymi markami i wyszło ,że P jest do d.... to po co Ci nasza opinia.Może my nie robiliśmy tych wszystkich porównań i to był nasz błąd bo teraz mamy to co mamy i plujemy sobie w brodę.
A na koniec to Ci powiem ,że z lustrem to ciągle same kłopoty bo obiektywy drogie albo słabo dostępne , ciągle brudna matryca , konieczność spędzania wielu godzin przy obróbce zdjęć w kompie itp.
Ja już dawno bym sprzedał swoją puszke ale wtedy co bym robił z wolnym czasem hmm ? :mrgreen:
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Sam nie pomyślalem w ten sposób.... Cholera to forum otworzylo mi oczy, co ja zrobiłem ze swoim życiem. Po co to kupiłem... Jakiż to był błąd, chyba oddam aparat w dobre ręce
 
KUMM  Dołączył: 26 Kwi 2006
,,Fuji S9600 lub S6500 ostrzy lepiej.... "

dużo lepiej ostrzy... ja jednak za kolegami polecam D40, to marzenie każdego członka tego forum, zdjęcia podobno tak ostre, że można się odbitką skaleczyć, póki co zbieram kasę i marzę...
 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
mówcie tak dalej.... i co i kupi! i co? i będzie was ścigał....



...by podziękować wam za jedyny słuszny wybór
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tylko nikon 40 ..... naprawde....
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
jak przedmowcy d40 jest nie do przebicia
 
Szubi
[Usunięty]
Więc większość tutaj poleca maluśkiego D40… Ale macałem ten aparat i mi nie leży hehe wiem ze robi lepsze zdjęcia…ale on jest tyci tyci… a ja chciałbym wiedzieć co trzymam w dłoni, chciałbym poczuć w końcu to co nie czułem trzymając kompakta, chciałbym poczuć że trzymam lustrzankę za te 2 tysiaki (wiem że to dla was śmieszne ale przy moich zarobkach to naprawdę dużo, odmówiłem sobie zmianę samochodu w tym roku by kupić ten aparacik…) … a nie mieć tylko świadomość że to lustro … Ciągnie mnie do pentaxa jak cholera, lecz zaczęła odpychać jakość… Ale skoro mówicie że każdy z was obrabia zdjęcia… Fakt że swego czasu też każde zdjęcie obrabiałem… Ajajajjj
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szubi napisał/a:
Więc większość tutaj poleca maluśkiego D40
Tylko Nikon D40.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szubi napisał/a:
Ale skoro mówicie że każdy z was obrabia zdjęcia…
- faktycznie pelen dramat.....
naprawde kup nikona jest 2000 razy lepszy niz to badziewie.....tampax czy jakos tak :-P
 
Szubi
[Usunięty]
z tym ze jak już kupie D40 to tak szybko szkła nie zmienię :( będę skazany na kitowy obiektyw :(
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nie szkodzi, ten nikon jest taki za je biasz czy, ze on to by od tego pantaxa czy tam pentaxa robił 100x lepsze zdjecia nawet jakby nie miał zadnego obiektywu, wiec z obiektywem to juz nawet nie ma co porownywać

 

Vi.The.Q  Dołączył: 20 Paź 2007
Ulituje się bo urodziłem się w Pile a czarnków naszym wasalem Jest, tzreba się opiekować,

Dobrze możemy się nabijać, ale co jeżeli kupi tą lustzrankę, wiecie jaką krzywdę mu wyrządzicie;) jeszcze zrazi się do fotografii a może wyrośnie nam polski Newton.

Nikon D40, wśród lustrzanek to taki trendowaty. Ludzie nawet ze swojego obozu go odpychają. Ale że w ładne szaty przywdzieją dadzą logo chwytliwe to ludzie kupują. Jak ktoś co nieco poczyta to wie (zanim odkryje na własne oczy) że to jest taki wodowytrysk. Bardzo szybko cię ograniczy, i szybko będziesz chcial się go pozbyć, o ile masz ambicje robić zdjęcia a nie tylko palcem wskazującym wciskać taki srebrny guzik.

Twoje dylematy są dziwne, nieostre mydlane zdjęcia? pewnie nie wiesz o co chodzi w tym biznesie, ale zdjęcia z lustrzanki są nieostre w porównaniu z kompaktaki (czy nikonem 40) które poprzez zainstalowane oprogramowanie wewnątrz aparatu wyostrzają sztucznie zdjęcie. To znaczy ze oszukują odbiorcę. Jakościowo pentax jest niesamowity... Jeżeli sie tobie podoba to go kup gwarantuje że z pierwszą odbitką zapomnisz o tym mydle. Poza tym pamiętaj ze o mydle nie świadczy aż tak korpus co sam obiektyw...

Koledzy forumowicze przepraszam za zdradę, ale ja mam anielską cierpliwość i lubie potłumaczyć ;)

Szubi aparat mam od lipca, wierz mi poczytaj te forum, zauważysz ze wiele tu wątków gdzie piszą że zdjęcia są mydlane, każdy tu z początku stara sie wytłumaczyć ze tak jest i tego nie zmienisz, ze to takie wrażenie. Zdjęcia są rozmydlone a nie wyostrzane bo chociażby łatwiej sie je obrabia czy na odbitkach lepiej to wygląda. Każdy próbuje to przekazać, ale nikt zdaje się nie czytać tego co inni piszą. Więc zanim napiszesz jakiś post w tym wątku, przeszparuj te forum, ten dział
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szubi napisał/a:
będę skazany na kitowy obiektyw :(
Może wystarczy. Za czasów Zenita wystarczał mi Helios 58mm.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach