rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Czyszczenie matrycy Poznań
Chyba tutaj jest odpowiedni dział do tego :)

Nie wiem czy istnieje jeszcze pojęcie tanio i dobrze ale właśnie czegoś takiego szukam :) Wykonuje ktoś z Was czyszczenie matrycy w Poznaniu ew. niedalekich okolicach lub zna kompetentne osoby, które się tym zajmują i nie policzą mi jak za zboże? K5II do czyszczenia bo nieco albo i więcej syfu już w nim siedzi.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rmk, jak nie masz rąk kowala, to wyczyścisz sobie sam. Wystarczy duża gruszka z apteki (bez talku) i Lenspen piórko SK-1A (łamane - ułatwia pracę). Wbrew pozorom matryca jest dobrze zabezpieczona i jak nie będziesz w nią wbijał gwoździ, to nic nie zepsujesz.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
rmk, - Enzo ma rację. Mam dwie lewe ręce, ale z czyszczeniem matrycy daję radę. Na co dzień gruchą, od święta szpatułką Rotin.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pamiętam, jak na PPD w Skaryszewie, Dada wszystkim chętnym czyścił Lenspenem matryce w aparatach.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Dada

Dzięki niemu właśnie zacząłem robić to sam. Łatwizna, choć za pierwszym razem ręce się trzęsły.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
rmk, jeżeli dobrze kojarzę to kolega arQ pracuje w csfot.pl na Prądzyńskiego.
Wg cennika czyszczenie matrycy i komory lustra to 100zł.

Nie wiem czy to jest atrakcyjna cena - lenspen jest tańszy i służy wielokrotnie ale nie zawsze czyszczenie na sucho pomaga.
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
A co mam przeczyścić jeśli matryca jest czysta a w wizjerze widzę mnóstwo brudu? Którą część mam przeczyścić? Jak najbardziej łopatologicznie poproszę, mam K5II.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brud jest na lub prędzej pod matówką lub w wizjerze.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
A czym je czyścić jak pędzelek nie pomaga
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matówkę wyjmujesz i płuczesz wodą zdemineralizowaną. Dół pryzmatu przedmuchu.jesz.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
muszę sobie kupić nową matówkę z klinem. Wygląd że jestem skazany na focusingscreen.com. Tylko która lepsza/wygodniejsza ? EC-B lub EC-L (docinane z canona) lub K-3 pochądząca z nicona.


Jest jeszcze chińczyk z alli. Ten co popsułem to był chinczyk.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Kiedyś docinałem canona Ec-a i byłem z tej matówki zadowolony. Jak dla mnie, na apsc dawała dokładniejszy podgląd niż kliny. Ale obecnie już bym do tego nie wracał. Wszystkie manualki podpinam pod bezlusterkowca i dopiero teraz mam pewność, że ostrość będzie tam gdzie trzeba. Do tego gibany ekran, powiększanie podglądu, podświetlenie obszaru ostrości .... no mniud malina ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wszystkie te udogodnienia mam w K-1 :-P
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Przy oku nadal masz matowkę oraz ponad pół kilograma żelastwa gratis :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kerad napisał/a:
Przy oku nadal masz matowkę

Mylisz się, mam "gibany"wyświetlacz na wyważonym body z ergonomicznym chwytem.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Ale ja mam k10. Orginałsię skleił, a chiczyka popsułęm. Więc zakup i tak niezbędny.

No chyba że ktoś ma zwłoki K10D i na zbyciu matówkę z niego.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zwłoki to nie, ale fakt, że coś się nie mogę zebrać by moje K10D spieniężyć... tylko zapomniałem hasła do giełdy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Marooned napisał/a:
zapomniałem hasła do giełdy

Jest na stronie głównej forum w animowanym gifie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach